Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Benešove dekréty sú nezmeniteľné - chelemendik.sk

 

Benešove dekréty sú nezmeniteľné

2020-11-26  (06:29)

 - Benešove dekréty sú  nezmeniteľné

 

ČTK 

Benešove dekréty sú pre Slovensko nezmeniteľné a nezrušiteľné. Slovenská vláda sa podľa premiéra Roberta Fica nebude baviť s nikým, kto by ich chcel zrušiť, či spochybniť. Slovenský premiér to povedal po rokovaní s českým partnerom Janom Fischerom v Benešovej vile v Sezimovom Ústí.

Premiér Rober Fico (vľavo) s českým premiérom Janom Fischerom sa stretli v Benešovej vile v Sezimovom Ústí. Na snímke premiéri kráčajú k Benešovej hrobke.
Autor: ČTK

Obaja premiéri na rokovaniach hovorili okrem iného o výstavbe nového reaktora v Jaslovských Bohuniciach a bezpečnosti jadrovej energetiky. Hovorili tiež o komunikácii medzi Nošovicami a Žilinou, kde sídlia automobilky Kia.

"Bavili sme sa o našom spoločnom pôsobení v Európskej únii, o rozšírení únie a o našom angažmáne v NATO. Tiež sme prerokovali našu spoluprácu so Slovenskom, i voľby, ktoré obe krajiny čakajú. Premiér Fico bude kandidovať, zatiaľ čo ja nie," dodal Fischer.

Fico ocenil priateľské vzťahy medzi oboma krajinami, verí, že to tak bude aj po voľbách, nech dopadnú akokoľvek. "Rád by som poďakoval za podporu Českej republiky Slovensku počas plynovej krízy i za starostlivosť o 25 tisíc slovenských študentov, ktorí vo vašej krajine študujú," doplnil Fico.

Obaja predsedovia vlád chcú zostať v úzkom kontakte aj po voľbách. "Jan Fischer bude na Slovensku vždy vítaný a bude mojím vzácnym hosťom," uviedol Fico. Český premiér poznamenal, že to "vidí úplne rovnako a na Roberta Fica sa bude vždy tešiť."

Fico sa obáva zhoršenia vzťahov s Maďarskom

Na stretnutí s českým premiérom vyslovil Fico obavy z možného zhoršenia vzťahov s Maďarskom. Fico vyhlásil, že ak v aprílových maďarských voľbách zvíťazí súčasné opozičné nacionalistické Hnutie za lepšie Maďarsko, zvané Jobbik, a ak sa uchýli k politike v duchu predvolebných sľubov a vyhlásení, maďarsko-slovenské vzťahy sa môžu rapídne zhoršiť. "Slovenská republika je úplne suverénny štát a my si rozhodne nenecháme zasahovať do našich vnútorných záležitostí," uviedol Fico v Česku.

Premiér dodal, že slovenská vláda nemôže akceptovať vyjadrenia, že Maďarsko susedí samo so sebou alebo že by sa maďarská menšina na Slovensku mala učiť slovenčinu ako cudzí jazyk. Určité znepokojenie nad rastom extrémnej pravice v Maďarsku vyslovil aj český premiér Jan Fischer. "Napriek tomu si myslím, že tieto veci maďarská spoločnosť dokáže veľmi dobre zvládnuť a dokáže fungovať ako štandardná demokracia a pevná súčasť Európskej únie," dodal Fischer.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |