Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V Číne sterilizujú neposlušných rodičov - chelemendik.sk

 

V Číne sterilizujú neposlušných rodičov

2020-05-25  (03:31)

 - V Číne sterilizujú neposlušných rodičov


Politika jedného dieťaťa stará viac ako 30 rokov zabránila narodeniu skoro pol milióna detí. Najnovšie sa čínske úrady rozhodli, že neposlušných rodičov prinútia k sterilizácií.

Trestaní nie ste už len zato, že počas noci zrazíte autom starého dedka na bicykli. V Číne nevymeníte byt v Pekingu za väzenskú celu len za masovú vraždu, ale aj za neposlúchnutie príkazu. Ten rozkaz znie – zabi! Bola by to vtipná irónia. Bola, ak by sa netýkala života malých, mnohokrát nenarodených, detí.

Politika jedného dieťaťa stará viac ako 30 rokov zabránila narodeniu skoro pol milióna detí. Najnovšie sa čínske úrady rozhodli, že neposlušných rodičov prinútia k sterilizácií. Podľa denníka Sme chcú akcii – neplodnosť podrobiť skoro desať tisíc ľudí, ktorí porušujú pravidlá o rodinnom plánovaní.

Čínske zákony v súčasnosti dovoľujú otehotnieť žene, ktorá je vydatá a má viac ako 20 rokov. Manželia žijúci v meste môžu mať jedno dieťa. Tí vidiecki majú dovolené deti dve. Porušenie tohto zákona nie je lacná záležitosť. Hrozí im pokuta a vylúčenia z bezplatného zdravotného a školského systému.

Čína je už roky kritizovaná za porušovanie ľudských práv a za prílišne tvrdé zákroky proti protestom a neuposlúchnutie nariadení. Mnohí si mysleli, že po Olympijských hrách v Pekingu sa situácia zmení k lepšiemu. Nestalo sa, špinavo červená je evidentne stále favorizovaná. Za porušenie zákona nestíhajú len rodičov, ale aj ich príbuzných.

V politike jedného dieťaťa vidia Číňania len pomoc „matičke zemi, ktorá je príliš unavená na to, aby mohla živiť ďalšie detičky“, ako to uvádza slogan kampane. Porušovanie ľudských práv sa im už pravdepodobne málilo. Ale označiť túto genocídu nenarodených detí nálepkou prospešná, je viac ako len zvrátené.

Už od čias Konfuciusa čínske rodiny preferujú chlapcov. Dôvodom je ich kultúra, značne poznačená konfucionizmom, ktorý hovorí, že úlohou človeka je nebyť ľahostajný a postarať sa o tých, ktorí potrebujú pomoc. Práve toto učenie je kolískou názoru, že syn je povinný postarať sa o rodičov. Zakorenené uprednostňovanie syna v kombinácií s politikou jedného dieťaťa je dôvodom toho, že v Číne chýbajú dievčatá. Vďaka, alebo lepšie povedané kvôli technológií, ktorá dokáže zistiť pohlavie plodu. Ktovie, čo by robil Konfucius, keby vedel, že jeho učenie solidarity je podkladom pre politiku, ktorá rodenie detí odsúdila na výber toho „správnejšieho a výhodnejšieho produktu“. Možno by sa rozhodol dieťa vymeniť za televízor, tak ako to podľa časopisu Týždeň prezentuje červený slogan: „S dvoma deťmi máte na televízor so 14-palcovou uhlopriečkou, s jedným dieťaťom by ste si mohli dovoliť aj 21-palcovú“

Zdroj: zdruhejstrany.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |