Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Čečenská stopa Bostonu - chelemendik.sk

 

Čečenská stopa Bostonu

2020-08-04  (04:48)

 - Čečenská stopa Bostonu

 

Po neutralizácii teroristov spáchajúcich explóziu počas maratónu 15. apríla sa zistilo, že USA uskutočnili vyšetrovanie v kontakte s ruskou stranou. Prezident Barack Obama sa v piatok rozprával telefonicky s prezidentom Putinom. Poďakoval Moskve za spoluprácu a pomoc po bostonskom útoku. Stalo sa to hneď potom, ako jedného z teroristov zastrelili a druhého zadržali po prestrelke s FBI pri Bostone.

Teroristami boli 19 ročný Džochar a 26 ročný Tamerlan Carnajevoví. Staršieho zastrelili. Džochara po prestrelke zadržali v piatok večer. Je v nemocnici v ťažkom stave. Bratia sú etnickými Čečenmi a už niekoľko rokov žili v USA. Americké masmédiá v tejto súvislosti píšu, že FBI a CIA budú musieť tesne kontaktovať s ruskými protiteroristickými službami, aby mohli dokončiť vyšetrovanie prípadu.

Hneď po likvidácii jedného teroristu a zadržania druhého americký prezident vystúpil so špeciálnym vyhlásením:

- Máme veľa otázok. Medzi nimi aj také: prečo sa títo mladí ľudia, ktorí tu vyrástli a učili sa, stali súčasťou našej spoločnosti a spáchali také násilie? Ako plánovali a uskutočnili tento teroristický čin a či im pomáhali? Odpovede na tieto otázky majú poznať rodiny tých, kto zahynul. Musia ich vedieť ranení, mnohí z ktorých sa v súčasnosti budú musieť odznova učiť stáť, chodiť a žiť.

 

Operácia zadržania „bostonského teroristu“ sa zavŕšila

Amerika bude musieť v skutočnosti odpovedať na množstvo bolestivých otázok. Moskva už nejedenkrát hovorila Západu, že si niekedy veľmi nevyberá, keď prijíma niektorých ľudí pôvodom z Ruska.

Podľa údajov amerických masmédií odvolávajúcich sa na údaje od imigračných úradov, 19 ročný Džochar Carnajev priletel prvýkrát do USA v roku 2002 a v septembri 2012 získal americké občianstvo. 26 ročný Tamerlan priletel do USA v roku 2006. Nemal občianstvo, ale mal zelenú kartu umožňujúcu žiť a pracovať v krajine. Pred 2 rokmi ho agenti FBI preverovali na vzťahy s extrémistickými organizáciami, ale nič nezistili. V januári minulého roka na polroka opustil USA a bol v Rusku. Podľa materiálov FBI sa Carnajev starší vrátil z poslednej návštevy Ruska s typickou bradou a žil uzavretým spôsobom života.

Prezident Čečenska Ramzan Kadyrov vyhlásil, že bratia Carnajevoví nikdy nežili v Čečensku a toto nemôže byť za nich zodpovedné:

- Carnejvových nepoznáme. Nežili u nás. Podľa údajov masmédií, vrátane amerických, žili a učili sa v Amerike. To znamená, že je to ich americká výchova. Nie sme zodpovední za to. Ľutujeme, že k tomu došlo, že zahynuli a utrpeli ľudia. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Bostonská tragédia odhalila nutnosť tesnejšej medzinárodnej koordinácie úsilia v zabránení teroristickým činom. Ako informovala dnes tlačová služba Kremľa, Vladimír Putin a Barack Obama sa počas svojho telefonického rozhovoru dohodli pokračovať v spoločnom boji s terorizmom.


Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |