Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Diplomacia „Kalibrov“ a očakávaný záver tretej svetovej vojny - chelemendik.sk

 

Diplomacia „Kalibrov“ a očakávaný záver tretej svetovej vojny

2020-06-05  (14:02)

 - Diplomacia „Kalibrov“ a očakávaný záver  tretej svetovej vojny

19.10.2015

Neraz sme museli pripomínať: hlavný problém súčasného svetového zriadenia spočíva v tom, že chýba zaznamenanie  a právne zafixovanie  ukončenia tretej svetovej (t.j. studenej) vojny.

Slabnúci „horúci“ konflikt na Ukrajine a konflikt prechádzajúci do dramatickej fázy v Sýrii. Na kúsky dokmásaná Líbyjská džamahírija a pre normálny život nevhodný Irak a Afganistan, ako tak „pozviechaný“ vďaka vojenskej diktatúre Egypt, to všetko sú iba „ústupové bitky tejto doposiaľ neskončenej globálnej vojny.

Vojny môžu byť ukončené buď kapituláciou jednej z bojujúcich strán, alebo mierovou konferenciou, ktorá zafixuje nové svetové usporiadanie s prihliadnutím na nový rozklad síl, ktoré určujú nielen nový svetový poriadok, ale aj právne záväzné normy života v povojnovom svete.

Alebo jedno aj druhé.

V tomto prípade „závery studenej vojny“ právne podložené neboli aj preto, lebo sa neskončili ani kapituláciou, ani mierovou konferenciou, ale šokujúcim saltom jednej z „bojujúcich strán“, ktorá jednoducho prešla bojovať na stranu stále bojujúceho nepriateľa.

Právne podložiť sa to nedalo. Už len preto, že dedička Červenej ríše, Ruská federácia, sa vôbec  nepovažovala za porazenú, oslobodiac sa od predchádzajúcej ideológie. Prinútiť ju kapitulovať sa nedalo preto, že si vďaka minulému zriadeniu zachovala dosť slušný vojenský potenciál (vrátane jadrového), aby sa vyhla akémukoľvek donúteniu.

Situácia sa teda vyvinula veľmi dvojzmyselne.

Jedna zo strán sa fakticky považovala za „víťaza“, ktorému patrí podľa práva víťaza všetko. Nijako to ale nedokázala zhrnúť do nového systému medzinárodného práva, lebo „porazené“ strany nesúhlasili s tým, že prehrali a na ich donútenie jednoducho neboli sily.

Ďalej sa vyvíjalo všetko logicky.

V tejto „izbietke nespokojných intrigánov“ veľkosťou celej zemegule jednoducho nemohlo nedôjsť k výbuchu a možno je dobre, že dramatická fáza sa začala práve na perifériách a práve vtedy, keď už bolo ako-tak jasné rozloženie síl. Jednoducho preto, lebo jediný výstrel lodí Kaspickej flotily raketami Kaliber urobil pre „budovanie mohopolárneho sveta“ oveľa viac než všetky logické a akademické vystúpenia za rečníckym pultom.

Len sa netreba dať učičíkať tým, že tento proces bude veľmi jednoduchý. Nový svetový poriadok sa vždy rodil zo železa a krvi a „ústupové boje“ boli vždy veľmi krvavé a kruté.  Dokazujú to kruté v svojej takmer  fatalistickej logike dejiny.

A „dohodnúť sa“, skôr či neskôr bude nutné. Lebo iným variantom môže byť iba totálna jadrová samovražda. Prirodzene, lepšie by bolo dohodnúť sa skôr. Ale, bohužiaľ, bude to neskôr. Keď všetky zainteresované strany nakoniec prídu na to, kde konkrétne sa nachádzajú „červené čiary, ktoré nikto nesmie  prekročiť.

Zdroj: http://rusvesna.su/recent_opinions/1445231624


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |