Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ceny klesajú ako nikdy - chelemendik.sk

 

Ceny klesajú ako nikdy

2020-05-25  (02:40)

 - Ceny klesajú ako nikdy

BRATISLAVA. Ceny merané harmonizovaným indexom spotrebiteľských cien Európskej únie (HICP) po dvoch mesiacoch stagnácie v januári opäť klesali. Medziročná harmonizovaná inflácia totiž podľa údajov Štatistického úradu SR dosiahla v prvom mesiaci tohto roka záporných 0,2 percenta.

"Je to najnižšia hodnota v histórii sledovania harmonizovaného indexu spotrebiteľských cien," konštatujú štatistici. Doterajšie minimum harmonizovanej inflácie bol vlaňajší októbrový medziročný pokles o 0,1 percenta.

Najvýraznejší medziročný pokles pritom zaznamenali ceny nábytku, vybavenia domácnosti a bežnej údržby domu a ceny potravín a nealkoholických nápojov, ktoré klesli o 3,7 , resp. o 3,5 percenta. Naopak, najvyšší medziročný rast zaznamenali ceny alkoholických nápojov a tabaku, ktoré stúpli o 6,8 percenta a zdravotníctva s rastom o 5,4 percenta.

Medzimesačná harmonizovaná inflácia dosiahla v januári 0,1 percenta. Oproti decembru vzrástli predovšetkým ceny potravín a nealkoholických nápojov o 2,6 percenta. Na druhej strane najvýraznejšie poklesli ceny bývania, vody, elektriny, plynu a iných palív o 2,1 percenta. Miernejší pokles zaznamenali aj ceny odevov a obuvi, nábytku a vybavenia domácnosti a dopravy.

V januári 2010 pokračoval trend znižovania priemernej ročnej miery inflácie. Priemerná ročná miera inflácie dosiahla v januári hodnotu 0,7 percenta, čo je o 0,2 percentuálneho bodu menej ako v decembri 2009. Je to historicky najnižšia hodnota.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |