Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Chelemendik sa referenda nezúčastní, považuje ho za čisto volebnú akciu SaS odsúdenú na neúspech - chelemendik.sk

 

Chelemendik sa referenda nezúčastní, považuje ho za čisto volebnú akciu SaS odsúdenú na neúspech

2020-02-23  (05:18)

 - Chelemendik sa referenda nezúčastní, považuje ho za čisto volebnú akciu SaS    odsúdenú na neúspech

 

 

Krajči sa vracia. K referendu

Bol hlavnou postavou zmareného referenda v roku 1997. Parlament ho zbavil imunity, no odsúdenie znemožnila Mečiarova amnestia. Exminister vnútra za HZDS Gustáv Krajči pre HN vyhlásil, že referenda túto sobotu sa tentoraz zúčastní. "Sú to otázky, ktoré sú zaujímavé,“ konštatuje. Imunitu poslancov však nechce obmedzovať. Podľa neho je už v dnešnej podobe minimálna."Politika mi nechýba“


Krajči sa z politiky úplne stiahol. Dnes sa venuje svojej záľube - vlastní predajňu s poľovníckymi potrebami a skrytú strelnicu. "Politika mi nechýba, som rád, že to už ide mimo mňa. Nech si to každý odskúša, ako to chutí,“ hovorí s odstupom Krajči. Krajčiho stranícky kolega a exposlanec Gabriel Karlin zas prišiel o imunitu kvôli podozreniam v úplatkárskej afére. Parlamentní kolegovia súhlasili s jeho väzbou v roku 2003 na žiadosť prokuratúry.

Či pôjde v sobotu k volebným urnám, kde sa v jednej z referendových otázok tiež rieši problém poslaneckej imunity, zatiaľ nevie. Neprezradil ani, ako by hlasoval. "Je to moja vnútorná záležitosť, nechajte to na mňa, ako sa zachovám. Oni sa zachovali tak, ako sa zachovali,“ vyhlásil Karlin.

Sloboda pre Karlina


Karlin bol obvinený po tom, čo ho polícia zadržala v kancelárii hnutia v Banskej Bystrici. Obálku s hotovosťou do kancelárie priniesol policajný agend a mala skončiť v exposlancovom kufríku. Peniaze boli údajne určené pre vtedajšieho riaditeľa banskobystrickej župy Milana Mráza. Malo ísť o províziu za získanie zákazky pri dostavbe telocvične. Súdy Karlina pre nedostatok dôkazov oslobodili. V súčasnosti sa sporí s vydavateľmi troch slovenských denníkov a žiada odškodné 400-tisíc eur. Bývalý poslanec je dnes už na dôchodku.

Dušan Muňko, bývalý štátny tajomník ministerstva životného prostredia a exšéf Sociálnej poisťovne, sa už na verejnosti zrejme nezbaví nálepky chovateľ papagájov. Pre vzácne druhy exotických vtákov mu totiž v minulosti hrozilo väzenie. Poslanci ho však na trestné stíhanie nevydali. Problémy so zákonom si narobil pre chovanie vzácnych exotických operencov, ktorých vývoz bol zakázaný ešte v roku 1967.
Dnešný poslanec Smeru-SD Dušan Muňko nevedel vtedy údajne predložiť doklady o nadobudnutí týchto chránených zvierat. Generálna prokuratúra napokon svoje podozrenia zastavila s tým, že skutok nebol trestným činom. K účasti na referende sa nechcel vyjadriť. "Strana vydala jasné stanovisko.“ Smer vyhlásil, že nebudú vyzývať svojich voličov, aby šli k volebným urnám.

Chelemendik sa referenda nezúčastní - odsúdené na neúspech


Pre dopravnú nehodu, pri ktorej utrpela viaceré zranenia jedna osoba, sa bývalý poslanec SNS Sergej Chelemendik dobrovoľne vzdal vlastnej poslaneckej imunity. Ani to však nestačilo na to, aby mu ju oficiálne vzal parlament. Poslanci ho počas minulého volebného obdobia do rúk zákona nevydali. O vzdanie sa imunity ich žiadal generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

Chelemendik sa referenda nezúčastní, považuje ho za čisto volebnú akciu SaS a za akciu dopredu odsúdenú na neúspech. "Čo sa týka samotnej imunity, myslím si, že má byť obmedzená iba na výroky v parlamente,“ tvrdí exposlanec, ktorý sa dnes venuje zakladaniu internetovej televízie a vydavateľskej činnosti.

 

Zdroj: hnonline.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ivan Holík   |   2010-09-17  (20:23)
50%  
mínus plus
  No uvidíme ako sa "občania" vyjadria...


mjmr   |   2010-09-18  (06:47)
50%  
mínus plus
  S voľbami je to tak isto,niet koho voliť iba zločincov zo zákulisia riadených inými zločincami.A referendum by malo význam za podmienok aké má táto akcia vo Švajčiarsku.Za miestnych podmienok je to iba ďalší podvod.


strelec   |   2010-09-18  (08:12)
50%  
mínus plus
  Občania to majú vždy vo svojich rukách, len niekedy sa to volá voľby, inokedy revolúcia alebo defenestrácia. Aj voliť je vždy koho. Keď chodím s najkrajšou babou sveta a ona nie je na súťaži, to neznamená, že nemal by som si vedieť vybrať z finalistiek. Toto referendum je podvod a hra s vedomím občanov. Dovolím si povedať, že počet ľudí čo sa ho zúčastní nám povie o počte ľudí ktorí by chceli meniť ale nevedia kde je sever. Otázka je: Sú lepší takí čo nejdú do boja, lebo hlavou múr neprerazíš alebo takí, ktorí by chceli veci meniť aj keď naivne a podobných hrdinov sú potom plné cintoríny. Ja osobne nejdem, ale hľadám Auróru.


Voloda7   |   2010-09-18  (08:44)
50%  
mínus plus
  Nezabudajte, ze ide o priamu demokraciu. Skuste sa nato pozerat vsetci aspon trochu nestranne. Nie som volic Sas ale vidim to ako moznost, cestu. Neverim, ze si to v parlamnete odhlasuju pocas volebneho obdobia - neuspesne referendum bude signal, ze obcanom na tom nezalezi.


Mg   |   2010-09-18  (10:24)
50%  
mínus plus
  Re: Voloda. Pojem priama demokracia je pre mňa prinajmenšom taký smiešny ako pojem demokratické voľby. Takže: 1, kto stanovil otázky referenda, neboli to náhodou politici? 2, nie sú otázky účelovo a populisticky formulované? 3, má referendum právnu záväznosť? 4, ak by sa aj na základe tohto referenda pripravil zákon, nebudú o jeho texte náhodou v konečnom dôsledku rozhodovať poslanci? 5, môžu mať iniciátori referenda, alias veľkopodnikateľia reálny a úprimný záujem na tom, aby sa presadili jednotlivé body bez toho, aby za tým neboli vplyvy lobistických skupín? 6, nie je snaha o zrušenie koncesionárskych poplatkov len pokusom o ešte masívnejšie ovládnutie STV a SRO prostredníctvom štátneho rozpočtu? 7, nie je úsilie o zniženie počtu poslancov náhodou snahou o zníženie podielu preferenčných mandátov a v celkovom dôsledku posilnením postavenia malých politických strán na úkor tých, ktoré majú väčšiu podporu 8, je nákup vládnych limuzín skutočne jedným zo zásadných problémov obyvateľstva Slovenska? 9, nie je náhodou právo na odpoveď predpokladodom vyššej objektivity už tak neobjektívneho spravodastva? 10, nie sú voľby cez internet možnosťou na ich ovplyvnenie? Otázky sú teda účelové a kryjú skutočné ciele... Toto sú teda moje dôvody prečo sa nezúčastním tohto referenda.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |