Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Človek, ktorý prebral Nemecko: Ničoho sa nebojím. Jednoducho potrebujem poznať pravdu o tej noci - podľa kp.ru - chelemendik.sk

 

Človek, ktorý prebral Nemecko: Ničoho sa nebojím. Jednoducho potrebujem poznať pravdu o tej noci - podľa kp.ru

2020-02-23  (03:16)

 - Človek, ktorý prebral Nemecko: Ničoho sa nebojím. Jednoducho potrebujem poznať pravdu o tej noci - podľa kp.ru

16.1.2016

Špeciálna korešpondentka KP Daria Aslamová sa stretla s Ivanom Jurievičom. Bol to práve on, ktorý ako prvý informoval o tom, čo sa stalo počas osláv nového roku v Kolíne nad Rýnom.

Nuž, existujú ešte aj takíto muži. Dvojmetrový urastený chlap, hora svalov. Majster v kickboxe. Muž ako stvorený na úlohu Jamesa Bonda. Cituje Senecu aj Tolstého. Hovorí tromi jazykmi. Hral v niekoľkých filmoch. Popritom, keď sa peniaze pomaly míňajú, pracuje ako ochrankár. V nočných kluboch a hoteloch, na základe zmluvy. Ivan Jurievič (ako šesťmesačné dieťa ho rodičia priviezli do Nemecka z bývalej Juhoslávie). Teraz má 44 rokov (vyzerá na tridsať päť). A dámy, neodpadnite, je slobodný.

V tú osudnú silvestrovskú noc v Kolíne nad Rýnom mal Ivan dohodnutú prácu ako ochrankár v luxusnom hoteli Excelsior, ktorý sa nachádza priamo oproti kolínskemu Dómu.

„Povedal  som si, že nepotrebujem nijakých opitých pubertiakov na diskotékach. Radšej budem cez sviatky pracovať v hoteli, kde bývajú solídni, postarší hostia,“ hovorí Ivan. Netušil som, aké peklo sa bude odohrávať na námestí. Dvadsaťšesť rokov pracujem v Bezpečnostnej službe, ale také niečo som ešte nezažil. Z nádražia sa valila horda opitých Arabov, Afgáncov a Afričanov. Dokážem perfektne rozlíšiť prízvuk, môžem napodobniť akúkoľvek anglickú výslovnosť a viem odlíšiť človeka, ktorý hovorí po perzsky, od Araba. Je to herecký sluch.

O ôsmej večer, priamo oproti hotelu, sa pustili do seba dvaja Arabi a vytiahli nože. Pred vchodom som mal hostí, ktorí tam fajčili (v miestnosti je  to zakázané). Neskôr ženy vo večerných toaletách začali obťažovať migranti – „daj mi jednu cigaretku, veď môžeš“. V dave to hustlo a situácia začala byť nebezpečná. Poprosil som riaditeľa hotela, aby povedal hosťom, aby sa nezdržiavali na ulici a vyhradil im miestnosť na fajčenie. Potom pristúpil polonahý Araba so zakrvavenou hruďou (niekto ho porezal) a s fľaškou šnapsu v rukách. Začal revať na hostí: „FUCK YOU ALL!” Podľa zákona platí, že ak sa nezapája do bitky, nemôžem sa ho dotknúť, ale musím to ohlásiť polícii. Bežal som teda  za policajtmi a žiadal som, aby ho zatkli. Odpovedali mi, že nie,  majú tu vlastné problémy, aby som šiel na policajné oddelenie na nádraží. Ale veď nemôžem! Musím chrániť svojich hostí! Vrátil som sa a pomyslel som si, že je to ako v nejakom zlom filme.

Odrazu som zbadal, ako migranti začali hádzať petardy a rakety rovno na Dóm. Vtedy ma prepadla zúrivosť. Nie som veriaci, ale katedrála je predsa kultúrne dedičstvo, svetová hodnota. A potom začali petardy lietať smerom do ľudí. Policajtov nebolo nikde vidieť. Nebolo ich viac než 80 mužov na niekoľko tisíc ožratých, a to bol aj neskôr  dôvod prečo prepustili šéfa polície.

 

Potom pribehli dve vystrašené dievčatá, v džínsach, slušne oblečené. Kričali  „Zachráňte nás! Naháňajú nás Arabi. Vôbec ich nepoznáme, a nedovolia nám prejsť.“  Objavili sa Arabi a zarevali „To sú naše ženy. Patria Nám!“ Pokúsili sa na mňa zaútočiť. Mal som oblečený drahý oblek Hugo Boss (Security vyžaduje po zamestnancoch, aby  nosili drahé obleky). Znie to smiešne, ale bolo mi ľúto obleku. Dobre, mám dlhé nohy a som profesionálny kickboxer. Zaútočil so na nich nohami. Vykrikovali: „Vrátime sa a zabijeme ťa“. Povedal som im, aby si zobrali lístok a postavili sa do radu, lebo takých, čo ma chcú zabiť, je veľa. Nikdy som nevidel Arabov takých spitých. Nevedia piť, na to treba každý deň trénovať. Rus vypije fľašu vodky a nič mu nie je a mne stačí pohár a padnem pod stôl.

Tá noc bola čisté šialenstvo. Zobudil som sa ráno a v telefóne som si našiel veľa esemesiek s blahoželaním a otázkou, aká bola noc v luxusnom hoteli? Stručne som odpovedal – katastrofa. Prečo? Zajtra sa dočítate v novinách.

V novinách sa ale nič neobjavilo! Absolútne ticho! Piatok, sobota, nedeľa. Nič. Prepadla ma zlosť. Čo to znamená? Kto to chce celé ututlať? To teda nie. Bol som svedok a nebudem mlčať. Moja priateľka mi poradila, aby som nahral na video moje svedectvo a zavesil ho na facebook. Piateho januára som to urobil.

To, čo sa dialo ďalej, sa nedá opísať. V priebehu niekoľkých dní si video pozrelo viac než 5 miliónov 70-tisíc ľudí! 75-tisíc ľudí sa zapísalo medzi mojich priateľov na facebooku. Bolo to ako výbuch. A ku mne sa začali valiť médiá. Celý príbeh tak vyplával na povrch. Za týždeň so poskytol 110 interview. Miestne orgány viac nemohli mlčať.“

-  Ale ty si v mene hájenia pravdy vyšiel z celého príbehu ako nacista...

 „Vieš prečo? Lebo som otvorene povedal svoj názor na utečencov. Do Nemecka ma priviedli ako dieťa a dobre si pamätám, ako mi otec hovoril: syn môj, uč sa jazyk, váž si zákony tejto krajiny a jej kultúru a pracuj. Sám ako kováč, robil všetko pre to, aby nás všetkých uživil. Týchto chlapcov, ktorým pred niekoľkými mesiacmi povedali  „Vitajte“ -   sme vítali na nádražiach s vrecami vecí. A oni sa snažia podpáliť našu katedrálu, kradnú a znásilňujú naše ženy. Nemajú dokumenty, okrem úbohého zdrapu o registrácii v tábore. Pozvali ich, oni prišli a pochopili, že si  tu môžu robiť, čo sa im zachce.

 Môžu kričať na políciu Fuck You! a nič sa im nestane. Nemca zatknú okamžite. Ak by také niečo urobili doma, zobrali by ich a zbili do krvi, tak, že by po väzení a pokutách ešte mesiac ležali v nemocnici. Ale tu je možné všetko. Ak si ja doma zabudnem  vodičský preukaz, zaplatím pokutu 50 eur. Utečenec môže policajta poslať niekam a odpľuť si jeho smerom. Keď som začal hovoriť o problémoch migrácie, riaditeľ hotela sa okamžite od mňa dištancoval. Vraj, moje interview pripomína nacionálny socializmus.

 Nedávno sa ma snažili zatknúť. Vyšiel som von a videl som demonštráciu pod názvom „Prechádzka za Kolín“ Boli tam  robotníci, taxikári, obyčajní ľudia. Ozajstní Nemci. Niekoľko ľudí ma spoznalo z facebooku a zakričalo:  „Poď s nami! Si chlapík!“ A tak som šiel. Potom som ale musel ísť do rozhlasu, kvôli interview. Vyšiel som z davu a hneď ma zadržali policajti. Opýtal som sa, čo som urobil. Zrevali na mňa: „Doklady!“ Ukáž svoj pas.“ A začali sa vypytovať: „Poznáte tých ľudí, čo demonštrujú?“ Povedal som pravdu, že nie, že oni ma poznali z internetu. Prečo sú vinní tí ľudia? Prečo som vinný ja? Na nový rok som priniesol vašim zmrznutým kolegom kávu z hotela, keď sa odohrávala bitka pri nádraží. Zatkli vtedy dvoch chalanov, ale nemali auto a tak im len vydali špeciálny papier. Ako výstrahu: ak ťa polícia zadrží ešte raz, noc stráviš vo väzení. Za čo ma teda chcete zatknúť?“

Дарья АСЛАМОВА
Memoriál obetiam násilia počas silvestrovskej noci 

-  Čo podľa teba musí robiť vláda?

„Ak má politik, hrubo povedané gule, musí si vedieť priznať svoju chybu. Ak sem vláda  zavolala týchto ľudí, ale nemôže im zabezpečiť perspektívu, ani budúcnosť, musí priamo povedať: sme vinní. Nemecko obetovalo 20 miliárd dolárov, aby zachránilo svoje banky, ale nedokázalo zabezpečiť migrantom učiteľov nemčiny. Teraz si predstavte:  Mladí ľudia, ktorí celé dni vysedávajú v táboroch, kde majú raňajky, obed a večeru. Rozdali im komiksy, ako sa správať na verejnosti. Sedia tam pol roka, nemajú peniaze, všade samá nuda, testosterón pracuje naplno. Plus lacný alkohol a drogy. A potom príde Silvester. Chalani si pomyslia, treba to nejako osláviť. Kde sa stretneme? Áno, na nádraží. Kde inde? Všetci migranti sa stretávajú práve tam.

 Teraz sa médiá snažia dať do obehu verziu, že všetko bolo organizované. Ak by mali lídrov a plán, rozbíjali by obchody a podpaľovali by autá. Nie, bol to živelná vzbura opitých ľudí, ktorých posadili do klietok ako zvieratá a oni sa vytrhli na slobodu.

Je nemám z ničoho strach. Je pre mňa ale dôležité povedať celú pravdu o tejto noci. Nemám účty v banke, nemám deti, ktoré treba živiť. Ak ma nejaký blázon zajtra zastrelí, čo už, škoda, trochu predčasne. Ale mal som skvelý život. Všetko som si vyskúšal...

Tento materiál bol preložený a uverejnený v rámci spolupráce s portálom kp.ru

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26480/3350416/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |