Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Boj pravdoláskarov proti Alexandrovcom vyvolal búrlivé reakcie - chelemendik.sk

 

Boj pravdoláskarov proti Alexandrovcom vyvolal búrlivé reakcie

2020-05-26  (00:09)

 - Boj pravdoláskarov proti Alexandrovcom vyvolal búrlivé reakcie

23.10.2015

Gott: Nepotrebujem aby ma niekto poučoval koho mám mať rád.

Vondráčkova aktivistom – Ste hlupáci!

Vystúpenie ruského armádneho súboru Alexandrovci, nad ktorým prebral záštitu prezident Miloš Zeman sa stalo predmetom kritiky českej piatej kolóny z prostredia politikov z top 09 a mimovládnych aktivistov

Škandál rozdúchala poslankyňa za ODS Jana Černochová, ktorá sa verejne pustila do speváčky Lucie Bílej. Tá vystúpila ako hosť na turné ruského armádneho speváckeho zboru Alexandrovci. Černochovej totiž prekáža, že sa Bíla ukázala pod päťcípou hviezdou.

„Viete si predstaviť, že niektorý z našich národných obľúbených spevákov vystupuje ako hosť nemeckej kapely, ktorá má nad hlavou svastiku? ” položila si duchaplnú otázku Černochová.

Turné Alexandrovcov začalo v Brne. Pokračovalo v Ostrave, Olomouci, Zlíne, Pardubiciach, Českých Budějoviciach, Prahe a Hradci Králové. Záver obstaral 19. októbra Liberec.

Poslanec Európskeho parlamentu Jaromír Štětina (TOP 09) poukázal na to, že Alexandrovci sú súčasťou armády, ktorá okupuje územie troch samostatných štátov. Podľa neho Rusko okupuje územia  Moldavska, Ukrajiny a Gruzínska.

Jozef Bílek, Tomáš Peszyński a Michal Majzner z organizácie East European Information Centre, poslali riaditeľovi Českého rozhlasu otvorený list v ktorom vyzývajú rozhlas na zrušenie partnerstva Českého rozhlasu s turné “Alexandrovcov”, prípadne aby vysvetlil dôvody tohto partnerstva, dištancoval sa od neho a vyvodil z tejto záležitosti patričné dôsledky. V liste pišu:

“Vzhľadom k vojne na Ukrajine, kde je Rusko jednoznačným agresorom, vzhľadom k nepriateľským postojom, ktoré Rusko zaujalo voči západným krajinám, vzhľadom k nezákonnej okupácii Krymu, porušovaniu ľudských práv v Rusku a na Ruskom okupovaných územiach, vzhľadom k ruským hrozbám a propagandistickej vojne voči zvyšku sveta, prekrúcaniu histórie a opätovnú propagáciu zločinov, ktorých sa Rusko a jeho predchodca ZSSR dopustili, považujeme turné Alexandrovcov na území Českej republiky za škandalózne a morálne úplne neprijateľné, ”

Hudobník Michal David hovorí . “Takéto kritiky od politikov v poriadku nie sú. Alexandrovci jazdia po celom svete a ich vystúpenia sú ojedinelé a majú vysokú úroveň. Aj ja som si s nimi zaspieval v Košiciach. Títo politici, ktorí Alexandrovcov a Lucku Bílú kritizujú, sú zabednenci a zaspali dobu. Nech sa radšej starajú o to, aby sa náš štát toľko nerozkrádal.”

Karel Gott, ktorý sám s Alexandrovcami mnohokrát vystúpil a nikdy sa netajil svojimi slovami chvály na umeleckú kvalitu ich vystúpenia: “Udivuje ma, že už je to tu zase, že ma niekto opäť poučuje, koho mám alebo nemám mať rád,” začudoval sa mnohonásobný Zlatý slávik.

Helena Vondráčková vystupovala s Alexandrovcami niekoľkokrát.

„Poznám ten súbor. Je to absolútne senzačné zoskupenie, ojedinelé na celom svete. Nikde inde taký súbor neexistuje. A sú to profesionáli, ktorí sú nielen propagátormi ruskej kultúry, ale majú v repertoári i svetové veci, spievajú Verdiho, Pucciniho. Je tam nielen spevácka zložka, ale aj úžasné ruské tance, čiže tanečný súbor. Proste je to obrovská nádherná šou, a som veľmi rada, že s nimi môžem vystupovať. A považujem za absolútne demagogicky názor – spájať umenie s nejakou politickou situáciou, ktorá teraz nastala. Tento súbor vystupoval s mnohými svetovými hviezdami, ako Mireille Mathieuová, spievali pre pápeža Jána Pavla II. Viem, že všetky koncerty, ktoré majú nielen tu u nás v Čechách, ale aj na Slovensku, sú totálne vypredané, takže s tou petíciou a s tými odpornými názormi absolútne nesúhlasím“.

Vondráčkovej koncert s Alexandrovcami na pražskom výstavišti narušili polonahý aktivisti zo združenia Omen s vlajkami NATO. Na sebe mali namaľovane nápisy s miestami údajnej ruskej agresie: Čečensko, Gruzínsko, Ukrajina, Sýria. Podľa týchto mimovládkarov nie sú Alexandrovci len hudobný súbor, ale regulárny vojaci armády, ktorá zhadzuje kazetové bomby na civilistov v Sýrii.

Speváčka incident okomentovala slovami : „Nebudem sa zaoberať hlupákmi“.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/boj-pravdolaskarov-proti-alexandrovcom-vyvolal-burlive-reakcie/699294


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |