Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Cieľom USA sa stanú krajiny Európy, realizujúce suverénny kurz - chelemendik.sk

 

Cieľom USA sa stanú krajiny Európy, realizujúce suverénny kurz

2020-08-04  (01:41)

 - Cieľom USA sa stanú krajiny Európy, realizujúce suverénny kurz

Moskva, 4.12.2014 — RIA Novosti. 

S víťazstvom Republikánskej strany vo voľbách v USA pôsobí ako najpravdepodobnejší výber neokonzervatívneho kurzu zahraničnej politiky, jedným zo smerov ktorého sa môže stať eskalácia napätia vo Východnej Európe, píše Global Times of China.

Politické manévre Washingtonu preberajú k životu princípy „studenej vojny“, píše denník  Global Times of China, a ak sa protiruská tendencia sformovala v prostredí neokonzervatívcov historicky,  podpora zásahu do vnútornej politiky štátov Centrálnej a Východnej Európy naberá obrátky iba teraz.

„Politika zadržiavania v jej rôznych prejavoch je zameraná na Maďarsko a Česko. Podľa mienky tvorcov americkej politiky, tieto štáty vytvárajú príliš blízke diplomatické a ekonomické vzťahy s Moskvou a Pekingom. Washington sa chystá izolovať Rusko a pokúsi sa zadržať rast Číny,“— domnieva sa autor materiálu.

Podľa jeho mienky, práve zámery premiéra Maďarska Viktora Orbána a strany Fidesz realizovať suverénny vnútroštátny a zahraničný kurz podnietili Washington dôkladne sústrediť pozornosť na politiku v tomto regióne. Takto podpora maďarským premiérom projektu vybudovania plynovodu Južný potok a taktiež  zámer štátu venovať sa rozvoju v rámci eurázijskej spolupráce za podmienok viacpólového sveta sú celkovo neprijateľné pre USA.

Jedným z mechanizmov vplyvu amerických elít na politický kurz ďalších štátov je Národný fond demokracie (NED), financovaný priamo kongresom Spojených štátov, predpokladá expert Global Times of China. Podotýka, že hlava tohto fondu Carl Gershman skritizoval prezidenta Česka Miloša Zemana a jeho pozíciu v otázkach Tibetu a Tchaj-wanu. Počas svojej návštevy Číny Zeman vyhlásil,  že situácia  v týchto regiónoch je výsadou vnútornej politiky Pekingu. Taktiež zdôraznil, že Washington  mohol mať niečo spoločné s organizáciou nedávnych protivládnych demonštrácií v hlavnom meste Česka, Prahe.

„Politika Washingtonu vo vzťahu k Maďarsku a Česku je orientovaná na eskaláciu napätia v Centrálnej a Východnej Európe. Ukrajinský štát je už vrcholne destabilizovaný,“ — uzatvára expert denníka.

Zdroj: http://ria.ru/world/20141203/1036369489.html 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |