Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bridlicový plyn a špiónska mánia Západu - chelemendik.sk

 

Bridlicový plyn a špiónska mánia Západu

2020-08-04  (12:51)

 - Bridlicový plyn a špiónska mánia Západu

3.12.2014

Londýnske vydanie The Financial Times našlo „ruku Moskvy“ v srdci Európskej únii. Vydanie sa domnieva, že rozsiahle protestné demonštrácie proti prieskumu nálezísk bridlicového plynu v Európe v krajinách Strednej a Východnej Európy v roku 2012 – 2013 zaplatilo Rusko a konkrétne ruská spoločnosť Gazprom.

S obdobným tvrdením vystúpilo americké vydanie The New York Times. Autori publikácií dokonca nazývajú konkrétne sumy vraj vydané ruskou stranou, ale sami sa pritom priznávajú, že ani jeden dôkaz sa nepodarilo získať dokonca ani tajným službám krajín Strednej a Východnej Európy.

Západné médiá venovali pozornosť demonštráciám, ktoré prinútili medziiným ukončiť svoju činnosť v Bulharsku, Rumunsku a Litve americkej spoločnosti Chevron.

Urazenie a rozčarovanie Chevronu a ich kolegov sa dá pochopiť: ide predsa len o stratu značného segmentu trhu. Avšak na Západe vymysleli celú špiónsku konštrukciu, ktorá zasiahla skoro celú Strednú a Východnú Európu. Protesty proti bridlicovým projektom v Bulharsku – boli záležitosťou vraj proruských masmédií zaplatených Moskvou. V súlade s tvrdeniami The New York Times mal do činenia k „nečakane dobre financovaným a organizovaným protestom“ proti bridlicovým projektom bezprostredne ruský Gazprom. Dokonca aj v rumunských tajných službách ale priznávajú, že nemajú ani jeden dokument o účasti ruskej strany na „protibridlicových“ protestoch.

Je typické, že protesty v Bulharsku, Rumunsku a Litve boli v roku 2012 – 2013, ale o ruke Moskvy začali hovoriť teraz – na vlne nových diskusií ohľadne energetickej bezpečnosti Európy a osude amerických bridlicových projektov. Sú stále menej v podmienkach poklesu cien ropy rentabilné.

V samotných USA sa taktiež upevňujú pozície takzvanej „bridlicovej revolúcie“ Ako poukazuje v tejto súvislosti nemecký denník газета Frankfurter Allgemeine Zeitung, „jedným z najpríznačnejších výsledkov“ americkej volebnej kampane začiatkom novembra boli závery referenda v texackom meste Danton ohľadne ťažby bridlicového plynu metódou hydro prerazenia vrstiev pomocou chemikálií, ktorú nanucujú americké spoločnosti aj Európe. Väčšina účastníkov – 59% - hlasovalo za zákaz danej metódy ako značne škodiacej životnému prostrediu. Odporcov ťažby bridlicového plynu v Texase zjavne tiež financovalo, ak vychádzať s logiky The Financial Times a The New York Times, Rusko.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_03/Bridlicovy-plyn-a-spionska-mania-Zapadu-1740/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |