Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bugár: Zabávame celé Slovensko - chelemendik.sk

 

Bugár: Zabávame celé Slovensko

2020-07-11  (05:34)

 - Bugár: Zabávame celé Slovensko

13.12.2010


Hanbím sa za to, čo sa deje okolo voľby generálneho prokurátora a zároveň sa aj ospravedlňujem občanom, povedal predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Ten zároveň vyzval koaličných partnerov, aby čím skôr zvolili nového generálneho prokurátora, keďže si nevie predstaviť čakať ďalšie štyri mesiace.
"Zabáva sa na nás celé Slovensko, ale minimálne voliči vládnej koalície sa čudujú. Podkopávame sa, obviňujeme sa, fotíme sa, alebo kontrolujeme. A minimálne od minulého týždňa aj osočujeme bez toho, aby sme domysleli dôsledky. Je pre nás neprijateľné, aby sa táto frustrácia sa prenášala na celú vládnu koalíciu," dodal Bugár.


Prokurátora chce čo najrýchlejšie, aj pred Vianocami

Most-Híd chce na Koaličnej rade navrhnúť, aby bol generálny prokurátor zvolený čo najrýchlejšie. "Sú na to rôzne možnosti. Ale jedno, čo nevieme prijať, a to, aby sme čakali ďalšie štyri mesiace," povedal na tlačovej konferencii po skončení predsedníctva strany Bugár. Voľbu si vie predstaviť ešte pred Vianocami a dúfa, že bude zvolený koaličný kandidát Jozef Čentéš. Za svoju stranu vie zaručiť 14 hlasov.


Bugár: Hanbím sa a ospravedlňujem

Pripomenul, že keby sa malo s hlasovaním čakať na prijatie zákona, ktorým chce vládna koalícia zmeniť tajnú voľbu generálneho prokurátora na verejnú, nebolo by to dobré. Nechce totiž ďalšie mesiace žiť v atmosfére nedôvery, ktorá teraz vládne v koalícii. "Situácia v koalícii je vážna. Som 20 rokov v politike, ale s tým, čo sa deje teraz, som sa nestretol," doplnil.

Bugár chce na Koaličnej rade poprosiť premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ), aby sa partneri na stretnutí najskôr zaoberali otázkou obnovenia vzájomnej dôvery. Most-Híd bude zároveň žiadať záruky od všetkých štyroch predsedov koaličných strán a tiež šéfov koaličných poslaneckých klubov, že fiktívne obvinenia skončia a odstráni sa alebo sa aspoň zmierni atmosféra nedôvery v koalícii.


Horváth je podľa Bugára frustrovaný z neúspechu

Predsedníctvo Mosta-Híd ďalej vyzýva koalíciu na zastavenie obvinení voči bugárovcom, za ktoré je zodpovedný najmä poslanec SDKÚ Zoltán Horváth. Toho Bugár označuje za frustrovaného z neúspechu v komunálnych voľbách, v ktorých kandidoval na primátora Galanty. Most-Híd ho v kandidatúre nepodporil. "Pre nás je neprijateľné, aby sa táto frustrácia prenášala na celú koalíciu a to tak, že sa bez dôkazov obviňujú poslanci," vyhlásil.

Bugár zároveň čaká Horváthovo ospravedlnenie aspoň voči poslancovi za Most-Híd Elemérovi Jakabovi, na ktorého Horváth poukazuje. V mene straníckeho orgánu Bugár odsúdil konanie tých koaličných poslancov, ktorí podporili v tajnej voľbe generálneho prokurátora Dobroslava Trnku a nie koaličného nominanta Jozefa Čentéša, a teda nedodržali koaličnú dohodu.

Trvá na tom, že jeho poslanci to neboli. Odvoláva sa tiež na dvojaký kontrolný mechanizmus, ktorým sa zákonodarcovia Mosta-Híd pri voľbe kontrolovali. Pokiaľ ide o
podozrenia z kupovania poslancov, ak by vedel mená tých, ktorí mali byť podplatení, povedal by ich.


Zdroj: TASR 
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |