Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Čoho sa zľakol Robert Fico - chelemendik.sk

 

Čoho sa zľakol Robert Fico

2020-05-29  (11:06)

 - Čoho sa zľakol Robert Fico
Dag Daniš | 21. apríla 2010  6:01

Robert Fico musel byť veľmi vystrašený, keď v utorok zvolal mimoriadnu tlačovú besedu k možnému úspechu pravice. Posadiť k mikrofónom Fica, Kaliňáka, Maďariča a Čaploviča, aby kritizovali opozičné strany - na to treba naozaj silný dôvod. Fico ten dôvod mal. Len ho nepriznal.

Premiéra mohol vydesiť jeden prieskum verejnej mienky, ktorý nebol zverejnený. A ktorý je v rozpore so závermi agentúry Median. Tento utajený prieskum potvrdil, že opozičné strany by mohli po voľbách obísť Smer - a zostaviť väčšinovú pravicovú vládu. Smer mal v tomto prieskume získať 29 percent, SDKÚ 20, KDH 11, HZDS by vypadlo z hry, SNS by prešla len tesne... Sumár: koaličné strany, teda Smer plus SNS, by mali okolo 35 percent hlasov. Zvyšok by mali opozičné strany (vrátane tých nových). Ak by aj ďalších 15 percent hlasov drobných strán prepadlo, z tesnej väčšiny v novom parlamente by sa tešili opozičné strany.


Bez ohľadu na to, či je tento utajený prieskum presný, alebo nie, Ficovi dosť vážne hrozí, že so svojimi partnermi stratí väčšinu. Ako sme na tomto mieste písali už začiatkom roka, Fica ťahá ku dnu vysychanie jeho spojencov, hlavne prepad HZDS. Ak by HZDS neprešlo (čo reálne hrozí) a SNS by mala tesne nad 5 percent, Fica by to mohlo zničiť. K dvojici Fico-Mečiar by mohol priskočiť tretí partner (ponáhľali by sa Bugár aj Csáky, aby sa navzájom vyšachovali). K dvojici Fico-Slota by tretí partner nepriskočil. SMK a Most vylučujú spoluprácu s SNS, SDKÚ a SaS odmietajú Smer. Nerozhodné KDH by sa pod bremenom otázky psychicky zrútilo (ako v roku 2006).

Ficovi už asi došlo, že Mečiara potrebuje dostať do parlamentu (napriek tomu, že ho neznáša). Inak narazí na veľmi vážne problémy. Vo vedení Smeru všetci dobre vedia, že 40 percent je ilúzia. Ako priznal Fico, úspechom bude aj mierne prekonanie výsledku z roku 2006 (29 percent).

Mimochodom, Slota sa sťažuje, že sa v poslednom čase nemôže dostať do diskusných relácií STV. Mečiar v nedeľu na Jednotke rečnil viac ako hodinu. Sám.

Opozičné strany tvrdia, že premiér sa nemusel znižovať k mimoriadnej tlačovke namierenej na "pravicovú hrozbu". Mýlia sa.

Musel.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |