Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Denne pije 8 percent Slovákov - chelemendik.sk

 

Denne pije 8 percent Slovákov

2020-05-25  (16:23)

 - Denne pije 8 percent Slovákov

Slovenky pijú alkohol na rozdiel od Slovákov s mierou

 

Bratislava - Alkohol na Slovensku pijú inak muži, inak ženy. Ich konzumácia alkoholu sa líši predovšetkým vo frekvencii.

Podľa zozbieraných dát Štatistického úradu SR, ktorý sa zaujímal o zdravotný stav populácie, približne polovica Sloveniek konzumuje alkohol raz za mesiac. Okolo 29 percent slovenských žien nepije alkohol vôbec.

S mužmi je to inak. Zo Slovákov konzumuje alkohol okolo 31 percent raz za mesiac, 15 percent z nich alkohol v poslednom roku nepilo vôbec.

Hodnota v popíjaní sa podstatne mení, pokiaľ ide o pravidelnejšie pitie. Dvakrát až štyrikrát mesačne pije alkohol 29,4 percenta mužov a 18,9 percenta žien. Dvakrát alebo trikrát do týždňa pije alkohol 9,4 percent a mužov a 2,4 percenta žien.

 

Denne pije 8 percent Slovákov

Odstrašujúce výsledky pre mužov sú v kategórii: 4 až 6-krát do týždňa. Tu sa priznalo ku konzumácii alkoholu okolo 6,2 percenta respondentov mužov a 0,2 percenta žien. Denne pije alkohol až 8,2 percenta mužov a 0,9 percenta žien.

Na to, že majú Slováci problém čo do konzumácie alkoholu, upozornil nedávno i Ľubomír Okruhlica, odborník rezortu zdravotníctva pre oblasť medicíny drogových závislostí.

Podľa Okruhlicu došlo od roku 2004 do roku 2008 k prudkému vzostupu intoxikácie, teda otráv alkoholom, a to najmä u mladých ľudí vo veku od 15 do 30 rokov. Ako podotkol, na Slovensku rastie počet ľudí, ktorí sa liečia na alkoholickú cirhózu pečene i rakovinu pečene.

"Problém je veľký a môžem povedať, že existuje 60 telesných ochorení, na ktoré má vplyv nadmerné pitie alkoholu," pripomenul.

 

Cigaretám holdujú viac muži

Štatistici sa zamerali i na ďalší zdraviu škodlivý zlozvyk - fajčenie. Z prieskumu vyplynulo, že každý deň fajčí 26,9 percenta opýtaných mužov a 12,4 percenta žien.

Cigaretu si raz za čas zasa dopraje 10,3 percenta mužov a 7,7 percenta žien. Štatistika uvádza i to, že za posledný rok sa cigaretám vyhýbalo 62 percent Slovákov a temer 80 percent Sloveniek.

 

aktualne.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


nika   |   2010-11-12  (08:20)
50%  
mínus plus
  8 % Slovákov, podľa mňa viac.
A tiež aspoň 20 % mladých fajčí marihuanu, a čo drogy?
Človek je vo svojej podstate tak slabý a krehký, preto sa uchyľuje k alkoholu alebo droge - takto rieši svoje problémy, ktoré sa mu často zdajú nezvládateľné...
Veľa ľudí to zloží, ale niektorí sa z toho silou vlastnej vôle dostanú. Pretože liečenie nepomôže, musí človek chcieť prestať, a to chce veľkú vnútornú silu. Kiežby na to všetci prišli, že východisko je úplne s tým prestať, iné riešenie nie je.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |