Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Čína a USA demonštrujú strategickú spoluprácu - chelemendik.sk

 

Čína a USA demonštrujú strategickú spoluprácu

2019-11-30  (07:30)

 - Čína a USA demonštrujú strategickú spoluprácu

25.6.2015

Peking a Washington uskutočnili ďalšie v poradí konzultácie ohľadne otázok strategickej a ekonomickej spolupráce 

Peking a Washington rozširujú rozsah diskusií, pridajúc nové témy pre svoje každoročné konzultácie, píše  China Daily. V pondelok, 22. júna obidve strany uskutočnili piaty Dialóg pre strategickú bezpečnosť, ktorý sa stal predslovom k siedmemu čínsko-americkému Dialógu pre strategické a ekonomické otázky, ktorý sa konal  23. a 24. júna vo Washingtone. Konečnou myšlienkou podujatia takéhoto formátu je upevnenie dôvery a podpora stabilného rozvoja strategických vzťahov v sfére bezpečnosti. Oznámili to zdroje v čínskej delegácii. 

Námestník ministra zahraničných vecí Číny Zheng Tszeguan povedal, že na programe rokovania sú - zmena klímy, okrúhle stoly s účasťou podnikateľov a osobitné zasadnutie o ochrane oceánov. Podľa námestníka ministra financií Zhu Guanyao, budú otázky konkrétnej spolupráce mať  prednosť pred diskusiou v oblasti makroekonómie. Výkonný dekan Ústavu medzinárodných štúdií v Šanghaji Fudan U Sinbo potvrdili túto myšlienku, oznámiac, že rokovania medzi oboma krajinami, majú sklon zamerať sa na špecifické otázky, skôr než na všeobecnú strategickú úroveň. Podľa neho, bez ohľadu na to, či  Čína súhlasí  alebo nesúhlasí s postojom Spojených štátov sa navzájom, mali by mať príležitosť na úprimný dialóg.

Zástupcovia americkej delegácie zase oznámili, že v priebehu debaty spomínali problém kybernetickej bezpečnosti a vyjadrili svoje znepokojenie ohľadne takzvaných kybernetických útokov, ktoré sa konali z čínskeho územia.

Pracovná skupina ohľadne tejto témy sa pravidelne stretávala do mája minulého roka v rámci čínsko-amerického dialógu. Potom jej práca bola pozastavená  z iniciatívy Číny  po tom, ako v USA boli predložené obvinenia piatim čínskym občanom. Peking vtedy vyhlásil, že USA „postrádajú úprimnosť“ pri riešení otázok kybernetickej bezpečnosti. Hovorca ministerstva zahraničia Číny Liu Kan povedal, že obnovenie práce v tejto sfére si bude vyžadovať úsilia zo strany USA „riešiť zodpovedajúce otázky náležitým spôsobom a vytvárať podmienky pre dialóg.“ Komentujúc celkovo piaty Dialóg o strategickej bezpečnosti a siedmy Dialóg o strategických a ekonomických otázkach, Liu zdôraznil, že obidve strany často prichádzajú v priebehu diskusie s rôznymi otázkami, predstavujúcimi spoločný záujem a vymieňajú si názory úprimným spôsobom, keďže ich vzájomné vzťahy sú na veľmi vysokej úrovni. 

Dialóg o strategických otázkach je mechanizmus konzultácií medzi Čínou  a USA, ktorý nemá špeciálne organizačné  štruktúry, ale predpokladá každoročné stretnutia delegácií obidvoch strán na vysokej úrovni. Tento mechanizmus bol odštartovaný v roku 2009 prezidentom USA Barackom Obamom a hlavou Číny  Chu Ťin-tchao. Má dva smery diskusií – strategický a ekonomický. 

Zdroj: http://regnum.ru/news/polit/1936391.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |