Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Baška chce protiraketovú obranu - chelemendik.sk

 

Baška chce protiraketovú obranu

2020-05-31  (04:06)

 - Baška chce protiraketovú obranu

Baškovi sa Obamov návrh protiraketovej obrany veľmi páči


Minister obrany Jaroslav Baška na záver neformálnej schôdzky ministrov obrany NATO v Bratislave jednoznačne podporil nový model protiraketovej obrany americkej administratívy pod vedením Baracka Obamu.


"Je veľmi veľkým príspevkom do kolektívnej obrany všetkých členských krajín Severoatlantickej aliancie," vyhlásil Baška na tlačovej konferencii. Je presvedčený, že nový model protiraketovej obrany napĺňa piaty článok charty aliancie, zaručujúci kolektívnu obranu, čiže vojenskú podporu všetkých pri napadnutí jedného člena.

Baška potvrdil vyslanie ďalších vojakov do Afganistanu a zmenu ich mandátu. Do Afganistanu plánujeme poslať vojakov na ochranu našich ženistov, ale aj ďalších do provinčných rekonštrukčných tímov a na trénovanie afganských bezpečnostných zložiek. "Oddnes budeme pracovať na tom, aký časový harmonogram (na ich vyslanie) prijať," dodal Baška.

Zmena mandátu bude kopírovať odporúčania veliteľa spojeneckých a amerických síl v Afganistane McChrystala. Vojakom uvoľníme tzv. národné obmedzenia, aby mohli byť nasadzovaní pružnejšie. Naši ženisti tak už nebudú len na základni.

McCrystal žiada urýchlené zvýšenie počtu vojakov v Afganistane asi o polovicu na vyše sto tisíc. Do dvoch rokov by mali dostať pod kontrolu aj územia, kde je Taliban, aby vládu nad krajinou mohli prevziať miestne úrady a bezpečnostné zložky. O McChrystalovej správe v Bratislave hovorili ministri NATO a krajín, podieľajúcich sa na operácii ISAF v Afganistane. Vojakov v nej má 43 štátov. "Túto informáciu sme všetci privítali," povedal Baška o veliteľovej správe.

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |