Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bugár: Veľmi hlboko sme klesli - chelemendik.sk

 

Bugár: Veľmi hlboko sme klesli

2020-05-28  (05:25)

 - Bugár: Veľmi hlboko sme klesli


TASR  

Stupeň dôvery v rámci vládnej koalície je na bode mrazu. Vytratili sa z nej aj svedomie a morálka. Práve tie sú podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského potrebné na prijímanie vážnych rozhodnutí.
Predseda Mosta-Híd Béla Bugár upozornil, že jeho dôvera v koaličných partnerov bola naštrbená pri novembrovej voľbe generálneho prokurátora. 

Hrušovský v parlamente zároveň vyhlásil, že v takomto prostredí nevie pracovať. Podľa vlastných slov už ani nevie, či má ešte miesto v slovenskom parlamente. "Pretože v takomto vzťahu medzi poslancami, kde sme svedkami toho, že niekto klame, mám ja robiť vyšetrovateľa, že kto a na základe nejakých domnienok niekoho upodozrievať? Takto sa politika nedá robiť," vysvetlil.

Mieru nedôvery prehĺbila štvrtková tajná voľba generálneho prokurátora. Z jej výsledkov vyplýva, že niektorí koaliční poslanci nepodporili spoločného kandidáta vládnych strán Jozefa Čentéša, ale Dobroslava Trnku nominovaného poslancom Mojmírom Mamojkom (Smer). Šéf prokurátorov nebol zvolený.

"Tento stupeň nedôvery, ktorý tu medzi nami vznikol, nedáva do budúcnosti záruku, že sa nemôže takáto situácia kedykoľvek zopakovať. A v takejto neistote sa nedá ani žiť, ani pracovať a ani spravovať krajinu," zdôvodnil Hrušovský. Súhlasí s ním aj predseda poslaneckého klubu SDKÚ Jozef Mikuš.

Obaja sa zhodujú, že dôvera medzi vládnymi stranami je potrebná. Tvrdia, že obaja dôverujú vlastným klubom. Na otázku, či si dôverujú kluby KDH a SDKÚ navzájom, Hrušovský odpovedal: "My dvaja si dôverujeme."

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár upozornil, že minimálne jeho dôvera v partnerov bola naštrbená ešte pri novembrovej voľbe generálneho prokurátora. "Keď v jednom koaličnom klube (SDKÚ, pozn.) začali špekulovať o tom, koho podporia. Či Hrivnáka alebo Trnku. Vtedy bola moja dôvera naštrbená," priblížil.

Poslanec za SaS Martin Poliačik považuje situáciu vo vládnej koalícii za "krízu zopár jednotlivcov, ktorí by sa mali rozhodnúť, či ich malé záujmy sú viac ako to, aby táto koalícia prežila".


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |