Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bielorusko: Polícia zatkla opozičných prezidentských kandidátov - chelemendik.sk

 

Bielorusko: Polícia zatkla opozičných prezidentských kandidátov

2020-05-25  (01:43)

 - Bielorusko: Polícia zatkla opozičných prezidentských kandidátov


Minsk 20. decembra (TASR) - Hrubou silou rozohnali bieloruské bezpečnostné zložky v nedeľu krátko pred polnocou miestneho času masovú demonštráciu tisícov prívržencov opozície, ktorí v centre Minska protestovali proti údajnej manipulácii s hlasmi v prezidentských voľbách.
Pri pokuse dostať sa do budovy, v ktorej sídlia parlament a ústredná volebná komisia, policajti zatkli desiatky demonštrantov. Ich presný počet zatiaľ nie je známy.
Nezávislá bieloruská tlačová agentúra Belapan informovala, že počas zásahu boli zatknutí aj prezidentskí kandidáti
Nikolaj Statkevič, Grigor Kostusev, Vitaľ Rymaševski a Andrej Sannikov s manželkou. Kostusev chcel podľa šéfa svojej volebnej kampane opustiť po skončení demonštrácie námestie Nezávislosti v taxíku, ten však zablokovali dve policajné autá. Policajti ho následne z taxíka vytiahli a odviezli do zadržiavacieho centra v Minsku.
Zadržaný bol aj Oleg Gulak, predseda bieloruského helsinského výboru a jeden z vodcov kampane Ochrancovia ľudských práv na slobodné voľby, informovala stránka spring96.org. Gulak ešte stihol oznámiť, že spolu s ním zadržali aj tehotnú ženu, ktorá išla s manželom po ulici.
Stránka spring96.org, ktorá priebežne informuje o dianí v Minsku, priniesla aj menoslov zadržaných. Takisto informovala, že polícia brutálne zasahovala aj proti novinárom. Podľa tohto zdroja boli zbití traja ruskí novinári, ďalej novinári z Poľska a USA, novinárka Natalia Radinová a ďalší.
Predsedníčka ústrednej volebnej komisie Lidzija Jarmošynová medzitým vyhlásila, že sčítavanie výsledkov prezidentských volieb v Bielorusku bolo odložené z dôvodu opozičnej demonštrácie. "Bohužiaľ nemôžem povedať, aké percento hlasov dostali jednotliví kandidáti," citovala ju ruská agentúra RIA Novosti. Podľa Jarmošynovej bolo spracovaných 51 percent hlasovacích lístkov, ale výsledky ešte nie sú známe, pretože údaje komisia nedostala pre komunikačné problémy.
Podľa predbežných výsledkov úradujúci prezident Alexander Lukašenko sa stal víťazom volieb hlavy štátu v Bielorusku.

 

tasr.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |