Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Daniel Líška: Pre nás bol Harman kamarát - chelemendik.sk

 

Daniel Líška: Pre nás bol Harman kamarát

2020-08-13  (11:58)

 - Daniel Líška: Pre nás bol Harman kamarát

06. september 2010, 09:33

Bol hrdý, skromný a žil asketicky. Takto spomína na kata z Devínskej Novej Vsi Ľubomíra Harmana († 48) šéf jeho streleckého klubu Daniel Líška. Harman bol členom celých trinásť rokov.

Predseda klubu bol v osudný deň v Devínskej. Streľbu svojho kamaráta tak sám zažil. Ako priznal v rozhovore pre denník Pravda, hneď mu preblesklo hlavou, či to nie je ich člen. Podľa Líšku Harmana v klube poznali ako disciplinovaného, skromného muža, ktorý sa neprejavoval ako psychopat. Na pretekoch nikdy nemal konf likt a vždy bol skôr ústupčivý. „Spoločnosť sa mala o Harmana zaujímať ešte pred jeho hrozným činom,“ tvrdil Líška. Harman bol totiž dva roky nezamestnaný a peňazí nemal nazvyš. „Pokiaľ viem, rodina mu finančne pomáhala. Koľkokrát sme na túto tému hovorili už v roku 2008, keď dal výpoveď. Pýtal som sa ho, či sa prihlásil na úrade práce. Vravel, že nie,“ povedal Líška.

S pretekaním prestal

Ako dodal, susedia zrejme Harmanovi dlhovali peniaze a on si mohol myslieť, že keď môžu mať oslavu, môžu mu ich aj vrátiť. Priznal však, že o tom nemá informácie. Harman vraj tento rok prestal pravidelne chodiť na strelecké preteky. „Možno, že by sa k tom u nebol odhodlal, keby sa bol zúčastnil na posledných pretekoch. Tohto roku mal veľkú absenciu,“ myslí si.

Do cesty by mu nešiel

Harmanovi pravdepodobne došli peniaze. Dovtedy sa však ochotne zapájal do práce na klubových podujatiach. Hoci bol iba priemerným strelcom, vlastnil viacero zbraní aj vražednú pušku. O tej si predseda klubu myslí, že ňou počas masakra nestrieľal v dávkach. „Tie znejú úplne inak,“ vysvetlil. Dodal, že by sa mu v tej chvíli určite nechcel dostať do cesty. Dokonca ho šokovalo, keď videl muža s dieťaťom, ktorý sa chcel pozrieť, čo sa deje a mieril priamo k streľbe.

Zdroj: pluska.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |