Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bugárov plán B - chelemendik.sk

 

Bugárov plán B

2020-05-25  (02:21)

 - Bugárov plán B

21.12.2010

Vyzerá
to tak, že Bugárov politický experiment s Mostom-Híd stroskotá. Stalo sa totiž presne to, čo predpovedali skeptici, resp. realisti. Most-Híd ako umelá bilingválna strana stráca podporu. Aj medzi Maďarmi aj medzi Slovákmi. Naopak, SMK sa vracia do hry. Podľa agentúry Focus dobyla hranicu päť percent.

Tento trend sa dal očakávať. Bugárov Most-Híd nikdy nebol klasickou politickou stranou. Bol to prevažne marketingový produkt. Zamerali sa na cieľové skupiny. A postavila sa "strana“. Jadrom jej záberu mala byť maďarská menšina. A aby sa mierne rozšíril záber, Bugár postavil na kandidátku aj zopár Slovákov. Výsledkom nebola politická strana, ale UFO. V preklade neidentifikovateľný lietajúci objekt. S dvojjazyčnou posádkou.
Most-Híd priletel. Prekvapil. A onedlho odletí.

Bugárov experiment stroskotáva na tom, že nepresvedčil jadro klientov - menšinových Maďarov. Tí ostali najskôr rozdelení. A dnes sa pomaly vracajú k SMK. Nedokazujú to len prieskumy, ale aj voľby. V komunálnych voľbách SMK Bugárov Most-Híd presvedčivo porazila. Získala 129 starostov (Most 95). A 1194 poslancov (Most-Híd 908). Dnes si SMK polepšila aj preferenčne. Navyše, Orbánova vláda ju vyhlásila za jedinú pravovernú stranu Maďarov. A Bugára odpísala ako zradcu.

Okrem toho, Bugár čelí nielen tlaku zvonku, ale aj znútra strany. Od septembra ho vyčerpáva - a oslabuje - mocenský konflikt s podnikateľskou skupinou Mosta-Híd okolo Zsolta Simona. Je to spor medzi predsedom a "akcionármi“ strany, ktorí do svojho marketingového (a obchodného) plánu vložili miliónový kapitál.

Inak, pre maďarskú menšinu už nie je súboj Most-Híd - SMK nijako osudový. Skôr či neskôr sa tieto maďarské strany opäť spoja - s Bugárom alebo bez neho. Čo bude celkom prirodzené. Existenčne zasiahnutí budú iba slovenskí štatisti v Moste-Híd - Chmel, Švejna, poslanci OKS. Jednoducho: slovenská divízia vo vyvrcholení príbehu zohrá len úlohu biologického odpadu.

 

hnonline.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |