Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Chceš mier – pripravuj sa na vojnu! - chelemendik.sk

 

Chceš mier – pripravuj sa na vojnu!

2020-02-23  (03:20)

 - Chceš mier – pripravuj sa na vojnu!

8.12.2015

Diana Kadi o predtuche Tretej svetovej vojny

Vazal USA a zároveň spojenec Islamského štátu* Ergodan sa dopustil osudovej chyby. Je očividné, že naše lietadlo nezostrelili náhodou. Je to ozajstná provokácia – ale aký je jej cieľ? Čo chcú naši nepriatelia? Vyprovokovať Rusko k vojnovým krokom? Donútiť ho demonštrovať svoju silu? A prečo do roly lakmusového papierika obsadili práve Turecko? 

Keď sa na Ukrajine udial vojenský prevrat, rovnako ako všetci ľudia, ktorým táto téma nebola ľahostajná, som bola presvedčená, že Západ provokuje Putina, aby zaviedol vojská, aby dokázal svetovému spoločenstvu správnosť názoru, že „Rusko je agresor“. Ukrajinská vláda zavádzala ľudí a takmer každý deň oznamovala inváziu ruských vojsk, zatiaľ čo reálne invázia ako nebola, tak aj nie je. Nemyslím si, že Su-24 bol zostrelený s cieľom prinútiť Putina prejaviť agresiu. Turci splnili príkaz, aby sa pozreli, ako Rusko zareaguje na tento úder od chrbta. Je to dôležité pre tých, ktorí sa pripravujú na vojnu a vypracúvajú jej stratégiu. 

A o tom, že tretia svetová vojna je neodvratná niet žiadnych pochybností. Pred Veľkou vlateneckou vojnou prebehlo rozdelenie Poľska. To isté sa stalo našou perifériou. Krajiny sa zoskupujú do koalícií a práve teraz sa rozhoduje o otázke, kto a na koho strane bude bojovať o svetovú nadvládu. Ukrajinský konflikt a zápas o Krym — to je snaha protivníkov zabezpečiť si priestor pre vojnové akcie a hľadanie spojencov, nachádzajúcich sa na našom území.

Mnohé veci v dejinách sa opakujú. Pred Hitlerovým útokom Sovietsky zväz a Nemecko uskutočňovali spoločné vojnové cvičenia. Vymieňali sme si skúsenosti. Dá sa predpokladať, že návšteva Nemcov v ZSSR mala dvojité dno. Hitler plánoval napadnúť Sovietsky zväz a dôkladne sa na to pripravoval. Spoločné vojnové cvičenia mohli byť pokojne výzvednou operáciou.

V roku 2018 sa v Rusku budú konať majstrovstvá sveta vo futbale. Poskytli nám možnosť ich uskutočniť na našom území a pricestuje k nám obrovské množstvo zahraničných občanov. Je možné, že je to rovnaký zber informácií pre novou konfrontáciou. Nedá sa nič vylúčiť a ignorovať fakty svetových dejín tiež netreba. Prezidentské voľby v Rusku tiež pripadajú na rok 2018. opozícia robí všetko možné, aby očiernila Putina a odstránila silného hráča zo svetovej arény. Domnievam sa, že otvorená tretia svetová vojna sa nezačne skôr ako v roku 2018. Teraz sa pripravuje pôda.

Erdogan sa zúčastnil na tejto príprave tiež z nejakého dôvodu. Sľúbili mu Krym. Zase, z hľadiska dejín nič prekvapivé na prianí ho získať nie je.

Počas všetkých vojen Rusko robilo len to, že sa bránilo. To je pochopiteľné. Nepotrebujeme dobýjať nové územia. To Západu sa zdá  jeho územie pritesné. Áno, víťazili sme, ale za akú cenu? Je naša krajina pripravená znovu znášať také straty? Možnože naozaj najlepšia obrana je útok? Iba tak sa dá vyhrať bitka, v ktorej proti tebe stojí  celý svet. Máme spojencov,  a to je iste pozitívne. Ale počítať naisto je treba len so sebou. Ako ukazuje prax, svetové dohody sa rušia rovnako rýchlo ako sa podpisujú. Pakt o neútočení medzi  Nemeckom a ZSSR je toho výrazným dôkazom. Aj Turecko donedávna bolo považované za spriatelenú krajinu.

Ako žena by som mala vzývať k mieru a vystupovať proti vojne, ale ako občianka chápem, že čakať na ďalší úder od chrbta kategoricky nesmieme. A ako povedal  Vegetius: „Kto chce mier, nech sa pripravuje na vojnu!“ 

* Islamský štát (IŠ) rozhodnutím, Vrchného súdu RF z 29. decembra 2014 bol uznaný za teroristickú organizáciu a jeho činnosť na území Ruska je zakázaná. 

 

Zdroj: http://svpressa.ru/blogs/article/137691/

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |