Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Demokracia je náhoda - chelemendik.sk

 

Demokracia je náhoda

2020-02-14  (20:17)

 - Demokracia je náhoda

12.4.2016

Demokracia prestala byť „hodnotou“. Dokonca to začínajú priznávať aj v západnej Európe, hoci ešte stále sa pestuje ilúzia rozdelenia moci medzi všetkým obyvateľstvom. Napríklad v USA nechávajú túto ilúziu tým najjednoduchším predstaviteľom elektorátu... Tí však dávajú prednosť podporovať Donalda Trumpa. Prečo? Pretože Trump tne do živého a veci  nazýva svojimi pravými menami.

Tí naivnejší (alebo, tí, čo dostali viac peňazí od „demokratických lídrov) – a nebolo ich málo – podpísali petíciu proti Trumpovi. Vraj sľúbil zatvoriť mešity, viesť databázu moslimov a chytať deti nelegálnych migrantov. Výsledok? Trumpova celosvetová popularita ani zďaleka nie je za horami. Alebo, možno, že by on sám zorganizoval túto protestnú akciu proti sebe?...

V EÚ však mnohí lídri, aj keď nie všetci, ďalej zostávajú v zajatí demokratickej ilúzie. Napríklad, keď islandský premiér podáva demisiu iba preto, že všetci ostatní sa dozvedeli, že využíva daňový raj, to nie je „čestná moc“. Je to hlúpa moc. Island je malá krajina, môže si dovoliť  takéto hlúposti. Veľké krajiny si to nemôžu dovoliť, inak každý  sopľavý hacker, ktorý nazbieral „super infošky“ a vrhol ich pred verejnosť, dokáže priviesť krajinu do krízy, k rozpadu a občianskej vojne.

Takže čo teraz? Zrieknuť „výdobytkov  demokracie“? Nie, treba sa len zrieknuť ilúzie. Nijaké zvláštne „výdobytky“ jednoducho neexistujú. Dôležité otázky riešia tak či tak profesionáli. Jednoducho, niekde sa považuje za neslušné hovoriť pravdu o tom, ako sa veci riešia. Všeobecne ale považovať pravdu za neslušnosť je tiež neslušnosť.

Najmä, ak je pravda očividná. Pokryteckí európski lídri nemajú radi utečencov, ale pozývajú ich. Súčasne našepkávajú Turkom, aby trochu tú „divokú krv“ zdržiavali. Tí istí lídri netolerujú Ukrajinu a organizujú holandské referendum – skús prinútiť aspoň jedného z nich, aby priznal: milí Ukrajinci, považujeme vás za Arabov a choďte niekam do stepí.

Európa však začína precitať. Tí, ktorí sú označovaní za „ultrapravicových“, sú často svojimi programami rovnako radikálni ako konzervatívci. Rétorikou sú však ultrapravicoví. Čo im dáva seriózne výhody pred „tradičnými“ lídrami, ktorí si sami šliapu po jazyku a hanbia sa  vlastnej lži.


Zdroj: http://svpressa.ru/blogs/article/146349/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |