Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Fašistická genocída v Odese - Chcú zatajiť hrôzu - „Ľudí polievali hore horľavinou a upaľovali - chelemendik.sk

 

Fašistická genocída v Odese - Chcú zatajiť hrôzu - „Ľudí polievali hore horľavinou a upaľovali

2020-05-26  (00:40)

 - Fašistická genocída v Odese - Chcú zatajiť  hrôzu - „Ľudí polievali hore horľavinou a upaľovali

6.5.2014


Ukrajinská vláda priznala smrť 37 ľudí v Dome odborov, vrátane piatich zastrelených. Odesania hovoria o oveľa väčšom počte obetí.
37 mŕtvych – taký je oficiálny verdikt ukrajinských súdnych a lekárskych expertov, ktorí analyzovali okolnosti tragédie v odeskom Dome odborov. Dokonca aj táto verzia popiera vyhlásenia Avakovovho Ministerstva vnútra vecí o „samozapálení“: 5 ľudí bolo vyhlásných za mŕtvych  v dôsledku strelných zranení. Oponenti kyjevskej vlády, ktorí vedú vlastné vyšetrovanie, hovoria o zámernom znižovaní počtu obetí.


Odesa ďalej pochováva obete tragédie z 2. mája – rozlúčka s mŕtvymi sa pretiahla, pretože súdna a lekárska expertíza si vyžiadala čas na identifikáciu 37 tiel a objasnenia okolností smrti. V utorok bol zverejnený oficiálny záver.

Takmer súčasne s týmto vyhlásením prišla informácia tom, že Najvyššia rada   odvolala gubernátora Odeskej oblasti Vladimira Nemirovského.

Podľa tvrdenia, 24 prívržencov federalizácie, ktorí sa nachádzali v Dome odborov, v momente útoku radikálov z Pravého centra a futbalových ultras, zomrelo na popáleniny a otrávenia   plynom. Ďalších osem ľudí zahynulo následkom pádu z výšky, v snahe zachrániť sa pred ohňom a útočníkmi. Päť ľudí bolo zastrelených.

Medzi obeťami je šesť žien, vek obetí sa pohybuje od 18 do 62 rokov. Bodku za vyšetrovaním je robiť predčasné, aj v prípade, že by sme dôverovali oficiálnym vyhláseniam. Veď ako oznámili ukrajinské médiá, po zrážkach v Odese je 48 ľudí nezvestných a v márniciach doteraz ležia neidentifikované telá.

Pripomeňme aj to, že iný oficiálny zdroj, prokuratúra Odeskej oblasti predtým uvádzala iné údaje: hovorilo sa o 46 obetiach.
To, čo zverejnila súdna a lekárska expertíza (päť z ľudí nachádzajúcich sa  v Dome odborov zahynulo následkom strelných rán), podkopáva oficiálnu verziu, na ktorej nástojčivo trvalo ukrajinské Ministerstvo vnútra. Podľa verzie rezortu A. Avakova, „počas zrážky extrémistov s milíciou, príslušníci milície prinútili narušiteľov poriadku premiestniť sa na Kulikovo pole, kde tí obsadili Dom odborov, zabarikádovali sa  a z horných poschodí útočníci začali hádzať na civilov zápalné fľaše s horľavou zmesou a strieľať zo zbraní“.

Vyhlásenia Ministerstva vnútra o tom, že požiar sa vraj začal „v dôsledku toho, že výtržníci hádzali Molotovove koktaily z horných poschodí“, boli už neraz vyvrátené mnohými fotografiami a videami – bojovníci Pravého sektoru a fanatici hádžu na budovu Molotovove koktaily, požiar vypukol zdola.

"Štorm za peniaze Kolomojského“


Boli to však naozaj bojovníci a futbaloví ultras, nekontrolovaní vládou?  V utorok poslanec odeskej oblastnej rady Vadim Savenko vyhlásil: „Na zrážkach 2. mája sa zúčastnili prezlečení do civilu (presnejšie do futbalových ultras) bojovníci špeciálnych jednotiek Ministerstva vnútra Ukrjiny Štorm a Dneper-1.

Mimochodom, zo Savenkových slov vyplýva že ultrapravicoví bojovníci  mali do činenia s masovým zabíjaním – poslanec tvrdí, že bojovníci Štormu a Dnepra-1 bolu vybraní z nacionalistických oddielov za peniaze oligarchu a bankára, terajšieho gubernátora Dnepropetrovskej oblasti Igora Kolomojského.

Ak hovoríme o počte obetí, Savenko upozorňuje na to, že vláda „zabudla“ na tých, ktorí patria k počtu nezvestných.
Kyjevský režim sa snaží, aby čo najskôr bola sformulovaná „správna“ verzia udalostí. Šéf Ministerstva vnútra Arsenij Avakov v utorok vyhlásil, že do vyšetrovania odeskej tragédie  „pre objektívnosť“ boli zapojení  aj zahraniční odborníci. O niečo skôr americká vláda  vyzvala Kyjev aby vyšetril udalosti v Odese a ako vyhlásil  štátny tajomník bieleho domu Jay Carney, „viníkov prinútiť k zodpovednosti“.

 „Ľudia uhoreli zvláštne“


Vlastné vyšetrovanie vedú aj samotní Odesania. Verejní aktivisti odovzdali ukrajinským novinám Dumskaja zoznam obetí, ktorých mená sa podarilo zistiť.

Má Rusko po udalostiach v Slavjansku vyslať na Ukrajinu mierotvorné vojská na ochranu ruských obyvateľov?

O niektorých výsledkoch verejného vyšetrovania nedávno hovoril pre denník Vzgľad poslanec Najvyššej rady Oleg Carev (donedávna kandidoval na post prezidneta Ukrajiny, ale rozhodol sa nezúčastniť sa v týchto pochybných voľbách). „Tie videá a fotomatierály, ktoré sme dostali hovoria o tom, že požiar bol dole v budove. Ľudia zomierali na následky požiaru na rôznych poschodiach, začínajúc z tretieho. Ak preskúmate fotografie, uvidíte, že ľudia nejako zvláštne uhoreli, po častiach. Prevláda pocit, že ich zabíjali: niekoho zadusili, niekoho zastrelili, potom obliali Molotovovym koktailom a zapálili. Podľa našich informácií, v Dome odborov sa nachádza vyše sto zabitých. Milícia tam nikoho nevpúšťa, aby utajila počet mŕtvych“.

Ešte predtým poslanec Odeskej miestnej rady Vadim Savenko oznámil, že podľa informácií, ktoré dostal do rúk, v Dome odborov v Odese je 116 ľudí zabitých. Nie zahynutých, ale zabitých. Slovo „uhoreli“ alebo „udusili sa“,zámerne nepoužívame, lebo pitva tiel sa nerobí, a nerobí sa iba z toho dôvodu, že ľudia majú na hlave strelné rany. Väčšina mŕtvych má popáleniny na hlave a na ramenách, upresňuje poslanec.

 „Podľa našich svedectiev, do budovy prišiel pravý sektor a zabíjal ľudí. Možno znásilňoval ženy,“ dosvedčuje Oleg Carev. „Opäť sa to dá určiť podľa fotografií. Ženy majú obnažené isté časti tela“.

 „Teda ľudí naschvál pálili horľavinami, aby sa nemohli idnetifikovať telá,“ povedal Savenko a upresnil, že informácie sú získané od aktivistov antimajdanu, ľudí, ktorí sa priamo  nachádzali v Dome odborov.

„Ľudí polievali hore horľavinou a upaľovali“

Potvrdením nezávislých verzií môže byť jedna z videonahráviek na internete, ktorá zachytáva úplny začiatok tragédie po tom, ako nacionalistu zapálili stanové mestečko aktivistov antimajdanu – na toto svedectvo sa odvoláva televízna stanica LifeNews.

 Na záberoch videť ako skupina mladých ľudí v maskách s drevenými palicami v rukách rozbila jedny z bočných dverí a prenikla do budovy. Videonahrávka ďalej pokračuje  vo vnútri budovy. Bojovníci sa sa rozmiestňujú po chodbe: Niekto ide na druhé poschodie, iný vylamuje dvere, za ktorými sa zrejme sanžili ukryť aktivisti antimajdanu. Rozbesnení mladíci sa doslova vrhajú na zavreté dvere. V zábere je vidieť mladú ženu, ktorá prosí radikálov, aby sa zastavili.

Na záberoch je ďalej vidieť, že niektorí účastníci útoku na Dom odborov majú plynové masky. Nie je vylúčené, že domnienky o otrávení obetí ukrajinských radikálov jedovatými látkami nemajú ďaleko od pravdy.

V prospech toho, že reč je o masovej vražde, svedčia aj fotografie z Domu odborov, ktoré uverejnil bloger s nickom frallik. Sám bloger upozorňuje na šokujúce fotografie. Konkrétne komentuje jednu z fotografií, na základe ktorej hovorí o predpoklade, že jedna zo žien-obetí bola pred smrťou znásilnená. „Mŕtvym zhoreli hlavy horná časť tela,“ komentuje bloger  fotografie, vysvetľujúc, že oblečenie od hrudníka nižšie, je nedotknuté, ľudí polievali zhora  tekutinou a zapaľovali.

Okrem toho, autor publikácie upozorňuje na to, čo považuje za stopy prášku z hasičských prístrojov. Podľa blogera ich výtržníci používali  na to, aby sami nezhoreli a neotrávili sa oxidom uhoľnatým.

Mŕtva tehotná žena, ktorej fotografia je jedným z najstrašnejších svedectiev tragédie 2. mája, podľa autora publikácie, bola uškrtená elektrickým drôtom. Na mnohých telách vidieť stopy po strelných ranách.

 „Kto sa mohol dostať na strechu administratívnej budovy federálneho významu?“ pýta sa bloger. Podľa jeho názoru (potvdeného fotografiou), to môžu byť  aj neznámi ľudia  s červenými páskami, ktorí boli videní medzi milíciou, ktorí obkľúčili Dom odborov. Ako hovorí publicita a politológ Nikolaj Starikov, za jedným zo záhadných strelcov stojí niekto, kto sa podobá na zástupcu hlavného veliteľstva milície Dmitrija Fučedžiho.

Bloger Vlad Dolochov zozbieral svedectvá Odesanov, ktorých slová sa veľmi rozchádzajú s oficiálnou verziou – obyvatelia mesta hovoria o oveľa väčšom počte mŕtvych v Dome odborov. „Vyše stovky ľudí sú nezvestní, nenachádzate ich ani v nemocniciach, ani v márniciach,“ tvrdí sa v jednej zo správ. „126 tiel sa nachádza v pivnici Domu odborov. Zabili ich tam, nezhoreli. Bolo to gestapo. Z tohto dôvodu je budova zablokovaná“.
Podľa iného svedectva, do Odesy prišlo asi 2-tisíc bojovníkov Pravého sektoru, aby obkľúčili Dom odborov a „vynášali telá po častiach v polyetylénových vreciach – chcú utajiť celú tú hrôzu“.

Zdroj: ru.world


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |