Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
České banky už nemajú voľné trezory - chelemendik.sk

 

České banky už nemajú voľné trezory

2020-07-09  (08:04)

 - České banky už nemajú voľné trezory

sobota 22. 5. 2010 11:18

PRAHA. Českým bankám dochádzajú voľné bezpečnostné schránky. Z celkovej kapacity asi 120.000 trezorov v Česku je už obsadených zhruba 80 % a v Prahe dokonca až 95 %. V niektorých prípadoch sa musia záujemcovia o prenájom sejfu zapísať do poradovníka. Informujú o tom Lidové noviny.

Na veľkom dopyte po bezpečnostných schránkach sa podpísala aj ekonomická kríza. Okrem rôznych cenností a dokumentov si totiž Česi v ostatnom čase ukladajú do sejfov aj viac hotovosti. Je to prejav konzervatívneho prístupu k peniazom. Klienti bánk totiž stále nevedia, ako s voľnými financiami naložiť a nechávať na bežnom účte miliónové sumy im tiež nepripadá veľmi bezpečné.

Bankové vklady v ČR sú do konca roka 2010 poistené do limitu 50.000 eur. A práve hodnoty, ktoré presiahnu túto hranicu, ľudia ukladajú do trezorov. Prípadný krach banky na takto uložené peniaze nemá žiadny vplyv.

Niektoré pobočky bánk už majú kapacitu trezorov plne obsadenú a klientom nedokážu ponúknuť ani prenájom v inej pobočke.

"Celkom máme asi 34.000 schránok v približne 100 pobočkách. Ich obsadenosť sa líši podľa lokality. Napríklad v Prahe je obsadených 90 až 95 % trezorov," uviedla Monika Klucová, hovorkyňa Komerčnej banky, podľa ktorej o niečo lepšia je situácia v krajských mestách, kde je prenajatých asi 70 % bezpečnostných schránok.

Podobne sú na tom aj iné veľké banky v Česku. Záujemcovia o prenájom sejfov v Prahe tak neraz musia hľadať voľné kapacity aj mimo hlavného mesta. V niektorých prípadoch však ľudia nemajú takmer šancu si trezor prenajať.

"V súčasnosti máme v celej Českej republike voľných len asi 14 schránok, ale ani jednu v Prahe či Brne, kde sme preto zriadili čakacie listiny," potvrdila Lucie Hálová, hovorkyňa Volksbank.

Zdroj: TASR 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |