Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Naše reštaurácie sú strašné - chelemendik.sk

 

Naše reštaurácie sú strašné

2020-06-01  (04:57)

 - Naše reštaurácie sú strašné

Bratislavské reštaurácie majú podľa Lidových novin žalostnú úroveň

Ešte aj gurmánsky nevýrazná Praha je na tom podľa českej recenzentky lepšie ako Bratislava.

BRATISLAVA. Predstavte si, že je čas obeda, máte hlad, ste práve v Bratislave a chcete sa najesť tak, že by to zodpovedalo medzinárodným štandardom. Podľa recenzentky reštaurácií Lidových novin máte v takej situácii dve možnosti. Buď skočíte do Viedne alebo ostanete v Bratislave, kde pre gurmána veľa vzrušujúceho nenájdete.

"Reštaurácie tu samozrejme sú, ale väčšina z nich má dosť žalostnú úroveň a pritom ani nie sú zvlášť lacné," pokračuje Laura Baranik v predstavovaní štandardov hlavného mesta Slovenska.

Situácia je podľa nej až taká zlá, že aj "gastronomicky málo výrazná Praha vyzerá popri Bratislave ako mekka kulinárov". A pridáva zážitok z cesty pendolínom, kde vraj jeden biznismen o Bratislave povedal: "Je to diera, nič tam nie je".

Recenzentka Lidových novin si napokon na recenziu vyberá Lancia café v Erdödyho paláci. Vysvetľuje, že odporúčanie jej dali jej rodičia, ktorí žijú na Slovensku. A pripomína, že šéfkuchárom tejto reštaurácie je zhodou okolností Čech Jaroslav Židek.

Lancia Café napokon skončí v hodnotení len priemerne, no s dovetkom, že ak bude recenzentka znova v Bratislave, asi tam skočí.

"Ale stále nie som presvedčená, že by to obstálo aj v kozmopolitnejšom meste a pri náročnejšej klientele. Skôr sa mi zdá, že moji rodičia pobytom vo svojej vlasti trochu vymäkli. Ďakujem za tip, ale na budúce budem musieť vymyslieť niečo lepšie," končí Laura Baranek.

Zdroj: sme.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |