Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Bajnai žiada USA o pomoc - chelemendik.sk

 

Bajnai žiada USA o pomoc

2019-10-18  (11:25)

 - Bajnai  žiada  USA o pomoc

Budapešť žiada od Washinghtonu pomoc s Rómami a so Slovenskom

Maďarský premiér Gordon Bajnai požiadal v USA o pomoc s programom integrácie Rómov. Informovala o tom agentúra MTI, podľa ktorej tiež Bajnai chce, aby USA pomohli s výcvikom maďarskej polície.

Bajnai o tom rokoval vo štvrtok vo Washingtone so senátorom a členom kongresového helsinského výboru Benjaminom Cardinom.

Hovorca maďarskej vlády uviedol, že premiér pozval do Maďarska amerických odborníkov na prácu s menšinami. Maďarsko vraj môže čerpať zo skúseností Spojených štátov so zvládnutím černošskej otázky.

Cardin dúfa, že sa maďarský program integrácie Rómov stane príkladom pre ďalšie krajiny v regióne. Táto téma sa podľa neho má riešiť na európskej úrovni.

V desaťmiliónovom Maďarsku žije okolo 600-tisíc Rómov a v poslednej dobe pribúda útokov na nich. Od vlaňajška pri nich prišlo o život šesť ľudí vrátane päťročného dieťaťa. Zameriavajú sa na nich extrémistické skupiny ako zakázaná Maďarská garda alebo krajne pravicové Hnutie za lepšie Maďarsko (Jobbik), aj keď obe prehlasujú, že ich cieľom je boj proti rómskej kriminalite.

Bajnai povedal, že aktuálne sa maďarská polícia stretáva s činmi, s ktorými nemá žiadnu skúsenosť, pretože ich v minulosti nikdy neriešila. Požiadal USA preto o pomoc s ich výcvikom.

Bajnai Cardina zoznámil s maďarským integračným programom Rómov a priznal, že niektoré jeho prvky Maďari prevzali od Američanov. Do policajného zboru chcú vraj dostať viac Rómov a nastaviť taktiež kvótu pre Rómov v armáde.

Na stretnutí sa tiež hovorilo o slovenskom jazykovom zákone, ktorý Maďarsko kritizuje. Podľa amerického senátora zákon odporuje princípom Organizácie pre bezpečnosť a spolupráci v Európe (OBSE). O tejto téme údajne chce hovoriť na medzinárodných fórach so zástupcami Slovenska.

Zdroj: ČTK

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |