Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Čečenskí povstalci útočili na parlament - chelemendik.sk

 

Čečenskí povstalci útočili na parlament

2020-05-25  (02:32)

 - Čečenskí povstalci útočili na parlament

Čečenskí povstalci ráno útočili na parlament, už ich zabili


19. októbra 2010


Bezpečnostné zložky zabili všetkých rebelov, ktorí zaútočili na budovu čečenského parlamentu v Groznom. Oznámil to čečenský prezident Ramzan Kadyrov.

Príslušníci čečenských ozbrojených zložiek zabezpečili okolie budovy parlamentu.
 

Všetci poslanci sú v bezpečí, uviedol Kadyrov v telefonickom rozhovore s ruským premiérom Vladimirom Putinom.

Najmenej šesť ľudí vrátane atentátnikov zahynulo po útoku čečenských povstalcov na budovu parlamentu v Groznom, informovala ruská polícia. Hovorca Ramzan Bekchojev upresnil, že medzi obeťami sú štyria ozbrojenci a dvaja členovia ochranky parlamentu. Z budovy, z ktorej sa niekoľko minút ozývala streľba z automatických zbraní, evakuovali aj predsedu parlamentu Dukvachu Abdurachmanovova.

Špeciálne jednotky polície medzitým prehľadávali budovu pre podozrenia, že by v nej povstalci mohli ukryť míny.

Predchádzajúce správy hovorili aj o bližšie neurčenom počte rukojemníkov, ktorých povstalci v parlamente zajali. Podľa agentúry Associated Press zaútočili povstalci aj na budovu ministerstva poľnohospodárstva.

Kremeľ sa usiluje o zvládnutie silnejúceho islamistického povstaleckého hnutia na severnom Kaukaze, v pásme chudobných a etnicky zmiešaných provincií na juhu Ruska.

Moskva vyhlásila víťazstvo vo vojne proti čečenským separatistom, analytici však tvrdia, že vlna bombových útokov a prestreliek, ktorá vypukla v uplynulých mesiacoch, ukazuje, že Rusko vzburu utlmiť nezvláda.

V budove parlamentu sa nachádzal jeho predseda Dukuvach Abdurachmanov, ale z útoku vyviazol a bol evakuovaný.

Podľa verzie agentúry RIA Novosti do parlamentu prenikol aj samovražedný atentátnik, ktorý sa vyhodil do povetria. "Ráno, keď autá s poslancami vchádzali do areálu parlamentu, vošla za nimi aj dodávka s teroristami. Jeden z nich sa vyhodil do povetria, dvaja ďalší prenikli k budove a začala sa prestrelka," povedal zdroj agentúry.

Vzápätí po útoku bolo centrum Grozného uzavreté a k miestu prestrelky sa začali sťahovať zvláštne jednotky republikového ministerstva vnútra a telesná stráž promoskovského čečenského prezidenta. Ramzan Kadyrov podľa úradov operáciu proti teroristom osobne riadil.

Útok sa odohral práve v čase, keď je v Čečensku aj federálny ruský minister vnútra Rašíd Nurgalijev.

Posledný väčšia stret s rebelmi sa v Čečensku odohral koncom augusta, kedy skupina asi 60 povstalcov napadla Centeroj, rodnú dedinu prezidenta Kadyrova. V boji zahynulo šesť policajtov, ďalších 17 bolo zranených, podobne ako sedem civilistov. Padlo aj dvanásť povstalcov.

Kadyrov pripísal letný útok vodcovi čečenských povstalcov Achmed Zakajevovi, žijúcemu v britskom exile, a sľúbil pomstu. Podľa ruských médií útok na Kadyrovovu dedinu podnikli poľní velitelia, ktorí nedávno vypovedali poslušnosť doterajšiemu vodcovi severokaukazských povstalcov, "emirovi" Doku Umarovovi.

Zdroj: ČTK, TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |