Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Čína vojensky vtrhne do Tichomoria, USA začínajú mať z jej sily obavy - chelemendik.sk

 

Čína vojensky vtrhne do Tichomoria, USA začínajú mať z jej sily obavy

2020-05-30  (19:21)

 - Čína vojensky vtrhne do Tichomoria, USA začínajú mať z jej sily obavy


ČTK 
Nasadenie prvej čínskej lietadlovej lode v Tichom oceáne výrazne zmení vnímanie rovnováhy síl v tomto regióne, vyhlásil v utorok veliteľ amerických síl v Tichomorí. Peking kúpil plavidlo asi pred desiatimi rokmi od Ukrajiny a podľa agentúry AP by ho mohol po rekonštrukcii vyslať k prvým skúšobným plavbám už tento rok v lete.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Autor: militaryphotos.net

"Vzhľadom na reakcie našich partnerov a spojencov v Tichomorí sa domnievam, že zmena vnímania vojenskej rovnováhy bude významná," vyhlásil admirál Robert Willard. Spustenie čínskej lietadlovej lode na vodu ale podľa neho bude mať skôr symbolický než reálny dopad. Admirál sa domnieva, že výcvik posádky potrvá ešte dlho a po túto dobu nebude plavidlo pripravené pre bojové nasadenie.

Willard však pripustil, že schopnosti čínskej armády sa "významne zvyšujú". Peking podľa neho rozšíril svoju flotilu ponoriek s konvenčným i s jadrovým pohonom a renovoval lode. Tento rok tiež predstavil vlastný prototyp lietadla, ktorý nemožno zachytiť radarom. Čína taktiež urýchlila vývoj balistických rakiet a rozšírila svoje kapacity pre kybernetickú vojnu, ktorá by mohla ochromiť akcieschopnosť americkej armády.

Spojené štáty po desaťročia vojensky dominovali tichomorskému regiónu. V oblasti dlhodobo pôsobí päť amerických bojových skupín, súčasťou každej z nich je lietadlová loď.

Willard ale tiež uviedol, že americká armáda hodnotí tohtoročné čínske námorné operácie ako menej agresívne než v predchádzajúcom roku. Na upokojenie situácie podľa neho prispelo obnovenie vojenského dialógu medzi oboma krajinami, ktorý Peking vlani v januári zastavil kvôli americkým plánom dodať zbrane na Tchaj-wan.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


anton47   |   2011-04-14  (12:41)
55%  
mínus plus
  Je to dlhodobo zaujímavá filozofia : Vybrané štáty ( kým ) môžu vlastniť jadrové zbrane, môžu mať vojenský "dohľad" nad niektorými územiami a pod. Iné štáty keď nastúpia túto cestu sú hneď potencionálnymi nepriateľmi, škodcami svetového mieru a pod.
SLÁVA AMERICKÉMU CHÁPANIU DEMOKRACIE !

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |