Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Belousovová: Radičová je papierová lady, ohrozuje bezpečnosť krajiny - chelemendik.sk

 

Belousovová: Radičová je papierová lady, ohrozuje bezpečnosť krajiny

2020-02-23  (05:21)

 - Belousovová: Radičová je papierová lady, ohrozuje bezpečnosť krajiny

21. júla 2010

Avizovaným zrušením zákazu dvojakého občianstva súčasná vládna koalícia ohrozí bezpečnosť Slovenska a alternatívne riešenie z dielne SDKÚ je podľa prvej podpredsedníčky Slovenskej národnej strany (SNS) Anny Belousovovej len neúčinným "strkaním hlavy do piesku".

"Pani Radičová už svojimi prvými krokmi, či už to boli rokovania o eurovale alebo rokovania s Viktorom Orbánom, dokazuje, že ťahá za kratší koniec. A aj keď samu seba označuje za 'železnú lady', dokazuje, že je skôr 'papierová lady', ktorá má slabú pozíciu vo vlastnej koalícii a ešte slabšiu v rokovaniach za hranicami Slovenskej republiky," reagovala Belousovová na výsledky utorkových rokovaní medzi slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ) a predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom (Fidesz).

Premiérka totiž Orbána informovala, že jej vláda chce zrušiť poslednú novelu zákona o slovenskom štátnom občianstve, na základe ktorej by získaním maďarského občianstva žiadateľ stratil slovenské. Zároveň však chce zákonom zakázať účinnosť maďarského zákona umožňujúceho dvojaké občianstvo na území SR.

Problém dvojakého občianstva podľa Radičovej "má rozumné riešenia". "Žijeme v Európskej únii, nie je dôvod vytvárať si problémy, sústredíme sa na skutočné problémy obidvoch krajín," zdôraznila po rokovaní s Orbánom, s ktorým sa dohodla na vytvorení spoločných pracovných skupín na hľadanie riešení aj v prípade dvojakého občianstva. Radičová konkretizovala, že právna norma o dvojakom občianstve prijatá maďarským parlamentom nespĺňa dve z piatich medzinárodných kritérií: podmienku trvalého bydliska a rodinné, manželské zväzky.

Podľa Belousovovej je návrh SDKÚ zakázať účinnosť maďarského zákona na slovenskom území zákonom "kamufláž" a v skutočnosti nerieši nič. Ak totiž bude možné mať zároveň maďarský aj slovenský pas, bude vlastník týchto pasov pre takmer všetky štáty na svete maďarským aj slovenským občanom bez ohľadu na to, či my na našom území niečo zákonom zakážeme, alebo nie. "Je to pštrosia politika. Oni vopchajú hlavu do piesku, ale z toho piesku im trčí zadok. A do toho zadku ich budú všetci kopať, respektíve Slovenskú republiku," povedala Belousovová.

"Tým, že chcú zrušiť zákon, ktorý sme prijali, idú po ruke budapeštianskej politike. A tu sa vytvára reálne nebezpečenstvo. To nie je žiadne strašenie. Oni nám urobia z Maďarov na Slovensku občanov maďarského štátu," zdôraznila Belousovová. Pripomenula, že za menšiny na Slovensku nesie zodpovednosť Slovenská republika a za občanov Maďarska nesie zodpovednosť Maďarská republika (MR) a to do istej miery aj vtedy, keď žijú na území iného štátu.

"Ak budú občania MR, maďarský štát bude v prípade, že to uzná za vhodné, uplatňovať voči týmto občanom svoju ochranu. Konzulárnu, diplomatickú a v zákone sa hovorí, že aj inú," podčiarkla Belousovová. Upozornila tiež, že hoci Strana maďarskej koalície (SMK) vypadla z parlamentu, Most-Híd je dokonca členom vládnej koalície. "V otázkach vzťahov s Maďarskom bude hrať hlavnú úlohu Bugár. Budapešť má opäť nástroj na ovplyvňovanie slovenskej politiky," vyhlásila Belousovová. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár v minulosti viackrát rozhodne odmietol, že by jeho strana realizovala na Slovensku budapeštiansku politiku.

Samotní členovia SMK sa zatiaľ nechystajú žiadať o maďarské štátne občianstvo, čakajú na to, ako vládna koalícia zmení zákon o štátnom občianstve. "Dúfame, že urobia takú zmenu, aby tí, ktorí požiadajú o maďarské občianstvo, neprišli o slovenské, ako to hrozí teraz," vysvetlil predseda SMK József Berényi. Keď takáto zmena príde, členovia SMK budú uvažovať, čo ďalej.

Belousovová: Čo chce Sulík? Sochu marihuany?

Annu Belousovovú prekvapilo vyjadrenie predsedu parlamentu Richarda Sulíka (Sloboda a Solidarita), podľa ktorého treba vyhodnotiť, či by soche Svätopluka "nebolo lepšie niekde inde", ako na nádvorí Bratislavského hradu. "Čo tam pán Sulík chce dať? Sochu kríku marihuany, alebo dvoch mužov, prípadne žien v objatí?" opýtala sa Belousovová v súvislosti s predvolebným programom SaS, ktorý obsahoval dekriminalizáciu marihuany a uzákonenie registrovaných partnerstiev.

Aj predseda SNS Ján Slota pritom v minulosti kritizoval vzhľad sochy. "Ten kôň vyzerá ako smädný, keď si sadá na zadok," poznamenal Slota krátko po slávnostnom odhalení sochy. "Samozrejme, považujem Svätopluka za skutočne veľkého Slováka," zdôraznil Slota, ktorý, podobne ako Belousovová, umiestnenie tohto symbolu pred Bratislavský hrad schvaľuje.

Odpovedi na otázku, či schvaľuje aj umiestnenie dvojkríža pripomínajúceho znak Hlinkových gárd na štíte sochy Svätopluka, sa Belousovová, ktorá je momentálne na dovolenke a znak zatiaľ osobne neskúmala, vyhla.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


o.tarovsky   |   2010-07-23  (09:26)
50%  
mínus plus
  nesebavedomá Radičová, Dezider Sulík, besný Saakašvili, zakomplexovaný Juščenko, a celý rad iných "demokratických" vládcov..dosadených americkými špecialistami.. majú spoločné črty v správaní..
Treba si , ale priznať my sme si sami na vine, sme málo razantní a príliš ústupčivý.. v čom spočíva náš problém?
keby v USA mali na politiku taký vplyv "nezávislé" mimovládne organizácie / platené ale cudzou vládov z temných zdroj..teda na mafiánskom princípe/ tak by ich raz dva pochytali a vymenili za svojích špiónov..
Kto sú vlastne Radičová, Dezider Sulík a iní?. nie sú to tiež mafiáni?.. plnia záujmy bohvie koho.. od Soroša až...
danica   |   2010-07-23  (13:33)
50%  
mínus plus
  Od slov k cinom:

Asi by sme mali Ivetku zbombardovat mailami plnymi rozhorcenia, protestov, apelovat na zdravy rozum, vlastenectvo, plnenie slubov, zavazkov a zodpovednosti, ktore skladala pri preberani funkcie.

Mala by vediet, ze obcania tejto republiky su vnimavi a pozorne sleduju ako jej kroky, tak celej vladnej koalicie!


filip911   |   2010-07-23  (20:45)
50%  
mínus plus
  Predsedníčka zemegule Belousovová mala pred voľbami povedať národu , kto je za Radičovou, s celou tou lúzou okolo nej a čo sleduje. Ani ožratý Slota to nikdy neriskol. Načo sú nám takí národniari?


miert   |   2010-07-25  (13:48)
50%  
mínus plus
  Pani B a pán S nadobro a nadlho pokazili u podstatnej časti slovenskej populácie image všetkému, čo je spojené s pojmom "národným".
Dá sa to ešte napraviť a je toho niekto ešte schopný?

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |