Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Chcú USA a Európska únia premeniť obyvateľstvo Ukrajiny na inkubátor ľudských orgánov? - chelemendik.sk

 

Chcú USA a Európska únia premeniť obyvateľstvo Ukrajiny na inkubátor ľudských orgánov?

2020-09-19  (17:51)

 - Chcú USA a Európska únia premeniť obyvateľstvo Ukrajiny na inkubátor ľudských orgánov?

2.10.2014

24. septembra šokujúce nálezy objavili zástupcovia  domobrany DĽR – v obciach Nižňaja Krynka a Kommunar boli nájdené tri hroby:  v dvoch z nich sa nachádzajú popravení zastrelením muži a ženy a v jednom z nich telá 40 osôb bez vnútorných orgánov.

O popravách, šikanovaní  a podobných vojnových zločinoch som písal už aj predtým. Teraz  chcem upriamiť pozornosť na skutočnosť pôsobenia „čiernych transplantácií“ v zóne bojových akcií na Donbase.

 

Témy lokálnych ozbrojených konfliktov a nezákonného obchodovania s ľudskými orgánmi prakticky vždy kráčajú ruka v ruke. Treba byť realista: vojnové  akcie -  to sú nielen riešenia geopolitických otázok a banálne zarábanie na obchode so zbraňami, ale aj nezákonné obchodovanie s ľudskými orgánmi.  Obchodníci s orgánmi – to sú rovnako bežné prvky vojnovej scenérie ako žoldnieri, všetci o nich vedia, mnohí ich videli, jednoducho hovoriť o tom sa nezvykne.

 

Len sa zamyslite: každý deň na Donbase zomierajú prinajmenšom desiatky ľudí, ich pozostatky – to sú hory peňazí, hádam vyjdú navnivoč? Odpoveď je očividná.

 

Predstavte si, že na niektorého veliteľa vojnových síl АТO sa obrátili zástupcovia organizácií, zaoberajúci sa transplantáciou orgánov s návrhom uskutočniť „špeciálnu operáciu“  na získanie ľudského materiálu, sľúbiac mu štedrú odmenu. Veliteľ za týmto účelom posiela svojich vojakov na istú  smrť, napríklad do nerovného boja a „lekári“ rýchlo pozbierajú časti tiel, ktoré potrebujú, zabalia a pošlú do Izraelu alebo krajín EÚ.

 

Nepotrebné zbytky sa dajú spáliť v prenosných krematóriách  (mimochodom, ukrajinská armáda má také tri).  V správach napíšu, že vojaci sú nezvestní  alebo zbehli do Ruska alebo „teroristi-separatisti ich zjedli“ а je možné, že ich vôbec nikto ani nezapísal do zoznamu členov armády.

 

Ceny orgánov sú pôsobivé: pľúca– $170 tisíc, oblička – $60 tisíc, srdce – $150 tisíc, pečeň – $120 tisíc, podžalúdková žľaza – $150 tisíc, rohovka oka – $30 tisíc, ak to vynásobíme 5% množstva obetí  (podľa neoficiálnych zdrojov ich množstvo môže dosahovať 20 000 ľudí), môžeme si predstaviť rozsah tejto činnosti.

 

Prípady na Donbase 

 

• „Vojakov masovo používajú na orgány“  – takýto chýr sa začal šíriť po boji Národnej gardy 5. mája, keď ambulancie behali jedna za druhou a ukázalo sa, že zabitých bolo iba 5 ľudí, zranených 12.  To, že straty sú väčšie dvoj a možno aj trojnásobne, na mieste vedia všetci,  ale zodpovední úradníci oznámili 17. Kam sa teda podeli ostatní? Jasné je, že skutočné čísla sprístupňovať čoraz viac nespokojnej verejnosti netreba, a to znamená, že dôkazy je treba zlikvidovať.

• 20. mája povstalci zo Slaviansku v priebehu nočnej výzvednej operácie pod kopcom Karačun  objavili približne 180 tiel mŕtvych príslušníkov národnej gardy s rozrezanými bruchami. O niečo ďalej v oblasti Troického cintorínu bolo objavených ešte 300 tiel, nepochovaných, s rozrezanými bruchami a bez vnútorných orgánov.  Deň pred tým miestni obyvatelia niekoľkokrát videli automobily Červeného kríža. Privážali zahraničných lekárov so zariadením pre liečbu zranených vojakov a tým, komu pomôcť sa už nedalo, odoberali orgány.

• 28 júna zdroje zo zložiek AТО porozprávali, že objavili v Luganskej oblasti pri obci Rubežnoe masové hroby ľudí  bez vnútorných orgánov. Podľa všetkého, uvádzajú zdroje, na východe pracuje špeciálna skupina, ktorá sa zaoberá predajom ľudských orgánov.

To sú jedny z mála odhalených prípadov objavenia tiel. Je celkom pravdepodobné, že takých miest je oveľa viac a ktovie, či všetky budú odhalené. 

 

Politické pozadie 

 

Uprostred leta skupina hackerov uverejnila korešpondenciu bývalého poslanca Baťkivšiny Sergeja Vlasenko s nemeckou lekárkou Olgou Wiberovou a veliteľom bataliónu Donbas Semionom Semečenkom. Komunikácia prebiehala o obchodovaní s orgánmi zabitých a zranených žoldnierov z radov ukrajinskej armády.

 

Lekárka objednávala od bývalého poslanca veľké zásielky darcovských orgánov, na čo stúpenec Tymošenkovej odpovedá: „Môžme dodávať aj viac, sleduješ vôbec správy? Porozmýšľaj, nájdi niekoho -  zväčšíme zásielky!!!“

 

Obchodných partnerov veľmi tešia bojové akcie. Wiberová sa pýta: „Súdiac podľa správ, udalosti sú pre nás priaznivé. Čo myslíš, nezmení sa ich smerovanie?“ Vlasenko odpovedá: „Nevyzerá to tak, bude s čím pracovať! „Naši západní partneri“ svojou politikou pre nás vytvárajú dobré podmienky a predovšetkým – množstvo!“

 

Je ťažké uveriť tvrdej pravde, ale téma nezákonného obchodu s ľudskými orgánmi na Ukrajine nie je nová. Jeden z najviac diskutovaných prípadov sa stal v Ľvove. V 90-tých rokoch šéf Ľvovskej oblastnej klinickej nemocnice Bogdan Fedak zorganizoval zločineckú skupinu „čierných transplantológov“, ktorá realizovala predaj detských orgánov do zahraničia. Vyšetrovanie zistilo, že z Ľvovu vtedy zmizlo približne 130  detí. Život každého dieťaťa bol ohodnotený na milión. 

 

V tej istej oblastnej nemocnici po vojenčine pracoval ako sanitár vtedy ešte málo komu známy Oleg Ťagnibok. Najprv Ťagnibok pôsobil  v tejto kauze ako spoluvinník, ale potom bol presunutý do kategórie svedok. V roku 1997  Ivano-Frankovský súd odsúdil Fedaka na dva roky. Bol však prepustený  v rámci amnestie, odsedel si iba tretinu času.

 

Mimochodom, spolu s Fedakom na lavici obžalovaných sedeli: bývalý hlavný lekár oblastného Ivano-Frankovského perinatálneho centra Vladimir Dorošenko, bývalý zástupca šéfa oblastnej administrácie mesta Ľvov Jurij Zima a bývalý šéf Galickej oblastnej štátnej administrácie Zinovij Ursul. Za predaj 130 západoukrajinských bábätiek boli odsúdení na štyri, tri a dva roky nepodmienenčne. Zima, Dorošenko a Ursul boli v 24. oddieli sebaobrany a je celkom pravdepodobné, že vyrazili „do práce“ na Donbas.

 

Ešte jeden prípad bol v roku 2010 v Odese. Vedúca oddelenia v Odeskej oblastnej detskej nemocnici Larisa Torbinskaja a vedúca detského  oddelenia Kominternovskej centrálnej obvodnej nemocnice Žanna Uchareva, dávali za opustené bábätká  odmenu 3  tisíc dolárov, potom ich posielali ako darcov do zahraničia.

 

V roku 2012 bola uzavretá škandalózna kauza „čiernych transplantológov“  z  kyjevského inštitútu Šalimova. Podľa údajov vyšetrovania, rukami transplantológov prešlo približne päťdesiat darcov. Niekoľko lekárov inštitútu zháňali ľudí, pripravených rozlúčiť sa s obličkou za peniaze.

 

Spojitosť s „čiernymi transplantáciami“  v rôznych obdobiach mohli mať mnohí vysokopostavení politici Ukrajiny. Svojho času chirurg Michael Zis, zadržaný v Donecku kvôli obvineniu z nezákonnej transplantácie ľudských orgánov   a obchodovaní s ľuďmi, aby sa vyhol trestu, bol navrátený do Izraelu osobne Juliou Tymošenkovou.

 

Medzinárodné skúsenosti 

 

„Rozoberanie“ ľudí na súčiastky v súčasnom západnou svete – to je téma celkom bežná, ale leží pod povrchom, preto žiadne oficiálne dôkazy obludných zločinov na Ukrajine ešte dlho nebudú. Obchodovanie s ľudskými orgánmi kryjú na úrovní OSN, NATO, OBSE  a ďalších organizácií typu  Lekári bez hraníc.  Pod maskou všemožných humanitárnych misií alebo aj bez nich pôsobili prakticky na všetkých miestach bojových konfliktov posledných rokov – v Juhoslávii, Iraku, Afganistane, Lýbii, Sýrii  a teraz na Ukrajine.

 

V roku 2010 zástupca PACE, švajčiarsky prokurátor Dick Marty, vystúpil so senzačnými informáciami o sieti obchodovania s ľudskými orgánmi. Podľa jeho údajov, ozbrojená skupina na čele s premiérom Republiky Kosovo Hašimom Tačim kradla kosovských Srbov a prepravovala ich do severného Albánska, kde sa ukradnutí ľudia zabíjali a ich orgány sa predávali na „čiernom trhu“.

 

Tieto kosovské bandy dodávali orgány do západoeurópskych krajín, predovšetkým do Veľkej Británie  a taktiež, ako sa zistilo  počas vyšetrovania, do kliník Berlínu, Goettingenu a Regensburga. Vedenie „kosovskej vlády“, ktoré po nezákonnom vyhlásení nezávislosti kraja  sa s poctami prijíma v medzinárodných organizáciách a  ako rovní  s rovnými debatuje s hlavami štátov, sa zodpovednosti vyhlo.

 

Vysvetliť sa podobná lojalita dá pomerne jednoducho. Podľa informácií spomínaného  D. Martyho, zločiny lídrov kosovských separatistov boli kryté hlavnými medzinárodnými organizáciami –  OSN, NATO, OBSE  a vládami popredných západných krajín.

 

O tom, že neľudská činnosť kosovských žoldnierov  bola výborne známa medzinárodnému spoločenstvu, svedčí aj kniha prokurátorky Medzinárodného tribunálu pre bývalú Juhosláviu Carly Del Ponte s názvom: Poľovačka.  Ja a vojnoví zločinci.

 

V knihe sa uverejňujú informácie o hromadných hroboch a koncentračných táboroch, svedectvá o krutom mučení  a likvidácii civilistov, masových vraždách ľudí na získanie transplantátov a priamo sa uvádza, že tieto zločiny boli známe aj sudcom medzinárodného tribunálu aj medzinárodným organizáciám, aj účastníkom mierotvoreckého kontingentu Kosovo Force.

 

Myslíte si, že to nie je na Ukrajine? Podľa informácií organizácie Organs Watch, každý rok sa realizuje 20  tisíc nelegálnych operácií, ktoré robia prevažne v Kosove, Rumunsku a na Ukrajine. Hlavnými recipientmi ľudských „náhradných dielov“ sú ľudia z krajín „zlatej miliardy“: USA, EÚ, Izraelu, Saudskej Arábie. O to viac túžba obohatiť sa ukrajinskej vlády bude silnejšia ako morálka alebo zákon, veď v tomto biznise sa točia veľmi veľké peniaze  -  jeden veľký „obchod“ a „predavač“ si zabezpečí pohodlnú starobu.

 

Ale to najzaujímavejšie je to, aby takýto fungujúci dodávací kanál nezahaproval, lobovanie jeho syndikátov  sa realizuje na tej najvyššej úrovni.  Môže sa niečo také diať  bez vedomia špeciálnych služieb  a ak o tom vedia, môže sa niečo také diať bez súhlasu vlády?

 

Mimochodom, 29. septembra špeciálna predstaviteľka OBSE pre západ s obchodovaním s ľuďmi Madina Džarbusynova vyhlásila, že objavené v masových hroboch na Dobase telá bez vnútorných orgánov, podľa všetkého, sa stali obeťami transplantológov: „Na každoročnom zasadaní OBSE ohľadne otázok implementácie záväzkov v oblasti ľudských práv zaznelo vyhlásenie o tom, že na východe Ukrajiny boli objavené telá  bez vnútorných orgánov, teda nastolená otázka  o tom, že také obchodovanie existuje.“

 

V USA a EÚ, kam nás tak usilovne ťahajú, existujú svoje zámery s Ukrajinou  - premeniť obyvateľstvo na inkubátor ľudských orgánov pre krajiny s „rozvinutou demokraciou“.


Zdroj: http://www.km.ru/world/2014/10/01/protivostoyanie-na-ukraine-2013-14/749085-poter-net-ili-bezotkhodnaya-voina-dlya-ki

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |