Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Chorváti sú proti EÚ - chelemendik.sk

 

Chorváti sú proti EÚ

2020-11-21  (00:43)

 - Chorváti sú proti EÚ

18.1.2011

Chorváti sa obrátili na Pannu Máriu, aby ich chránila pred Európskou úniou


Chorvátski odporcovia Európskej únie sa pri jadranskom Splite pomocou veľkého billboardu obrátili na Pannu Máriu, aby krajinu uchránila od vstupu do tohto bloku. Informoval o tom spravodajský web portaloko.net.

Billboard na ktorom je vyobrazená Panna Mária a prosba k nej, aby chránila krajinu pred EÚ.
Autor: portaloko.net

Súčasné prieskumy verejnej mienky navyše ukazujú, že väčšina spoločnosti je k myšlienke pričlenenia ľahostajná a dokonca odmietavá.

"Kráľovná Chorvátov, ochraňuj nás pred vstupom do Európskej únie," hlása text na reklamnej ploche, na ktorej je Panna Mária vyobrazená. Je tu tiež príklad hriešnosti, ktorú vraj možno od únie očakávať. Medzi nimi sú napríklad geneticky modifikované potraviny, smrť kultúry alebo dlhové područia.

Očakáva sa, že Chorvátsko európsky blok rozšíri v roku 2012. Podpora pre členstvo nie je ale v krajine silná. Jeden z posledných prieskumov verejnej mienky ukázal, že by pre nich hlasovalo len 38 percent ľudí. Vláda sa preto pred nadchádzajúcim referendom o pristúpení pripravuje na kampaň, ktorá má Chorvátom vysvetliť únijné výhody.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


glovastefan   |   2011-01-18  (15:27)
62%  
mínus plus
  občania chorvátska majú oproti nám obrovskú výhodu. vidia dnes na vlastné oči to, čo sme my vidieť nemohli, lebo vtedy to bolo ešte neviditeľné.

média a politici vytvárali u nás predstavu o EÚ, ako by šlo o nejakého politicko-demokraticko-ekonomického spasiteľa. a je veľmi pravdepodobné, že takúto ilúziu budú vytvárať aj v chorvátsku.

ale občania dnes môžu vidieť realitu, ktorá vtedy ešte len vznikala. upadajúcu demokraciu, slabé postavenie menších štátov a menu (euro), ktorá likviduje ekonomiku celej eurozóny.

Chorváti budú mať šancu nespraviť tú chybu, ktorú sme my spravili. nie preto, že sú múdrejší, či pozornejší, ako my, Slováci, ale preto, lebo vtedy neviditeľné veci, dnes vidí aj ten najjednoduchší občan.

PS: nevstúpiť je omnoho jednoduchšie, ako následne vystúpiť!


Hruška   |   2011-01-18  (17:46)
64%  
mínus plus
  K těm modlitbám:
ve filmu Císařův pekař volá jakási paní: "Svatá panenko, ty to tak nenecháš" Na to říká hubatý Werich: "Ale nechá, nechá - když my to tak necháme". Bez komentáře.
J. Hruška


Oracle 911   |   2011-01-18  (18:31)
50%  
mínus plus
  V tichosti dodávam,že ja som vyliečený euro-optimista, nech pod euro-časťou rozumiete € alebo samotnú úniu.


calimero   |   2011-01-19  (01:38)
58%  
mínus plus
  Komunizmus ako napad nebol v zasade asi zly, len relizacia akosi nevysla, to iste plati o kapitalizme. A to iste plati o EU. Ako napad myslienka europskej integracie nie je asi v podstate zla, vsetko ale zavisi natom ako sa cela vec zrealizuje. A EU sa aktualne realizuje ocividne spatne... zatial EU potvrdzuje bohuzial na celej ciare stare slovenske: "Spolky, certove volky!"


protopartorg   |   2011-01-19  (22:04)
55%  
mínus plus
  Áno, glovastefan, dnešná ekonomická kríza a obzvlášť kríza eura má jednu skvelú vlastnosť: radikálne ZNIŽUJE PRÍŤAŽLIVOSŤ Európskej únie a Západu vôbec. To je mimoriadne dôležité, lebo vysvetľovanie, osveta, ani varovania nepomáhajú - ľudia naďalej ako v hypnóze sami lezú európskemu hadovi do papule... Len vidieť na vlastné oči výsledky naozaj pomôže. Pomôže otvoriť oči, presvedčiť ľudí že je treba sa začať starať sami o seba, a nie čakat že nás prijmú do nejakého "pozemského raja". Ak aj EÚ naozaj je istým druhom RAJA (o čom úprimne pochybujem), tento raj je aj tak určený len pre VYVOLENÝCH, a Slovensko ani ostatné východoeurópske krajiny medzi nich NIKDY patriť nebudú. Čím skôr si to uvedomíme, tým lepšie.


protopartorg   |   2011-01-19  (22:45)
55%  
mínus plus
  Táto prakticky neobmedzená fascinácia Západom, obzvlášť EÚ, je pre mňa ťažko pochopiteľná... Zrejme nemám dostatočne konzumnú náturu. EÚ všeobecne podporujú ľudia s vysokými konzumnými očakávaniami, mysliac si že pristúpením k EÚ automaticky získavame aj my podiel na ich vysokej prosperite.

Hoci i tá ohromná životná úroveň krajín EÚ je do značnej miery ILÚZIOU. Rôznym ilúziám sa na Slovensku inak vždy darilo - konkrétne pre túto som si zaviedol vlastný pojem - SKEF (Slovenské Konzumno-Erotické Fantázie). Všimnite si typického Slováka pri návšteve niektorej z európskych nákupných ulíc, hoci i viedenskej Mariahilferstrasse. Oči zahmlené, pohľad neveriacky blúdiaci zo strany na stranu, stále čosi spomína o tom ako je to tu krásne a bohaté, a ako by tu chcel žiť... akýsi zvláštny druh extázy... Končí to spravidla preklínaním svojej slovenskej vlasti a národa, ktoré mu neumožňujú žiť tak ako U NICH, ako je u nás všetko na h.... a tuná naopak "pravý raj na zemi".

Chápal som to prvé roky po prevrate, ale teraz, 20 rokov PO?!?
Stačilo by si uvedomiť aspoň DVE ZÁSADNÉ VECI:

1) Európska únia nepozostáva iba z Nemecka, Holandska či Rakúska. Sú v nej i Taliansko, Portugalsko či Grécko... Typická reakcia na takúto pripomienku je pohŕdavé vyjadrenie na adresu "lenivých" Južanov a podobne. Musím však povedať, že naopak KAŽDÝ Talian by sa iste urazil na prirovnávanie jeho talianskej vlasti ku Slovensku. Čože je na tom našom malom Slovensku také výnimočné, že si automaticky trúfame na NAJVYŠŠIU LIGU európskych národov, do ktorej nepochybne patria všetky GERMÁNSKE národy? Kde berieme to sebavedomie? Azda jediným SLOVANSKÝM národom ktorý by si mohol zahrať v tejto lige je ČR, najmä vďaka šťastnému súhrnu historických a iných okolností. My však sme typickou krajinou PERIFÉRNEHO kapitalizmu, a porovnávanie sa s primeraným partnerom ako je napr. Portugalsko by bolo omnoho vhodnejšie.

2) Všetky krajiny Západu sú krajinami s typicky TRIEDNOU ŠTRUKTÚROU. Tým pádom je nezmyselné tvrdiť že "Nemcom sa žije tak dobre..." - KTORÝM NEMCOM??? Zďaleka nie všetci pracujúci v Nemecku majú na ružiach ustlané, nehovoriac už o nezamestnaných a sociálne odkázaných, ktorých je čoraz viac, a ich postavenie sa neustále zhoršuje - viď plán sociálnej "reformy", tzv. HARZ 4. Chudoba a núdza sa však v Nemecku (tak ako ani na Slovensku) nevystavuje na obdiv, preto ju ťažko uvidíte na uliciach miest. Tým skôr ak sú pohľady upreté na žiariace výklady obchodov, alebo na drahé limuzíny. Toto by si ľudia mali predovšetkým uvedomiť - svoje miesto ktoré im v systéme kapitalizmu prislúcha. Ľudia vykazujúci symptómy SKEF často snívajú o drahých autách ktoré vidia na Západe, a či (ako inak u Slovákov) o ich prepychových DOMOCH - avšak KTO sú títo Západniari vlastniaci prepychové vily??? Často sa jedná o podnikateľov (tých obzvlኝ úspešných, nie hociakých) alebo o top-manažérov, prípadne aspoň o ľudí s veľmi dobrou ODBORNOU kvalifikáciou. Avšak u človeka so SKEF-om často zisťujem, že má maximálne učňovku s maturitou... A takíto ľudia to na Západe naozaj nemajú ľahké! Koľko z tých ich krásnych príbytkov je naozaj v ich VLASTNÍCTVE??? Značná časť obyvateľstva Západu žije V PRENÁJME!!! Ale to opäť našim ľuďom nijak nevysvetlíte - škoda času a námahy.


Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |