Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bez práce sú najmä mladí ľudia - chelemendik.sk

 

Bez práce sú najmä mladí ľudia

2020-05-30  (07:10)

 - Bez práce sú najmä mladí ľudia
29. októbra 2010

Úrady práce a sociálnych vecí evidovali ku koncu septembra tohto roka najviac nezamestnaných vo veku od 20 do 29 rokov.


Išlo o 113,4 tisíc osôb. Druhou najpočetnejšou skupinou ľudí bez práce boli osoby vo veku od 30 do 39 rokov, a to v počte 85,4 tisíc. Vo veku 40 až 49 rokov zaznamenali úrady práce ku koncu tretieho štvrťroka 79,1 tis. uchádzačov o zamestnanie a vo veku 50 až 59 rokov nemalo prácu 82,9 tis. nezamestnaných. Do kategórie nezamestnaných vo veku do 19 rokov sa zaradilo takmer 8,7 tis. osôb a vo veku nad 60 rokov išlo takmer o 7,5 tis. ľudí bez práce. Vyplýva to z podrobných štvrťročných štatistík o nezamestnanosti na Slovensku, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najviac nezamestnaných mladých ľudí vo veku od 20 do 29 rokov je v prešovskom a košickom kraji. Úrady práce v prešovskom kraji mali vo svojej evidencii ku koncu septembra spolu takmer 24,5 tis. nezamestnaných patriacich do tejto vekovej kategórie, v košickom kraji bolo v tomto veku evidovaných 20,6 tis. nezamestnaných. Naopak, najmenej mladých ľudí bez práce bolo ku koncu prvého polroka v bratislavskom, trnavskom a trenčianskom kraji. V bratislavskom kraji išlo o 5,6 tis nezamestnaných ľudí vo veku od 20 do 29 rokov, v trnavskom kraji bolo v tejto vekovej kategórii takmer 9 tis. nezamestnaných a v trenčianskom kraji 10,5 tis. nezamestnaných.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu septembra medzimesačne vzrástla o 0,23 percentuálneho bodu na 12,42 %. Medziročne sa miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac upravila smerom nadol o 0,03 percentuálneho bodu. Úrady práce ku koncu minulého mesiaca evidovali 333 841 nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Oproti koncu augusta to znamená nárast o 6 374 osôb a medziročne je to zvýšenie o 3 981 osôb.

Celkový počet evidovaných uchádzačov o zamestnanie predstavoval ku koncu septembra 377 007 osôb. Ide o medzimesačný nárast o 6 336 osôb a medziročné zvýšenie o 8 986 uchádzačov o zamestnanie. Miera nezamestnanosti počítaná z celkového počtu registrovaných uchádzačov o zamestnanie na konci septembra predstavovala 14,03 %. Oproti koncu augusta vzrástla o 0,24 percentuálneho bodu, v porovnaní s koncom septembra 2009 je to zvýšenie o 0,14 percentuálneho bodu.


Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |