Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bude Karpatská Seč zabíjať maďarských aktivistov? - chelemendik.sk

 

Bude Karpatská Seč zabíjať maďarských aktivistov?

2020-05-26  (00:16)

 - Bude Karpatská Seč zabíjať maďarských aktivistov?

14.5.2015


Bolo to celkom nedávno: v karpatských dedinách s maďarským obyvateľstvom: Veľká, Malá  Dobroň a Eseň, ukrajinskí nacionalisti zatreli  čiernou farbou maďarské názvy na dvojjazyčných tabuliach a  označeniach ponechajúc iba názvy v ukrajinskom  jazyku a v obci Tisaašvan poškodili maďarskú vlajku na budove miestneho klubu.

Zástupcovia Spoločnosti maďarskej kultúry  Zakarpatia oznámili, že provokácia je nasmerovaná proti maďarskej menšine. Zakarpatie - okrajový západ Ukrajiny, mnohonárodnostný región, úplne odlišný od susedného regiónu Galície, sa premenilo na pevnosť ukrajinského nacionalizmu. Zakarpatskí Maďari sa napríklad, celkom rozumne dohovoria  v ruštine, ale po ukrajinsky často nemôžu spojiť dve slová dohromady.

Medzinárodná harmónia spolupráce v regióne je stále veľmi krehká, môžu ju rozbiť ľubovoľné drastické kroky. V takejto napätej situácii zaznela hrozba likvidácie aktivistov maďarskej menšiny, ktorú uskutočnil zástupca veliteľa trestného práporu Karpatská Seč Taras Dejak: "Oznamujeme, že vojaci špeciálneho oddielu Karpatská Seč v prípade  prejavov anti-ukrajinských aktivít a ideologickej propagandy, ktoré sú hrozbou pre ukrajinský ľud a štát budú nútení sa uchýliť k násilnému opatreniu na likvidáciu a zadržanie nepriateľa, aktivistov maďarských organizácií a strán (Jobbik  a HVIM), ktoré pôsobia na území Ukrajiny, podkopávajúc svojou činnosťou autoritu ukrajinského štátu."

Dostatočnú predstavu o ideológii, ktorou sú  prešpikovaní vojaci Karpatskej Seče, dáva posledný prejav jedného z militantov  trestného práporu (je podpredsedom mimovládnej organizácie Sloboda pre vojenské otázky a poslancom Najvyššej rady za Slobodu) Jurija Sirotjuka: na stretnutí účastníkov  "Druhej svetovej vojny a rusko-ukrajinskej vojny" (!), organizovanom  7. mája v Kyjeve, Sirotjuk prehlásil, že "historické poslanie" tých, koho on reprezentuje v ukrajinskom parlamente je "zničiť Moskvu."

Medzičasom napätie vo vzťahoch medzi Zakarpatskými Maďarmi a miestnymi ukrajinskými nacionalistami sa stupňuje. V marci 2013 v Užhorode napadli turistov z Maďarska, medzi ktorými boli deti. V auguste toho istého roku, ukrajinskí neonacisti požadovali domontovanie pomníka na počesť 1100. výročia prechodu Maďarov Karpatmi cez Verecký prielom. Pred tým pomník podpaľovali a znehodnocovali  nápisom "Smrť Maďarom!".

Ako reakciu na to  strana Jobbik  ("za lepšie Maďarsko!"), brániac práva Maďarov v zahraničí a pozorne sledujúc situáciu v Zakarpatsku, kde je viac ako 150-tisíc Maďarov, uskutočnila v Budapešti spoločne s HVIM  „Mládežnícke hnutie 64 regiónov“ demonštráciu proti mobilizácii Maďarov do ukrajinskej armády - účasti vo vojne na Donbase. Demonštranti niesli slogan "Toto nie je naša vojna!".
V apríli, hnutie HVIM bojkotovalo cukrovinkársku spoločnosť Roshen, vlastníkom ktorej je Piotr  Porošenko. Aktivisti organizácie obsadili obchody v Budapešti,  výrobky produkcie Roshen označili nálepkami s obrázkom hrobu 19-ročného ukrajinského vojaka, Zakarpatského Maďara Rolanda Popoviča, ktorý bol zabitý v Lugansku, a nápisom: "Nákupom týchto cukríkov pomáhate otrave zakarpatských Maďarov. Piotr  Porošenko je vám za to povďačný!“
Strana Jobbik oponovala velebeniu OUN-UPA, ktoré je zodpovedné za smrť stoviek tisícov Poliakov, poukazujúc na to, že podobné  kroky Kyjeva predstavujú nebezpečenstvo pre susedné krajiny. Strana požadovala od ukrajinskej moci nepotláčať práva menšín Rusínov, Rumunov, Poliakov, Maďarov. Všetko toto  sa snaží odstrániť Jobbik  a HVIM,  likvidovať hlavnú  snahu ukrajinských neonacistov.

Karpatská Seč hroziaca likvidáciou maďarských aktivistov - je nelegálnou ozbrojenou skupinou, ktorá smeruje a nasleduje vojenskú organizáciu Karpatská Seč z obdobia 1938-1939 . Počas druhej svetovej vojny, časť dôstojníkov a vojakov zo sformovanej Karpatskej Seče, slúžili vo Wehrmachte a v nemeckej okupačnej správe. V ich radoch pracovali také významné osobností ukrajinského nacionalizmu, ako budúci veliteľ práporu Wehrmachtu Nachtigall  Roman Šuchevič a autor vojenskej doktríny OUN Michaila Kolodzinskij. Niektorí z veteránov Karpatskej Seče  boli zapojení do organizovania masového teroru proti Rusínom (koncentračný tábor Dumen).

Súčasná Karpatská Seč je súčasťou Národnej gardy Ukrajiny. Jej vedúci je hlavou  Zakarpatskej pobočky  mimovládnej organizácie Sloboda Oleg Kucin. Predtým Sloboda požadovala zakázať činnosť strany Jobbik na Ukrajine. V roku 2014, vodcovi Jobbiku Ištvanovi Savovi a jeho trom  spoločníkom, vďaka úsiliu SBU bol zamietnutý vstup na Ukrajinu.

Všetko nasvedčuje tomu, že fašistické metódy politického boja, ktorých sa pridržiava Karpatská Seč - to nie je vyvádzanie radikálnych jednotlivcov, ale štátna  politika súčasného ukrajinského režimu. Svojimi hrozbami likvidovať zástupcov Jobbiku a HVIM v Zakarpatsku, Karpatská Seč prekročila červenú hranicu zabíjania inak mysliacich na Ukrajine  (Oles Buzina, Oleg Kalašnikov a iní.) a snahy o atentáty na životy občanov susedných európskych krajín.

Zdroj: http://www.fondsk.ru/news/2015/05/12/stanet-li-karpatskaja-sech-ubivat-vengerskih-aktivistov-33301.html

Za preklad článku ďakujeme našej čiatateľke


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |