Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Človek proti baktériám - epidémia črevnej infekcie vyvoláva ale u vedcov obrovské obavy - chelemendik.sk

 

Človek proti baktériám - epidémia črevnej infekcie vyvoláva ale u vedcov obrovské obavy

2021-09-15  (07:07)

 - Človek proti baktériám - epidémia črevnej infekcie vyvoláva ale u vedcov obrovské obavy

Európska únia zvýši kompenzáciu tým krajinám, poľnohospodárski výrobcovia ktorých utrpeli v dôsledku vzplanutia nebezpečnej črevnej infekcie.Odborníci medzitým vravia, že náhrada škôd poľnohospodárom nie je najťažšia úloha, ktorá je dnes u Európskej únii. Za prvé sa ešte presne nezistil zdroj vražednej baktérie. A za druhé, situácia so šírením smrteľného vírusu ukázala, že jestvujúce antibiotiká – jediný prostriedok boja – nie sú voči nemu účinné.

 

Baktérie sa vedia, ako aj akékoľvek iné živé organizmy,  prispôsobiť k životnému prostrediu, povedal v interview pre Hlas Ruska biofyzik Konstantín Šajtan:

-Keď prijímate antibiotiká, tieto nepôsobia na nejaké skupiny baktérií. Vyžijú tie, ktoré sú životaschopné. Treba vyvíjať stále nové a nové antibiotiká. Ale hlavné je umývať si ruky, všetko umývať mydlom veľmi dobre a dodržiavať hygienu.

Epidémia črevnej infekcie vyvoláva ale u vedcov obrovské obavy, pretože doposiaľ nie je známy pôvod smrteľnej baktérie. Experti majú rôzne predpoklady. Nemôže sa žiaľ vylúčiť verzia, že ju vyvinul umelo samotný človek, vysvetľuje Konstantín Šajtan:   

-Príčin zjavenia sa takého mutanta môže byť veľa. Od akejsi náhodnej mutácie po situáciu, že vyšiel z nejakého laboratória. E.coli je typická bielkovina pre geneticko-inžinierske manipulácie.

Ľudstvo  celé svoje dejiny bojuje a mieri sa s baktériami, ale doposiaľ nenašlo ideálnu formulu spolunažívania. Baktérie, ktoré sa ešte nedávno považovali za lojálne, môžu mutovať na patogénne. Všetko závisí od zdravotného stavu človeka. Ak je veľmi oslabený, absolútne bezpečné mikroorganizmy môžu človeka ohroziť.

Dodáme, že vražedná baktéria skoro navzájom pohádala tak krajiny Európskej únie,  ako aj s Ruskom, ktoré zakázalo dovoz zeleniny na svoje územie. Ruské MZV už vystúpilo s vyhlásením, že embargo sa odvolá, ako sa iba zjaví presná informácia o pôvode baktérie a garancie kvality exportovanej produkcie. Aby urýchliť tento proces, Rusko sa chce pripojiť k rozšifrovaniu genetického kódu nebezpečného mikróba – a už čo najskôr postúpi vzorka kmeňu ruským výskumníkom.

 

ruvr.ru

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |