Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Chelemendik: “Európa praská vo švíkoch, v ktorých ju zlepili na Úniu” - chelemendik.sk

 

Chelemendik: “Európa praská vo švíkoch, v ktorých ju zlepili na Úniu”

2020-07-10  (06:43)

 - Chelemendik: “Európa praská vo švíkoch, v ktorých ju zlepili na Úniu”

12.1.2016

Politológ Sergej Chelemendik opäť vystúpil vo vysielaní TA3 a vyjadril sa k udalostiam v Kolíne a v širších súvislostiach o súčasnom dianí v Európe.

Chelemendik pripomína, že do Európy prišiel v krátkom čase milión migrantov, z ktorých viac ako polovica nie sú identifikovateľní: skoro všetci majú meno Ahmed, nemajú doklady, dokonca niektorým nebola urobená fotografia či odtlačky prstov. Týchto ľudí sem zavolala Angela Merkelová s tým, že im sľubovala lepšiu budúcnosť a na druhej strane vravela o prínose a výhodách pre krajinu.

No nekontrolovanú obrovskú masu migrantov Nemecko jednoducho nemohlo zvládnuť. Podľa Chelemendika sa násilné udalosti dali predpokladať a možno ich očakávať aj v budúcnosti. Najnovšie už aj nemecké médiá (hoci zo začiatku mlčali) hovoria o pripravovanej provokácii zo strany migrantov. No polícia zatiaľ identifikovala len 18 ako potenciálnych páchateľov, a niektorých už aj pustila, pričom len v Kolíne obdržala až 500 sťažností na ich vyčíňanie. Podobné incidenty sa nestali len v nemeckých mestách, ale hlási ich aj Fínsko, Švajčiarsko či Rakúsko.

Migranti presne vedia, čo robia. Podľa Chelemendika to chápu tak, že “vy ste zničili náš svet a teraz my vás chceme dobýjať”. Vyvolávajú teror, či už sexuálny, psychický alebo morálny. Očakávajú, že po daných provokáciách začne na nich útočiť domáce obyvateľstvo, čo už aj v náznakoch badať. Európske štáty kontrolujú svoje hranice, uzatvárajú sa schengenské hranice, čím hrozí rozpad EÚ. “Európa praská vo švíkoch, v ktorých ju zlepili na Úniu,” konštatuje Chelemendik.

V udalostiach, ktoré sa momentálne v Európe dejú, nachádza širokú geopolitickú záležitosť. Migranti sú určitým tlakom na Európu, ďalším závažným faktorom je tu však TTIP. Ak túto zmluvu s USA Európa neprijme, môže sa ešte viac rozprúdiť konflikt na Blízkom východe, na základe čoho budú odtiaľ utekať ďalšie masy, a podľa všetkého do Európy.

Chelemendik pripomína, že TTIP je mimoriadne tajná (utajená) zmluva, len málo ľudí pozná jej obsah, no jej výsledok je nesmierne závažný –  zbavenie suverenity Európy.

Spomína aj ďalšiu skutočnosť, že V4 sa nestotožňuje s názormi EÚ v otázkach migrantov, a robí dobre. Ak V4 bude naďalej jednotná a pevná, môže podľa Chelemendika z nej vzniknúť “nový európsky spolok či centrálny európsky zväz” ako akýsi protipól k EÚ.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/chelemendik-europa-praska-vo-svikoch-v-ktorych-ju-zlepili-na-uniu/729914

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |