Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Časť Američanov čaká koniec sveta. Apokalypsa sa má začať už v sobotu - ČTK - chelemendik.sk

 

Časť Američanov čaká koniec sveta. Apokalypsa sa má začať už v sobotu - ČTK

2020-02-15  (02:28)

 - Časť Američanov čaká koniec sveta. Apokalypsa sa má začať už v sobotu -  ČTK

Koniec sveta sa blíži, informujú Američanov už niekoľko týždňov bilbordy pri cestách a ich spoluobčania, ktorí držia plagáty s rovnakým posolstvom. Potrvá päť mesiacov a začať by sa mal už túto sobotu. Aspoň podľa ľudí, ktorí uverili posolstvu 98-ročného Harolda Campinga. Muž, ktorý šéfuje sieti kresťanských staníc Family Radio, pritom koniec sveta predpovedal už na september 1994. Teraz však vraj vychádza z lepších výpočtov.
Harold Camping vypočítal začiatok konca. Mal by prísť túto sobotu. 

Na túto sobotu Camping ohlásil nanebovzatie zhruba 200 miliónov ľudí, ktorí budú spasení. Ostatných asi 97 percent svetovej populácie čaká päť mesiacov hrôzy a utrpenia, ktorí spolu s celým svetom skončia 21. októbra. Camping na to prišiel štúdiom Biblie. Koniec sveta podľa neho nastane 7-tisíc rokov po dátume, na ktorý podľa jeho výpočtov pripadá biblická potopa. "Viem, že je to absolútna pravda, pretože Biblia je vždy absolútne pravdivá," hovorí.

Sieť Family Radio vysiela v tridsiatich jazykoch a len v USA zahŕňa okolo 150 rozhlasových staníc. Podľa denníka The Daily má aktíva v hodnote 122 miliónov dolárov. K šíreniu posolstva svojho šéfa v posledných mesiacoch napla všetky sily. Camping tak prinajmenšom v Spojených štátoch nemá núdzu o nasledovateľov.

Patrí medzi nich napríklad skupina desiatich aktivistov v žltých tričkách s nápismi upozorňujúcimi na blížiacu sa katastrofu, ktorí spoločne cestujú v obytnom automobile a informujú o svojom presvedčení ostatných Američanov.

Sú súčasťou jednej z piatich skupín, ktorým Family Radio v USA platí obytné autá a benzín. Okrem toho si sieť staníc prenajala 1200 bilbordov v Spojených štátoch i v zahraničí, distribuovala najmenej dva milióny letákov a vyslala svojich poslov do Ázie a Európy.

Stanica tie pomáha dobrovoľníkom, ktorí sú na tom zle s peniazmi. "Sú veľmi štedrí," povedal pre denník The Daily 45-ročný David Liquori. Muž predal pred ôsmimi mesiacmi svoj dom nan Long Islande v štáte New York a pridal sa k informačnej kampani o konci sveta.

Dobrovoľník z náboženskej siete Family Radio upozorňuje ľudí na ulici na blížiaci sa koniec sveta.
Autor: REUTERS

V obytnom aute býva s Lesterom Ambroziakom. 55ročný Austrálčan poľského pôvodu sa v kampani pridal, keď začul v rádiu Campingovo posolstvo. Opustil kvôli tomu svoju prácu IT konzultanta, v ktorej si zarobil 140-tisíc dolárov ročne. Stále ale ešte vlastní byt v hodnote jedného milióna dolárov v austrálskom meste Bondi Beach, kde žije jeho rodina. Neprikladá mu však žiadny význam. "Peniaze ani byty si so sebou brať nebudem," podotýka.

Na ceste sa aktivisti stretávajú s rôznymi reakciami, často negatívnymi. Campingovi následovníci to však berú ako skúšku. "Ľudí, ktorí sa nám teraz vysmievajú, v sobotu čaká súd," hovorí jeden z aktivistov David Allen.

O blížiacom sa súdnom dni však pochybujú aj niektorí zamestnanci siete Family Radio. Niektorí z nich tak v sobotu pôjdu normálne do práce a budú vysielať. Camping medzi nimi ale nebude.

Aktivisti chcú v sobotu vyzývaj ostatných ľudí k pokániu. A ak koniec svet nenastane? "Budem mať dva pocity. Budem sa cítiť previnilo, pretože by to znamenalo, že som ľuďom klamal. A to nie je môj zámer. Ale budem aj šťastný, pretože som ľudí priblížil k Bohu," hovorí ďalší aktivista Ambroziak.

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2011-05-20  (19:58)
62%  
mínus plus
  Mohol by nastať, ale špeciálne len pre Amíkov :))

Svetu by sa uľavilo.


Hruška   |   2011-05-21  (10:50)
58%  
mínus plus
  Taky by se dalo říct,
že v USA je spousta lidí, kteří jsou ochotni uvěřit čemukoli, jen když to slibuje, že svinstvo, ve kterém žijí skončí.
J. Hruška


protopartorg   |   2011-05-21  (11:04)
50%  
mínus plus
  p. Hruška: :)))

Na internete som kedysi natrafil na podobnú definíciu, týkajúcu sa ale MOSLIMOV, že prečo je medzi nimi toľko samovražedných útočníkov:
- žiaden alkohol, žiadne bravčové (vepřový), ženy vidí len v zahalené v mechu, furt sa modliť - potom sú radi, že to už skončí :)))


Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |