Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Demonštrácia proti Ficovi - chelemendik.sk

 

Demonštrácia proti Ficovi

2020-06-01  (13:39)

 - Demonštrácia proti Ficovi

Fico berie peniaze ľuďom a rozdáva kamarátom, zaznelo na demonštrácii

Nespokojnosť s vládou Roberta Fica a jeho koaličných partnerov Vladimíra Mečiara a Jána Slotu prišla v Bratislave na námestí SNP vyjadriť zhruba tisícka občanov.

"Fico nám berie naše peniaze, berie nám ich príliš veľa a rozdáva ich svojim kamarátom. My sme tu dnes preto, lebo sa nám to nepáči a chceme to zmeniť. Predovšetkým chceme, aby nám nevládli ľudia, ktorí rozdávajú naše peniaze svojim kamarátom," povedal občiansky aktivista Ondrej Dostál. "Nám to nie je jedno," zdôraznil s tým, že občania môžu rozhodnúť o zmene v júnových parlamentných voľbách.

Alexej Dobroľubov z Občianskodemokratickej mládeže sa vyznal, ako pri vstupe Slovenska do euroatlantických štruktúr cítil hrdosť na našu krajinu. "Načo máme byť hrdí. Na to, že z hrdosti sa stala hanba? Tá hanba má dôvod. Kradnutie a nezodpovednosť vlády, neúmerné zadlžovanie kvôli kšeftom starých eštébákov, ktoré potápajú nás, mladú generáciu. Ja chcem byť hrdý na našu krajinu," konštatoval. "Nie je mi jedno, ak čelný predstaviť vôbec príde do práce, príde opitý, nie je mi jedno, že slovenská polícia je využívaná proti vlastným občanom. Nie je mi jedno, že ľudia, ktorí sa postavili proti moci, sú považovaní za protizákonné živly. Nie je mi jedno, že sa postupne rozkrádajú pozemky pri srdci našich hôr. Nie je mi jedno, že hlavným obchodným partnerom Slovenska je garážová firma," pokračoval Dobroľubov.

Na zhromaždenie prišli aj lídri opozičných strán SDKÚ, KDH a SMK - Mikuláš Dzurinda, Ján Figeľ a Pál Csáky. Opozícia vyčíta vláde napríklad zodpovednosť za údajne nevýhodný predaj emisných kvót či kontroverznú súťaž na ministerstve výstavby, ktorú zverejnilo len na nástenke.

Expremiér a líder SDKÚ Mikuláš Dzurinda vyhlásil, že Slovensko má populistickú, zlodejskú a nekompetentnú vládu. Predseda KDH Ján Figeľ pripomenul, že Slovensko potrebuje vrátiť slušnosť. Predseda SMK Pál Csáky označil kabinet za neschopný a primitívny. "Zostáva jediná možnosť, zmena. Choďte preč. Koniec," uzavrel s tým, že slušní a civilizovaní ľudia chcú slušné a civilizované Slovensko.

"Nemám rád politikov, ktorí klamú a tých, čo kradnú, už vonkoncom nie," povedal na adresu vládnej koalície líder strany Most-Híd Béla Bugár. "Je načase, aby sme vyhlásili, že kráľ je nahý," dodal. Šéf SaS Richard Sulík si myslí, že Slovensko zažíva hospodársky a mravný úpadok. Predseda OKS Peter Zajac naznačil, že čím viac vzdelaných ľudí bude mať Slovensko, tým menej občanov bude podporovať neschopných politikov.

Ja ho tam raz nájdem, vyhlásil Hlina o hľadaní Slotu v parlamente

"Stretli sme sa tu preto, že máme radi túto krajinu a nechcete dopustiť, aby išla tým smerom, ktorým ide. Nezadržateľne sa blíži k veľkým problémom," povedal vo svojom príhovore jeden z organizátorov podujatia Alojz Hlina.

Ten stál už za viacerými protivládnymi protestnými akciami, pričom terčom jeho kritiky je zvyčajne najmä predseda SNS Ján Slota známy aj pre svoje kontroverzné vyjadrenia. Hlina aj v sobotu o Slotovi tvrdil, že bol na tohtotýždennom rokovaní parlamentu pod vplyvom alkoholu. Potvrdil, že po štvrtkovom incidente predsedu národniarov, keď prišiel na rokovanie parlamentu pod vplyvom značného množstva alkoholu, došiel v piatok do parlamentu hľadať Slotu, aby mu do očí povedal, čo si o jeho konaní myslí. "Nebol v parlamente, ale ja ho tam raz nájdem a zborím jeho mýtus medzi voličmi," zdôraznil Hlina.

Nad pódiom vial transparent s leitmotívom mítingu Máme radi túto krajinu. Podujatie sa nieslo v uvoľnenej atmosfére, ľudia všetkých vekových kategórií vystupujúcim spontánne aplaudovali. Úvod patril bratislavskej kapele Živé kvety, ktoré zaspievali pesničku s príznačným názvom Sloboda. Líder iniciatívy Stop arogancii v politika Adam Kurta odovzdal lídrom opozičných strán obohrané platne ako dôkaz, že tieto strany stále opakujú marketingové frázy. Ďalšie tri platne chce odovzdať aj šéfom koalície.

Aj premiér Fico počas svojho vládnutia opakovane kritizoval opozíciu. Viackrát vyhlásil, že v predchádzajúcom volebnom období sa podieľala na predaji štátnych podnikov , ktorý vraj bol nevýhodný. V piatok na mimoriadnej tlačovej konferencii vytkol SDKÚ, že v minulosti vyrovnala svoje dlhy prostredníctvom podozrivých finančných operácií cez banky a spoločnosti v zahraničí.

Parlamentné voľby by podľa očakávaní mali byť na Slovensku v júni. Popularita Smeru sa v prieskumoch verejnej mienky udržiava na hranici 40 percent, zatiaľ čo podpora najsilnejšej opozičnej strany SDKÚ zvyčajne dosahuje úroveň v okolí 15 percent.

Zdroj: ČTK, SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |