Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Cieľom USA je veľká vojna v Európe prostredníctvom satelitov - chelemendik.sk

 

Cieľom USA je veľká vojna v Európe prostredníctvom satelitov

2020-02-28  (04:19)

 - Cieľom USA je veľká vojna v Európe prostredníctvom satelitov

19.6.2015

V amerických  médiách sa v posledných  dvoch dňoch  objavilo hneď niekoľko  vyhlásení o posilnení americkej vojenskej prítomnosti v blízkosti ruských hraníc. V pondelok boli oznámené plány vojenského rezortu USA umiestniť v niektorých štátoch východnej Európy a na Pobaltí viac než tisíc obrnených vozidiel, vrátane 200 tankov Abrams.

Hlavný veliteľ leteckých síl USA potvrdil aj premiestnenie leteckých oddielov, vrátane stíhačiek piatej generácie F-22, ktoré boli po prvý raz použité v bojových akciách v Sýrii a Iraku. Ruské ministerstvo zahraničných vecí konštatovalo, že tieto nie priateľské akcie znamenajú  zlom v hlavnom akte Rusko-NATO.

Konanie USA jednoznačne  poukazuje na to, že USA dominujú v Európe a dokážu spustiť procesy, v ktorých hlavy najväčších štátov EÚ stratia kontrolu nad situáciou.

Cieľom USA je veľká vojna v Európe, ktorú sú pripravené začať rukami svojich satelitov. Podarí sa im však zostať sedieť za oceánom? O týchto veciach porozprával  v rozhovore pre Nakanune.ru analytik, šéf Centra pre  výskum spoločenských a aplikovaných problémov Alexander Žilin.

Otázka: Najväčšie americké vydania s odvolaním sa na Pentagon informujú o plánoch budovať  vojenské sklady a rozmiestniť viac než tisíc obrnených vozidiel a  , letectva, vrátane lietadiel piatej generácie v štátoch východnej Európy a Pobaltsku. Ako to môžete  komentovať?

Alexander Žilin: Je to stopercentný, očividný spravodajský znak vojny. Vtedy sa uskladňuje nielen technika, ale aj veľké množstvo munície. Ak uvážime, že USA nehraničia s Európou, dodávať techniku a muníciu počas bojových akcií je veľmi zložité.

Na druhej strane, USA demonštrujú priam satanský cynizmus. Uskladňujúc zásoby munície na území Pobaltia alebo Poľska, Rumunska,  apriori robia z týchto krajín obete preventívneho úderu zo strany Ruska. Keď všetko začne smerovať  k vojne, nebudeme čakať. V našej vojenskej doktríne existuje bod „preventívny úder“. Je to správne.

Nerozumiem niečomu inému. Ako môžu lídri týchto krajín, ktorí dostávajú od Američanov veľké úplatky, sú nimi vydržiavaní, predávať životy ľudí? Oni už nezrádzajú národné záujmy, takéto záujmy u nich neexistujú. Sú to plebejské krajiny, ale títo lídri predávajú životy svojich občanov za hrubú cenu. A títo občania na to reagujú absolútne tupo. Toto ma  úplne ubíja.

Otázka: Už niekoľko mesiacov sa stupňuje istá hystéria, ozbrojené kolóny  smerujú cez Poľsko a Česko, cvičenia prebiehajú pozdĺž  celých našich hraníc. Teraz sa hovorí o tom, že všetky tieto cvičenia sa budú konať permanentne a na to je potrebná technika. Dá sa povedať, že sú to do veľkej miery psychologické veci, alebo príprava nejakej provokácie?
Alexander Žilin: Podľa mňa nejde o  zastrašovanie. Myslím, že reč je skôr o tom, že sa pripravujú zásoby na bojové akcie s Ruskom prostredníctvom – minimálne v prvej fáze – spomínaných plebejských krajín – Poľska a iných. Američania majú jednu úlohu – rozpútať v Európe veľkú vojnu medzi Európou a Ruskom. To, ako sa správajú  politici európskych štátov NATO, tiež vyvoláva veľa otázok. Všetci si veľmi dobre uvedomujú, že ak sa vojna začne, nijaké záruky už nikto nedá a bude to taký požiar, aký svet ešte nevidel. Ak si USA myslia, že všetko to vyjde tak, ako v počas druhej svetovej vojny a oni budú sedieť za veľkou mlákou, nič podobné. Podľa stanov o preventívnom údere dostanú zásah ako prvé, spolu so svojimi satelitmi. Preto, spoliehať sa na to, že cudzími rukami budú ťahať gaštany, sa nepodarí.

Otázka: Je to náhoda, že všetko sa deje v čase, keď sa minské dohody nachádzajú na  pokraji porušenia a situácia hraničí s  obnovením veľkej vojny?

Петр Порошенко, хаммер, самолет, бронетехника, США|Фото: president.gov.ua

 


Alexander Žilin: Ak analyzujeme to, ako postupujú Američania,  potom nám vychádza, že sa dnes nijako nezaťažujú tým, aby nejako informačne kryli svoje konanie. Správajú sa vyzývavo, bezočivo. Všetky ich vyhlásenia o tom, že nemáme právo robiť cvičenia na svojom území, premiestňovať svoje vojská na svojom území, to všetko sa robí s jedným cieľom – ukázať svoju dominanciu. Na Ukrajine sa stopercentne obnovia bojové akcie. A nejde tu o Donbas.

Stále čakám, kedy ukrajinské vojská prekročia hranice s Ruskom a túto provokáciu Američania uskutočnia, aby sme boli nútení preťať vstup vojsk iného štátu na naše územie. A potom už všetko pôjde podľa známeho zabehaného scenára, keď sa zapoja všetky informačné agentúry a spoločne začnú vykrikovať, že Rusko je agresor, ktorý napadol Ukrajinu, atď. Vytvárajú pre nás situáciu neprekonateľných okolností. Zabúdajú ale na to, že historické Rusko – a len Rusko –  práve vďaka takýmto okolnostiam nachádzalo riešenie a víťazilo. Posledný raz to bolo  čase, keď fašistickí generáli skúmali Moskvu ďalekohľadom. Bola to klasická situácia neprekonateľných okolností, keď sa zdalo, že je koniec, zostali dva týždne a Sovietsky zväz padne. Stalo sa ale to, čo sa stalo.

Preto si myslím, že veľa veci neberú do úvahy, ale rozvoj situácie na dnes na 90% závisí od pozície Európy. Ak bude pokračovať ako doteraz pozerať na tieto veci, bude vojna.

Otázka: Zapadá do tejto stratégie aj blokáda Podnestrovska?

Alexander Žilin: Američania vytvárajú okolo nás pásmo napätia. Budú sa výrazne snažiť rozdeliť naše vojenské sily pozdĺž hraníc, aby sme nielen kontrolovali situáciu na hraniciach s Ukrajinou, ale aj na iných miestach. Po Podnestrovsku majú pripravený plán „podpálenia“ Kaukazu. Teraz treba čakať rast napätia práve tam – Dagestan, Čečensko, dokonca aj keby sa nám zdalo, že je tam situácia stabilná – začínajú tam pracovať týmto smerom. Rast napätia  bude pokračovať, budú ho stupňovať Američania, len z toho dôvodu, že je to nutná podmienka k tejto vojne, ktorú si vymysleli.

Otázka: Minulý týždeň sa konalo zasadnutie Bilderberského klubu, kde bol generálny tajomník NATO, americkí a európski úradníci a bossovia. Môžeme toto zasadnutie dať do súvislosti s rozhodnutím o „zásobovaní“  východnej Európy obrnenou technikou?


Обама, Меркель, встреча, Вашингтон|Фото: Kevin Lamarque/Reuters

 

Alexander Žilin: Nemám k dispozícii  podrobné informácie o tomto klube. Doteraz všetky vojny  začínali finančníci – veľké finančné skupiny. Aj túto vojnu, ktorá dozrieva, rozpútavajú finančné skupiny. Apelovať v súčasnosti na Obamu, je to isté, ako apelovať na Porošenka. Jednoducho Porošenkovi páni  sú rangom nižšie a Obamovi páni sú práve predstaviteľmi toho finančného kapitálu, ktorí sa zaoberajú  rozdelením sveta, jeho prerozdelením, novou architektúrou. Preto  vôbec nepochybujem o tom, že príkaz prišiel  práve od finančných skupín, lebo Obama je príliš slabý na to, aby robil takéto veci. Je to celkom nemysliteľné. Obama je iba hlúpy bojovný slon.

Otázka: Ruské ministerstvo zahraničných  vecí oznámilo, že prísun takéhoto množstva ozbrojenej techniky znamená priame porušenie a fakticky rozkol Hlavného aktu Rusko-NATO. Čo to znamená v praxi?

Alexander Žilin: Nie je to len porušenie tejto zmluvy. Sme teraz celkovo nútení zabudnúť aj na neutrálny postoj k NATO. V súčasnosti je NATO bojový oddiel Spojených štátov vo vojne proti Rusku. Pretože USA dominujú, oni vydávajú rozkazy. Preto, vzhľadom na to, že OSN sa zmenilo na handru, o ktorú si Američania utierajú nohy, situácia speje k hre bez pravidiel, a to je dosť desivé. Pretože je možný riadený chaos, keď uplynie 6-10 mesiacov a  ani Merkelová, ani  Hollande nebudú v stave kontrolovať situáciu. Zatiaľ ju čiastočne kontrolujú, ale myslím si, že nakoniec sa to  môže pre nich skončiť veľmi zle.

Otázka: Ako na pozadí tohto všetkého vyzerá dohoda o vojenskej spolupráci USA a Číny?

Alexander Žilin:  Svedčí to o tom, že Američania pracujú so všetkými našimi partnermi a, bohužiaľ, svoju politiku budujú tak, že zainteresúvajú našich partnerov, aby s nimi spolupracovali. Pokiaľ viem, Američania a Číňania našli vzájomné pochopenie pokiaľ ide o dolár  a dolár zostáva v Číne. A tak všetky naše radostné výkriky o tom, že prechádzame na juan, sa nepotvrdzujú. Čína prijala rozhodnutie zachovať dolár a čínsky líder vyhlásil, že tie bilióny dolárov, ktoré sú nazhromaždené – sú pot a krv našich pracujúcich, a nemáme právo ich míňať v mene akýchkoľvek politických či iných záujmov. Ak je takáto dohoda podpísaná, svedčí to o tom, že Čína zaujme pozíciu pozorovateľa v tejto situácii. To je zle.


США, Украина, учения, армия, инструкторы|Фото: newsrbk.ru/


Otázka: Vznikne nejaká aktivizácia Američanov, ich stúpencov, „piatej kolóny“ vnútri Ruska?

Alexander Žilin: Myslím, že také veľké množstvo techniky je určené na jeden cieľ – na začiatku je možná provokácia spätá s odsunom  Kaliningradu, ak pripustíme, pod zdaním  historickej spravodlivosti, že ak sa Krym vrátil do Ruska, prečo by sa Kaliningrad nevrátil do Nemecka? Je jasné, že je to zápalná šnúra. Nebudeme mlčky sledovať, ako odsúvajú  Kaliningrad. Nemyslím si, že objavenie sa takého množstva techniky súvisí s veľkou vojenskou operáciou. V Rusku sa nedá urobiť prevrat pomocou vojenskej sily, lebo len čo prvý tank, americký či nemecký vstúpi do Kaliningradu – vznikne taká jednota, keď ľudia „piatu kolónu“ roztrhajú na kusy. Zostanú tu iba ľudia, ktorí sú pripravení zomrieť za veľké Rusko. Preto, nespájal by som vojenskú silu s nejakým možným prevratom v Rusku. Skôr, sa mi zdá, že sa to robí pre vojenskú operáciu.

Zdroj: http://rusvesna.su/recent_opinions/1434536981


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |