Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bin Ládin je mŕtvy, zastrelili ho americké špeciálne sily - chelemendik.sk

 

Bin Ládin je mŕtvy, zastrelili ho americké špeciálne sily

2019-12-14  (19:49)

 - Bin Ládin je mŕtvy, zastrelili ho americké špeciálne sily
Vodca teroristickej siete al-Kájda Usáma bin Ládin je mŕtvy. Oznámil to v pondelok v priamom prenose televíznej stanice CNN americký prezident Barack Obama s tým, že telo najhľadanejšieho teroristu na svete je v rukách amerických úradov. Informáciu potvrdil aj nemenovaný vysoký predstaviteľ pakistanskej rozviedky.
Na videosnímke je mŕtve telo vodcu teroristickej siete al-Kájda Usáma bin Ládina v Islamabáde.
Na videosnímke je mŕtve telo vodcu teroristickej siete al-Kájda Usáma bin Ládina v Islamabáde.
Autor: AP,  TASR

Podľa CNN Usámu bin Ládina zabil tím špeciálnych amerických síl pri cielenej operácii v dome pri pakistanskej metropole Islamabád. Nemenovaný predstaviteľ amerických protiteroristických síl podľa agentúry AP zdôraznil, že išlo o pozemnú operáciu, nie o útok bezpilotného lietadla. Bin Ládin zahynul pri prestrelke. Pakistanská televízia odvysielala zábery jeho mŕtveho tela. Pri akcii zahynulo podľa amerických zdrojov agentúry AFP dohromady päť ľudí.

Okrem bin Ládina je mŕtvy tiež jeden z jeho synov a ďalší dvaja muži, zrejme kuriéri. Piatou obeťou je žena, u ktorej sa jeden z mužov skrýval. Ďalšie dve ženy bol zranené. Medzi ranenými ani mŕtvymi nie je nikto z útočiaceho komanda, aj keď bol pri operácii zničený jeden vrtuľník.

Bin Ládin sa ukrýval v Abbottábádu, ktorý leží asi 13 kilometrov na sever od Islamabádu. Bol v obytnom komplexe postavenom asi pred piatimi rokmi a obklopeným vysokým múrom a drôtom. Ako dlho tam bin Ládin žil, sa zatiaľ nevie. Rozviedka toto miesto vytipovala ako možnú bin Ládinovu skrýšu prvýkrát vlani v septembri

Pred Bielym domom sa zhromaždili stovky ľudí, ktorí oslavujú bin Ládinovu smrť. Americký prezident to v príhovore označil za víťazstvo spravodlivosti.

Pre Obamu a jeho národnú bezpečnostnú je to veľký úspech - mnohí Američania už ani nedúfali, že sa teroristu niekedy podarí chytiť, upozornila agentúra Reuters.

Zástupy ľudí pred Bielym domom vo Washingtone oslavujú krátko po prejave amerického prezidenta Baracka Obamu.
Autor: TASR/AP

Informácia sa šírila už pred Obamovým prejavom

Stručné oznámenie prišlo v nedeľu krátko po 21:45 washingtonského času (03:45 SELČ) od Dana Pfeiffer, riaditeľa komunikácie Bieleho domu. "Prezident Spojených štátov prehovorí k národu v nedeľu o 22:30," napísal na Twitteri.

Ako v mediálnom blogu denníka The New York Times píše Brian Stelter, americké televízne siete a noviny najprv nevedeli, že bude prezident Barack Obama oznamovať smrť Usámu bin Ládina, teda mimoriadny vývoj v takmer desať rokov trvajúcej vojne proti terorizmu vedenej Spojenými štátmi a ich spojencami. Ale novinári vo Washingtone mali prakticky ihneď podozrenie, že by sa oznámenie mohlo bin Ládina týkať.

Tieto špekulácie neboli v televíziách bezprostredne odvysielané, ale vybuchli na Twitteri a iných sociálnych internetových sieťach. Zbožné želanie o smrti bin Ládina rezonovalo po celom webe - a potom, o 22:25 (04:25 SELČ), keď si Obama písal svoju reč, sa zdalo, že správu jeden vstup na Twitteri potvrdil. Keith Urbahn, ex-poradca bývalého ministra obrany Donalda Rumsfelda, napísal: "Takže mi bolo povedané dôveryhodnou osobou, že zabili Usámu bin Ládina. Skvelé."

Urbahn rýchlo dodal: "Neviem, či je to pravda, ale modlime sa, aby bola." Práve jemu mnohí na sieti pripisujú zásluhu za vypustenie tejto informácie, aj keď nemal potvrdenie z prvej ruky. Počas niekoľkých minút po jeho príspevku začali anonymné zdroje v Pentagone a Bielom dome oznamovať novinárom rovnakú informáciu.

Televízna stanica ABC, CBS a NBC prerušili s tou správou vysielania po celej krajine prakticky v tej istej minúte o 22:45 (04:45 SELČ). "Počujeme obrovský jasot celej vlády," ohlásila spravodajkyňa ABC News Martha Raddatzová.

Brian Williams, moderátor NBC News, povedal divákom: "Táto správa začala prenikať na verejnosť, keď parlamentní zamestnanci začali telefonovať." A dodal, že niektorí novinári dostali e-mail s tromi slovami: "Hor sa do práce."

Obamovo vyhlásenie, ktoré sa pôvodne malo uskutočniť o 22:30 (04:30 SELČ) bolo opakovane odložené. CNN oznámila, že si prejav píše sám. Ešte vo 23:00 (05:00 SELČ) neprehovoril, ale tá správa už sa šírila aj bez neho. Po necelej hodine na Facebooku pribúdalo každú sekundu viac než desať nových vstupov so slovami "bin Ládin". Na internetovom serveri denníka The New York Post kričal titulok: "Dostali sme ho!", Zatiaľ čo The Huffington Post sa uspokojil s jednoduchým: "mŕtvy."

A po celej krajine sa Američania zišli okolo televíznych obrazoviek, aby vstrebali tie správy. "Toto uzatvára kapitolu v globálnej vojne proti terorizmu, ktorá definovala jednu generáciu," povedal spravodajca NBC Richard Engel.

Jedna kalifornská užívateľka Twitteru napísala, že sa na televíziu pozerá celá rodina vrátane deväťročného dieťaťa. "Vysvetľujeme mu, kto je Usáma bin Ládin," dodala. Jej potomok sa narodil len niekoľko mesiacov po teroristických útokoch z 11. septembra 2011.

Na archívnej snímke z 24. decembra 1998 Usáma bin Ládin.
Autor: TASR/AP

Bush a Clinton sa tiež vyjadrili

Smrť bin Ládina je "nesmierne dôležitým momentom nielen pre rodiny tých, ktorí zahynuli 11. septembra alebo pri iných útokoch al-Kájdy, ale aj pre všetkých ľudí na celom svete, ktorí chcú vytvoriť pre naše deti spoločnú budúcnosť mieru, slobody a spolupráce". V prvej reakcii na informácie o zabití bin Ládina to vyhlásil bývalý americký prezident Bill Clinton.

Bývalý prezident George W. Bush, ktorý bol v úrade v čase septembrových útokov a snažil sa chytiť bin Ládina, označil úspešnú operáciu za "momentálny úspech". "Boj proti terorizmu pokračuje, ale Amerika vyslala jednoznačné posolstvo: nezáleží na tom, ako dlho to potrvá, ale spravodlivosť sa naplní," uviedol Bush vo svojom vyhlásení.

USA v dôsledku tejto udalosti uviedli do pohotovosti svoje veľvyslanectvá. Varovali Američanov pred možnými odvetnými akciami Al-Kájdy.

Kto bol Usáma bin Ládin

Bin Ládin, pôvodom Saudský Arab, pochádzal z bohatej rodiny. Založil a financoval činnosť Al-Kajdy, na ktorej čele stál. Okrem iného bol mozgom teroristických útokov z 11. septembra 2001 v USA, ktoré si vyžiadali niekoľko tisíc ľudských životov. Na svedomí mal aj rad ďalších atentátov, vrátane útokov na americké veľvyslanectvá v Keni a Tanzánii v roku 1998.

Po bin Ládinovi pátrali americké sily od roku 2001, keď sa mu podarilo uniknúť pri operácii amerických i afganských síl v jaskynnom komplexe Tora Bora na východe Afganistanu. Darilo sa mu naďalej skrývať, výzvedné sily nakoniec nadobudli presvedčenie, že sa skrýva v Pakistane.

Bin Ládin sa čas od času objavil na videozáznamoch s rôznymi vyhláseniami, v ktorých obhajoval extrémistické islamistickej pozície.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Sheelagh   |   2011-05-02  (10:42)
58%  
mínus plus
  Usama nikdy neexistoval a ak áno, tak iba ako vykonštruovaná osoba, použitá pre účely sionistov. Zjavne splnil účel, pre ktorý bol určený. Preto som zvedavá, čo (primerane) sofistikované pre ovčanov vymyslia, ako jeho náhradu. Určite to bude mať u ovčanov minimálne takú odozvu, ako smrť bin ládina ...


nika   |   2011-05-02  (13:13)
55%  
mínus plus
  hahaha

USA niečo chystajú.
Na facebooku sa dá nájsť porovnanie, fotka, ktorá obletela svet /ladin s vypáleným okom/ je fotomontáž. Nedá sa sem nakopírovať link.


strelec   |   2011-05-02  (13:28)
55%  
mínus plus
  Je to samozrejme len jeden z kamienkov mozaiky o terorizme, ktorou úspešne živia svet. Tých oslavujúcich hamburgerových blbečkov je mi ľúto. Otázne je čo chystajú. Keď si zoberieme do úvahy týždeň dva dozadu začatie masírovania, keď chytia bina, tak Európa atómové peklo - očividne ich Japonsko inšpirovalo. Prečo Európa a nie Amerika, lebo Amerika režíruje. Kto v Európe? Nechcem byť zlý prorok, ale v postkomunistických krajinách je najväčší bordel a pri západnom prúdení vzduchu... Na mieste ministra vnútra by som precvičil a posilnil ostrahu našich dvoch atomoviek.


anton47   |   2011-05-02  (14:15)
55%  
mínus plus
  USA budú naďalej "tvrdo bojovať" proti terorizmu = patrí to do ich mediálnej a politickej výbavy. Bolo len treba ukázať sprostým zmanipulovaným bežným Američanom aké je "dobrá a starostlivá" ich vláda pod vedením prezidenta Obamu !!!


strelec   |   2011-05-03  (08:44)
55%  
mínus plus
  Asi väčšina na tomto webe "nežerie" mediálnu masáž USA o terorizme, z čoho vyplýva, že si nemyslí že s binom je terorizmu koniec. Ja osobne si myslím opak, je to začiatok, ďalšie kolo, dôvod. Dali si dole dvojičky a presadili tak "súhlas" obyvateľov USA s ukončením ľudských práv. EÚ sa nemala 4 roky k podobným opatreniam ako USA Patriot Act, tak Madrid a Londýn. Mediálna figúrka bin splnil svoju rolu, tak "ho" s veľkou slávou dostali a už dopredu trúbili a teraz tiež, ako sa kto pomstí. Pozornosť treba venovať správe starej 3 týždne, že keď chytia bina, tak Európe hrozí atómový výbuch. Japonskom sa určite inšpirovali, náramne sa chorým plánovačom v CIA zapáčili problémy s jadrovými elektrárňami. Vie niečo Nemecko, keď ide jadro odstaviť? Nemecká ekonomika leží plánovačom určite v žalúdku a tie západné prúdenia, EÚ má "zadeláno". Anomálie sa prehlbujú. USA pred krachom, úroková sadzba "výrobcov" bezcenných papierikov 0%, EÚ ide prudko hore atď.


Hruška   |   2011-05-03  (09:53)
55%  
mínus plus
  Mně to připomnělo starou písničku o americkém lupiči Jese Jamesovi: "Jese James chlapíl byl, hodně lidí zastřelil..." Dokud střílel po válce Severu proti Jihu černochy, kterým seveřané dali lidská práva, ale vzali jim jakoukoli možnost obživy, dovolili mu sem tam i nějakého barmana nebo pokladníka - zvlášť když majitelé bank a barů bydleli daleko na severu. Když přebyteční černoši došli, tak "Robert Ford v nočních tmách, připlíží se jako vrah..." USA byly v podstatě vždycky stejné.
J. Hruška


Sheelagh   |   2011-05-03  (11:24)
55%  
mínus plus
  ja som sa najnovšie dočítala, že Izrael vykonáva v Iraku intenzívny nácvik leteckých útokov na Irán. Údajne ich cielom má byť vyradenie iránskej protivzdušnej obrany, vyradenie ich radarov a zasiahnutie ďalších cielov. Tak neviem. Určite súhlasím, že smrť toho vykonštruovaného pajáca a info o pomste jeho stúpencou hrozbou jadrového výbuchu, je len zámienka k ďalším plánovaným akciám NWO. Chystajú sa alibi pre dopredu označeného vinníka. Verím tomu, že SVK a vôbec stredná Európa nie je v súčasnosti nijako zaujímavá ako potenciálny hýbateľ ďalších udalostí, ktoré by celosvetovo mohli mať nejaký význam, alebo vplyv a hlavne prospech pre sionistov.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |