Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Belousovová: Referendum bude kampaňou SaS za štátne peniaze - chelemendik.sk

 

Belousovová: Referendum bude kampaňou SaS za štátne peniaze

2020-02-23  (05:21)

 - Belousovová: Referendum bude kampaňou SaS za štátne peniaze
25. júla 2010
Septembrové referendum bude podľa prvej podpredsedníčky SNS Anny Belousovovej kampaňou strany Sloboda a solidarita (SaS) pred komunálnymi voľbami robenou za štátne peniaze.

"Treba ľuďom povedať, že dvesto miliónov korún (6,6 milióna eur) vyhodíme zo štátnej pokladnice na pred a povolebnú kampaň Richarda Sulíka," vyhlásila.

Dodala, že aj keby bolo referendum úspešné, aj tak ešte musia o zákonoch, ktorými by sa realizovalo, hlasovať poslanci. A tí referendum rešpektovať nemusia, takže by bolo od SaS korektnejšie rovno presadzovať tieto otázky v parlamente.

SaS si podľa nej na referendových otázkach "rozhýbala" predvolebnú kampaň. "Ale teraz z jeho (Sulíkových) ľudí urobili zákonodarcov. Dokonca sa dostali do vládnej koalície. Tak prečo teraz ľudí otravujú s referendom? Nech s tým otravujú svojich koaličných partnerov. Na to dostali vo voľbách mandát," povedala Belousovová.

Dodala, že sa už teší na to, ako sa bude predseda parlamentu Sulík voziť v lacnom aute, keďže SaS v referende presadzuje, aby vládne limuzíny nesmeli byť drahšie ako 40.000 eur. "Do akej limuzíny on nasadol, keď skončil parlament? Mal tam mať pristavenú škodovku," povedala Belousovová, podľa ktorej by sa prostriedky určené na referendum dali použiť zmysluplnejšie.

"Napríklad, keby sa za tých dvesto aj niečo, myslím, že je to 210 miliónov korún (6,97 milióna eur), nakúpil stavebný materiál, ktorý by sa rozdelil na východe, v oblastiach najviac postihnutých povodňami, ľudia by si z toho svojpomocne dokázali niečo vybudovať," povedala. "Ak by to bolo povedzme tristotisíc korún (9.958 eur) na materiál, mohlo by ich získať sedemsto rodín. A to nie je zanedbateľný počet. A tí ľudia by si pomohli v existenčných problémoch," vyhlásila prvá podpredsedníčka SNS.

"Petičný výbor začal zbierať podpisy ešte predtým, ako vznikla strana," reagovala pre TASR hovorkyňa SaS Tatiana Tóthová. "Vyhlásenie referenda podporilo 400.000 občanov, a tak aj napriek názorom, ako je ten pani Belousovovej, nemienime hazardovať s ich dôverou a urobíme všetko preto, aby bolo úspešné," dodala. "Ak niektoré rozhodnutia, ako najmä obmedzenie poslaneckej imunity, nie sú ochotní spraviť poslanci, je správne, že takúto šancu budú mať občania," uzavrela hovorkyňa SaS.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |