Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Dmitrij Medvedev o vnútornej a medzinárodnej politike - chelemendik.sk

 

Dmitrij Medvedev o vnútornej a medzinárodnej politike

2020-01-11  (21:01)

 - Dmitrij Medvedev o vnútornej a medzinárodnej politike
 
   
   

 

Фото: РИА Новости

Dmitrij Medvedev v Londýne odpovedal na otázky novinárov britského denníka Times. Hlava ruskej vlády Dmitrij Medvedev prezradil, že počas audiencie v Buckinghamskom paláci sa mu podarilo podrobne porozprávať o rôznych témach s Davidom Cameronom.

Premiér ubezpečil novinárov, že Moskva a Londýn boli aj zostanú historickými partnermi:

- Sme odsúdení na spoluprácu v najrozličnejších oblastiach. Situácia na svetovom finančnom trhu a ekonomika eurozóny nás všetkých znepokojuje. Chvalabohu ani Rusko, ani Veľká Británia nepatria do eurozóny. Ale z druhej strany, máme ohromný objem obchodu. Veľká Británia je členom Európskej únie a preto sme s ňou v nepretržitom kontakte.

Rusko je v neustálom spojení s Veľkou Britániou aj kvôli otázke vyriešenia situácie v Sýrii, bez ohľadu na to, že krajiny sa nezhodujú v postoji k danému problému, ich názory sa neodlišujú tak radikálne, ako sa zdá zo strany, zdôraznil Dmitrij Medvedev:

- Situácia je veľmi ťažká a veľmi zložitá, ale domnievam sa, že plán Kofiho Annana nie je vyčerpaný, pretože je politický a mierový. Vychádzame z toho, že pre Sýriu by najhorším scenárom bola občianska vojna. Na daný moment zahynulo ohromné množstvo ľudí, čo nie je nezvyčajné v prípade podobných konfliktov. Vinné sú obe strany, ktoré sa v akejsi chvíli odmietli rešpektovať a sadnúť si za rokovací stôl.

Britských novinárov zaujímal aj vzťah Ruska a USA, obzvlášť ak k jeho „reštartu“ došlo počas prezidentovania Dmitrija Medvedeva.

- „Reštart“ priniesol veľa užitočných vecí. Prekonzultovali sme mnoho medzinárodných otázok. A išlo o prvú americkú administratívu, ktorá pomohla Rusku vstúpiť do Svetovej obchodnej organizácie.

Pokiaľ ide o pozíciu Ruska a USA v oblasti protiraketovej obrany, Dmitrij Medvedev je presvedčený, že najprv sa musí určiť proti komu je zameraný daný systém:

- Existuje akýsi model proti komu sa vytvára príslušný protiraketový štít? Ak proti štátom, ktoré vedú neschválené atómové programy a vyrábajú nové rakety, v takom prípade uznávame potrebu štítu. Ale vysvetlite potom, prečo príslušný štít a protirakety môžu zasahovať ciele v Rusku? A ak sú namierené proti nám, vtedy ide o porušenie atómovej parity, ktorá v súčasnosti existuje u Ruska a Spojených štátov a je kľúčom k zabezpečeniu bezpečnosti počas všetkých povojnových rokov. Na danú otázku nemôžeme dostať odpoveď. Domnievam sa, že po prvé, NATO by malo preskúmať, čo sa vyžaduje od príslušného štvôrúrovňového adaptačného prístupu k vytvoreniu protiraketovej obrany. A po druhé, akú úlohu tu zohráva Rusko?

Reportéri sa pýtali aj na úplatkárstvo v Rusku, ktoré brzdí rozvoj ekonomiky a krajiny celkovo, aj o nových zmenách v ruskom zákonodarstve, týkajúcich sa mítingov. „Za posledných niekoľko mesiacov sa na našom zákonodarnom polí nič neudialo a krajina nesmeruje k totalitnému režimu“, zdôraznil Dmitrij Medvedev.

- Spomenuli ste zákon o nekomerčných organizáciách. Ale veď v skutočnosti obsah daného návrhu zákona, ktorý chválila Štátna Duma zodpovedá mnohým zahraničným zákonom, vrátane slávneho amerického zákona. A konštrukcia zahraničných agentov nepredstavuje žiadne obvinenie. V žiadnom prípade. Ide len o konštatovanie toho, že daná alebo iná mimovládna organizácia získava financie zo zahraničia. Žiaden štát k tomu nepristupuje nezaujate. Keď zo zahraničia prichádzajú financie na vedenie politickej činnosti, vyvoláva to otázky vo všetkých štátoch.

Posledná otázka britských novinárov sa týkala budúcnosti premiéra. Konkrétne, či niekedy zamýšľa kandidovať na post prezidenta. Dmitrij Medvedev odpovedal, že nie je politickým starcom a nič nevylučuje.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |