Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Brutálna pravda o Majdane – strelci boli cvičení v Poľsku! - chelemendik.sk

 

Brutálna pravda o Majdane – strelci boli cvičení v Poľsku!

2020-09-20  (05:39)

 - Brutálna pravda o Majdane – strelci boli cvičení v Poľsku!

19.4.2015

Poľský špičkový novinár a europoslanec, kandidát na prezidenta Poľska Janusz Korwin-Mikke tvrdí, že strelci, ktorí zastrelili 40 protestujúcich a 20 policajtov boli pripravení a vycvičení  v Poľsku za účelom vyprovokovania krvavých nepokojov.

Tento novinár svojou cynickou otvorenosťou, že Ukrajinci sú len obyčajnou potravou pre delá v americkej vojne proti Rusku, na ktorých absolútne nikomu nezáleží,  spôsobil šok minulý mesiac v priamom prenose ukrajinskej  televízie. Úplne otvorene a nekompromisne hovorí, že Majdan riadili a financovali Američania. Pritom to nie je ani náhodou nejaký prisluhovač Kremľa. Je to významný novinár a liberálny pravicový politik, ako hovorí poľská wikipédia. Jeho prejavy sa hemžia odkazmi na klasikov liberalizmu ako je Hayek, Tocqueville, Bastiat alebo Friedman, nakoniec aj do europarlamentu sa dostal ako predstaviteľ liberálnej strany Koalícia pre obnovu Republiky – Sloboda a nádej.

Avšak vo veľkom prierezovom rozhovore, ktorý poskytol pre noviny Wiadomości brizanciou prekonáva aj rozhovor ktorý poskytol relácii Šuster Live v marci. Na otázku redaktorky či si myslí, že Majdan bola operácia CIA Korwin-Mikke odpovedá :

- Áno – a bolo to aj s našou účasťou. Ostreľovači boli vyškolení v Poľsku. O tom, kto naozaj strieľal na Majdane dokonca nedávno napísal “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Teroristi zastrelili na Majdane 40 demonštrantov a 20 policajtov, len aby vyprovokovali nepokoje. Pravda nakoniec vyjde najavo.

“Prečo, ako hovoríte, by sme mali skoliť “teroristov”?”

- opakujem, pretože robíme milosť Washingtonu.

No dobre, ale aké máte na to dôkazy?

- sedím v Európskom parlamente vedľa pána Urmas Paetza, ministra zahraničných vecí Estónska, ktorý pripustil v rozhovore s pani barónkou Catherine Ashton, že to naši ľudia strieľali na Majdane, a nie ľudia Janukovyča, Putina. A boli vycvičení u nás na Západe.

Ja neviem, či o tom hovorili Paetz a Ashton, ale určite o tom hovoril Vladimír Putina . Opakoval ste tézy ruskej propagandy. Je ťažké to považovať za poľský verejný záujem

- Vladimír Putin to povedal, dva mesiace po pánovi Paetzovi. Vyznávam princíp svätého Augustína: “Nech aj svetzhynie, len aby sa urobilo zadosť spravodlivosti.”

V podobnom duchu je vedený celý rozhovor, kde tvrdí, že nebolo v Poľskom záujem, aby bola Janukovyč zvrhnutý, pretože stabilná, ale slabá Ukrajina je ideálnym poľským susedom, priznáva, že Rusi porušili Budapeštianske memorandum, ale mali na to závažný a racionálny dôvod. Hovorí, že NATO je ovládané Američanmi a velenie USA nás vedie do vojny s Ruskom, aby si USA udržali kontrolu nad svetom. Rakety Iskander sú umiestnené na hranice Poľska ako obrana pred reálnou hrozbou a neustálou eskaláciou zo strany USA a Poľska. Podľa neho jediným spôsobom ako sa vyhnúť konfliktu je vyhlásiť neutralitu voči Ukrajine a Rusku, zvlášť ak na západnej Ukrajine Poliakov nenávidia možno ešte viac než Rusov. V konečnom dôsledku je toho názoru, že celá ukrajinská kríza bola dopredu pripravená, organizovaná a prevedená USA za pomoci západných krajín ako stratégia na ovládnutia Ruska

V rozhovore sa dotýka aj vnútropolitických problémov a názorov súvisiacich s jeho kandidatúrou na prezidenta a tiež ocenenia politických osobností Poľska a lokálnych udalostí.

 

Zdroj:


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |