Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Chaos sa stal pracovnou metódou vlády - chelemendik.sk

 

Chaos sa stal pracovnou metódou vlády

2020-05-25  (02:52)

 - Chaos sa  stal pracovnou metódou vlády

Pokles preferencií SaS? Je za tým vytriezvenie voličov, tvrdí Matovič

10. októbra 2010

Pokles preferencií strany SaS v posledných prieskumoch verejnej mienky je podľa poslanca Národnej rady (NR) SR Igora Matoviča (SaS) dôsledkom chvíľkového vytriezvenia voličov strany, určitý podiel však na tom nesú aj aféry strany. "Treba priznať, že viacero hlavných tém, s ktorými do volieb SaS išla, sa nepodarilo presadiť do vládneho programu," skonštatoval v diskusnej relácii STV O 5 minút 12.

Poslanci z hnutia Obyčajní ľudia tento týždeň v otvorenom liste, adresovanom premiérke, ministrom, ale aj predsedom koaličných strán, vyzvali koalíciu, aby sa začala správať zodpovednejšie. V otvorenom liste uviedli, že sa už odmietajú len prizerať chaosu, ktorý "tu v posledných mesiacoch vládne". Podľa Matoviča bol tento list nielen kritikou, ale aj apelom, poslanci ho napísali preto, lebo im na koalícii "záleží". List sa však dá podľa jeho slov vnímať aj ako určitá kritika vlastných radov.

Obyčajní ľudia v liste upozorňujú, že nie je správne, aby sa chaos stal pracovnou metódou vlády a koalície. Za nevyhnutné považuje Matovič nájsť spoločný spôsob, aby pred oznámením akéhokoľvek rozhodnutia verejnosti, bolo toto rozhodnutie prekonzultované so všetkými koaličnými partnermi. Ak sa tak podľa jeho slov nestane, tak koalícia možno vydrží do Vianoc. "Je to absolútna nevyhnutnosť, otázka prežitia, aby sa našiel mechanizmus, ako takémuto chaosu predchádzať," dodal.

Rozhodnutie štátneho tajomníka ministerstva dopravy Ivana Švejnu (Most-Híd) vzdať sa svojej funkcie v súvislosti s kauzou hayekovci Matovič "kvituje". "Myslím, že v momente, ako sa prevalila táto kauza, tak najrozumnejšie riešenie bolo, dať to hneď prešetriť Najvyššiemu kontrolnému úradu (NKÚ) SR.

Očakával som okamžité posunutie tejto kauzy na NKÚ, podľa mňa sa zbytočne naťahoval čas a zbytočne sa stresovala verejnosť tým, že to rozhodnutie prišlo možno po týždni," dodal Matovič.
Na otázku, či by mal v súvislosti s touto kauzou odstúpiť aj štátny tajomník ministerstva hospodárstva Martin Chren (SaS), Matovič odpovedal, že on osobne by v situácii Martina Chrena odstúpil.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |