Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Balíček sa šil horúcou ihlou - chelemendik.sk

 

Balíček sa šil horúcou ihlou

2020-05-25  (01:27)

 - Balíček sa šil horúcou ihlou

Vláda v úspornom balíčku na rok 2011 zavádza. Balíček je šitý horúcou ihlou. Opatrenia majú zaplátať dieru v štátnej kase. Pri položkách, ktoré hovoria o zdanení plynu do autobusov či áut, je totiž napísané, že do zavedenia daní vládu tlačí Európska komisia.

Tá však tvrdí, že podľa aktuálnej legislatívy má slovenská (i ktorákoľvek iná európska) vláda právo nezdaniť zemný plyn i propán-bután, ktorý sa používa na spaľovanie v autách či autobusoch.

Je jasné, že pre kabinet je to zdôvodnenie nanajvýš skvelé - voličky a voliči si zašomrú popod fúzy, ponadávajú si na Európsku komisiu niekde ďaleko v Bruseli a vláde neodbudne toľko fanúšikov, ako keby povedala "chceme od vás viac peňazí". Vôbec však nie je jasné, prečo vláda zdraženie zemného plynu a propán-butánu ospravedlnila nekorektným dôvodom.

Žeby bol skutočný dôvod v tom, že niekto neurobil svoju prácu poriadne, pretože na to jednoducho nemal dostatok času? Na jednej strane je skvelé, že táto vláda pripravila dokument s dosahmi balíčka záchranných opatrení promptne - získať niečo podobné za predchádzajúcej garnitúry bola priam sizyfovská práca. Úradníci si zrejme v závale balíčkovania osvojili žiadosti komisie na viaceré opatrenia.

A to napriek tomu, že Brusel od Slovenska žiadal len zdaňovanie plynu a uhlia na výrobu tepla pre bytové domy. Nežiadal pritom zdanenie plynu na pohon áut, rovnako ako nežiadal zdanenie biozložiek, ktoré vláda iniciatívne zdaní od roku 2011, aj keď Brusel to od Slovenska žiada až od roku 2013.

Ale čo si o tom majú myslieť bežní ľudia? A čo si majú myslieť ľudia v zahraničí? A v neposlednom rade - čo si o zdôvodnení vlády zdaňovať plyn pomyslí Európska komisia, na ktorú vláda neprávom zvalila vinu za zdražovanie na Slovensku?

Určite to nebude nič pozitívne. A tak by bolo načase, aby si vláda uvedomila, že nič, čo je šité horúcou ihlou, nie je dobré a aby si radšej nechala čas na "utrasenie" každého zámeru.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


goust   |   2010-09-16  (09:20)
50%  
mínus plus
  je zaujimave si zistit na co boli dane vytvorene. ked sa pozrete dane je to pladba statu(obci) za protisluzby rad by som vedel aku protisluzbu dostanem za tieto dane. a ake protisluzby dostavam za tie co uz platim.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |