Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Austrália: jasná špirála na oblohe spôsobila UFO šialnestvo - chelemendik.sk

 

Austrália: jasná špirála na oblohe spôsobila UFO šialnestvo

2020-02-23  (05:23)

 - Austrália: jasná špirála na oblohe spôsobila UFO šialnestvo

Let rakety SpaceX spôsobil v Austrálii UFO šialenstvo

05.06.2010 12:10


SYDNEY - Jasné svetlo v tvare špirály nad austrálskym východným pobrežím rozpútalo medzi obyvateľmi UFO šialenstvo. Astronómovia si však myslia, že ide o raketu, ktorá odštartovala z mysu Canaveral na Floride.

Niektorí svedkovia úkaz popisovali ako rotujúci oblak svetla v tvare lízanky. Videli ho v troch najvýchodnejších provinciách krajiny - v Novom Južnom Walese, Queenslande a v Teritóriu hlavného mesta Austrálie. "Malo to výrazný jasný stred, niečo ako hviezda s dráhami, ktoré rotovali a vytvárali špirálu," povedal obyvateľ Canberry James Butcher pre ABC. Ďalší svedkovia to popísali ako pôsobivý jav, ktorého videozáznam rýchlo prenikol na internet. "Určite to malo tvar lízanky, bolo to celkom nízko, pohybovalo sa to rýchlo a keď to prechádzalo okolo mňa, všimol som si, že tam bolo viacero svetiel, možno štyri," uviedol obyvateľ Brisbaneu.

Podľa astronóma Andrewa Jacoba z observatória v Sydney to bola pravdepodobne raketa SpaceX, ktorá odštartovala v piatok z mysu Canaveral na Floride. "Najlepšie to sedí. Raketa, ktorá niečo vypúšťa, to mohlo byť palivo z motora," vysvetlil Jacob. "Raketa zrejme klesala, stúpala a otáčala sa, čo vytváralo špirálový efekt. Je to najlepšie vysvetlenie a asi aj najpravdepodobnejšie," dodal.


Svetlá  sa nepohybovali tak, aby sa z toho mohol stať astronomický úkaz, Jacob vylúčil aj iné možnosti ako kométy, odraz mesiaca či spŕšku meteorov. Aj načasovanie sa zhodovalo s letom SpaceX, ktorá mohla byť presne nad Austráliou, keď ľudia videli rotujúce svetlá. A domnienky, že teleso bolo veľmi blízko Zeme poprel tvrdením, že čokoľvek, čo vytvára viditeľné plamene, musí byť veľmi vysoko v atmosfére alebo v obežnej dráhe nad Zemou. "Všetky informácie dokazujú, že skutočne išlo o raketu SpaceX," potvrdil.

Štart prvej súkromnej rakety znamená míľnik vo vesmírnom priemysle. Čoskoro budú totiž aj komerční dopravcovia schopní prevážať náklad či astronautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). "Celkovo to bol pre SpaceX dobrý deň, ktorý znamená sľubný rozvoj amerického vesmírneho programu," povedal komentátor štartu Robyn Ringuette.


Zdroj : SITA

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_jf7hKSvDD4&hl=cs_CZ&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_jf7hKSvDD4&hl=cs_CZ&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Zdroj: youtube.com

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |