Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Budúcnosť podľa Dzurindu - chelemendik.sk

 

Budúcnosť podľa Dzurindu

2020-05-25  (02:12)

 - Budúcnosť podľa Dzurindu

Ak predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda predpokladá, že SMK by išlo do vlády so Smerom, robí vážnu chybu, ak sa blok SDKÚ­-KDH nesnaží rozšíriť práve o túto stranu.

Odmietnutie povolebného spojenia so Smerom potvrdil v rozhovore pre náš denník Mikuláš Dzurinda tak kategoricky,  že pravdepodobnosť scenára Smer-SDKÚ klesla a už nie je vyššia než 10 percent. To je situácia, ktorá si, aj vzhľadom na neuveriteľný balast, čo k tejto téme odznieva (napr. Urbáni - Radičová, TA 3), zaslúži tri poznámky.

Koalícia, ktorej sa predseda SDKÚ záväzne zrieka, má jednu prednosť. Slovensko čaká zrejme najdepresívnejší volebný cyklus po roku 1998, s významnou hrozbou stagnácie a sociálneho nepokoja, na čo sa i v krajinách s vyššou politickou kultúrou zvykne odporúčať „veľká koalícia", aby sa vláda nebála (menej bála) prijímať tzv. nepopulárne opatrenia.

Smer je stále najsilnejší, s  oveľa lepším kurzom na členstvo v budúcej koalícii, a prepašovať štipku rozumu, ktorého je v SDKÚ oveľa viac, do vládnutia, je v tejto kríze pre krajinu otázka strategická.

Nevýhodou Smer-SDKÚ je, iste, parcelácia štátu, stranícky kartel najsilnejších, čo hrozí nielen zacementovaním trvalých následkov pre tvar politickej a verejnej scény, ale pri de facto vymazaní opozície (SNS vs. SMK) i rozvojom takých „vyšších foriem" dojenia štátu, že i Slota s Mečiarom by sa čudovali...

Otázka, či sa Smer dostatočne znemožnil za tri roky, aby bol neprijateľný, môže byť aj akademická. Nie však základná os lomu slovenskej politiky, ktorú dnešný stav koalícia-opozícia kopíruje, a to  len a len preto, lebo Fico v júni 2006 nezaprel vlastnú minulosť, hodnoty a vychovanie.

Ak teda Dzurinda dokáže povedať, že „SMK (...) sa bude rozhodovať celkom pragmaticky, ak by vycítila šancu vládnuť so Smerom, tak sa ma neprídu opýtať", dáva na stôl najlepší argument, prečo by mal zárodok bloku SDKÚ-KDH rozšíriť okamžite o stranu, bez ktorej by nebol on osobne aspoň štyri roky (2002 - 2006) premiér a Slovensko, zrejme, v Európskej únii a NATO.

Ak by to bolo naozaj tak, že Fico je schopný „koalovať" aj s Csákym, a ten „pragmaticky" dá prednosť Smeru, tak nepritiahnutie SMK do dohody je kolosálny hazard, keďže zvyšuje Smeru koaličný potenciál. Všetko ostatné („radikalizácia SMK") je populistické podkladanie sa nacionálnemu štvaniu, ktoré šíria Maďarič, Fico a spol.

Snahou o „humanizáciu" SNS odstavením Slotu dáva Fico jasne najavo, akú má predstavu o budúcej vláde. Toto Dzurinda vidí správne. Ak už teda povedal A, mal by aj B, keďže zásadové postoje sa samy chvália len vtedy, keď sú ucelené a bez dier.

Zdroj: sme.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |