Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Davos 2012 - nové úlohy a staré problémy - chelemendik.sk

 

Davos 2012 - nové úlohy a staré problémy

2020-01-13  (20:31)

 - Davos 2012 - nové úlohy a staré problémy


  

Problémy eurozóny a prekonanie dlhovej krízy sa stali ústrednou témou prvého dňa Svetového ekonomického fóra v Davose. Nemecká kancelárka Angela Merkelová okrem iného vyhlásila, že Európa musí byť jednotnejšia a schváliť rozhodnutie o odovzdaní časti funkcií Bruselu.

Okrem toho sa obrátila na podnikateľov s prosbou, aby ponechali úradom voľné ruky v záujme prekonania krízy. Súčasne sa ale vyslovila proti rozšíreniu členstva Nemecka na európskom mechanizme finančnej stability, ako k tomu skôr vyzývala šéfka MMF Christine Lagardeová.

Experti zdôrazňujú zvláštnosť terajšieho fóra: prvýkrát je stredobodom pozornosti záchrana mocných krajín, nie pomoc tretiemu svetu. Globálne otepľovanie a energetické otázky sa tiež dostali až na koniec programu dňa. Komentár autoritatívneho ruského ekonóma Jevgenija Jasina:

- Jedným z talentov Klausa Schwaba, stáleho vedúceho činiteľa fóra, je to, že neomylne určuje program dňa. A nie je preto náhoda, že fórum zahájila so svojou správu práve Angela Merkelová. Zrejme predsa len bude treba hľadať radikálne riešenia týkajúce sa eurozóny. Všetko, čo sa doteraz navrhovalo, bolo iba pokusom vrátiť sa k situácii tesne pred krízou. Teraz sú ale zrejme možnosti členských krajín eurozóny u konca.

Experti tiež hovoria o tom, že prvýkrát za 30 rokov Davos ignorovala Čína. Peking takto dáva najavo, že ho prestali zaujímať dlhové problémy Európy. Možno sú tu ale aj politické dôvody, - predpokladá ekonóm Alexander Osin:

- ČĽR sa teraz nachádza v tlejúcimi politickom konflikte s EÚ, ktorý sa týka iránskeho problému. Čína sa teraz vôbec orientuje na iné faktory. Súčasne je ale kľúčovou krajinou, ktorá teraz môže zachrániť celé obnovovanie. Ďalej vykupuje americké dlhy, mnohokrát sa vyhlasovalo, že krajiny BRIČS sú ochotné podieľať sa na rozširovaní fondov MMF.

Na druhý deň fóra je plánované ruské plenárne zasadnutie. Na špeciálnom okrúhlom stole sa zúčastní vedúci ruskej delegácie, prvý podpredseda vlády Igor Šuvalov, bývalý minister financií Alexej Kudrin, prezident Európskej banky pre obnovu a rozvoj Thomas Mirow. Diskusia bude venovaná prognóze rozvoja krajiny v roku 2012. Úvodom k nej urobil v kuloároch Davosu rad vyhlásení prvý podpredseda ruskej Ústrednej banky Alexej Uľukajev. Zdôraznil okrem iného, že na koniec januára sa valutové rezervy Ruska v porovnaní s ukazovateľmi minulého roka zväčšili. Pritom sa prognózuje, že v roku 2012 únik kapitálu z Ruska vystrieda prílev.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |