Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Budovanie anti-systémovej opozície - chelemendik.sk

 

Budovanie anti-systémovej opozície

2021-12-02  (16:00)

 - Budovanie anti-systémovej opozície

20.2.2011

Súhlasím s ideou budovania anti-systémovej opozície ako jediného východiska zo situácie. Systém, ktorý vyhovuje 5 % vládnucej triedy a zahŕňa súčasný model fungovania štátu, liberalizmus a tzv. demokraciu, ktorá je už na hony vzdialená od pôvodného významu tohto slova nie je ničím iným ako totalitným usporiadaním pre zvyšných 95 % členov spoločnosti.

Východisko je to síce sľubné, no na jeho realizáciu je potrebné vybudovanie elity, ktorá by bola schopná čeliť bludným názorom a mediálnej sile, ktorá ich pretláča. Kde však takúto elitu hľadať, ak minimálne posledných 20 rokov je spoločnosť vychovávaná k viere ideálom západnej demokracie a blahobytu s tým spojeným a sú tak neustále presviedčaní o realite, ktorá je absolútnou fikciou.

Máme teda ľudí, ktorí sú od začiatku svojej existencie vychovávaní tendenčne za účelom plnenia svojho cieľa, t.j. slepo uveriť prezentovaným názorom a plniť si svoju úlohu bez akéhokoľvek náznaku vzdoru či nepochopenia. Ľudia uverili, že všetci sa môžu mať dobre a kapitalizmus je zdrojom blahobytu, väčšina z nich je dodnes presvedčená, že súčasný stav je len dočasným výkyvom a sľúbený blahobyt napokon príde. Je teda ťažké bojovať s veternými mlynmi v podobe ideálov hlboko zakorenených v mysliach ľudí.

Najväčšou prekážkou je podľa mňa presvedčenie mladých ľudí, absolventov univerzít, ktorí sa budú raz musieť prebudiť zo sna, v ktorom momentálne žijú a zistiť, že dogma, ktorá im bola vštepovaná počas celého ich doterajšieho života je obyčajnou tendenčnou lžou...

U súčasnej vládnucej vrstvy na Slovensku mám však pocit, že oni to už nerobia skryto, ani potichu, ale verejne prezentujú, že ich jedinou úlohou je osobne sa obohatiť z toho mala, čo tu ešte zostalo a zmiznúť z dohľadu ostatných, ich nezaujíma nikto iní než oni sami, sú schopní tyranizovať Slovákov s obrovskou drzosťou a bez akéhokoľvek náznaku výčitiek svedomia.

Áno, aj v tejto skupine vládnucej triedy sú však rôzni jedinci, sú aj takí, ktorí úprimne veria v svoju úlohu spasiteľov národa, ale týchto sa nedá nazvať inak ako naivnými hlupákmi, ktorých na tieto vplyvné posty dostali svojimi hlasmi ešte naivnejší hlupáci. Jedno je však isté, je nutné konať a vyviesť národ z mraku falošných ideálov a chybného presvedčenia, čo však nie je a nikdy nebude ľahká úloha.

 

autor MG


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Chiko   |   2011-02-20  (16:07)
50%  
mínus plus
  Tu su konkretne kroky a postupy ako to dosiahnut: www.zeitgeistmovement.sk/www


Ján Molnár   |   2011-02-20  (23:30)
50%  
mínus plus
  pekný článok, súhlas s každou vetou...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |