Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Anglosasi fakticky dosiahli ciele pangermanistov spred sto rokov - chelemendik.sk

 

Anglosasi fakticky dosiahli ciele pangermanistov spred sto rokov

2020-07-31  (05:54)

 - Anglosasi fakticky dosiahli ciele pangermanistov spred sto rokov

4.6.2015

Nataľja Naročnickaja

Všetko, čo sa nepodarilo Nemcom behom dvoch svetových vojen, úspešne realizovali Anglosasi na konci 20. storočia.


História bola vždy vystavovaná zložitým a protichodným výkladom, ale ešte nikdy nebola premenená na nástroj politiky tak cynicky, ako  teraz. Deformovanie a niekedy aj priamo falšovanie dejín  je diktované politickou úlohou -  zmeniť význam a zmysel Druhej svetovej vojny.

Novým generáciám je vsugerúvané, že to nebola vojna o geopolitický priestor, ktorá mala náprotivky v minulosti aj odrazy v  budúcnosti, vraj obetavý boj neprebiehal za historickú existenciu národov, ale výlučne za víťazstvo "americkej demokracie."

Nie náhodou do verejného povedomia Západu aj Ruska sa nasadzujú  predstavy o identickosti Hitlerovej ríše a Stalinovho  Sovietskeho zväzu, o vojne ako zápase dvoch totalít, ktoré súperili o ovládnutie sveta.

V súlade s touto koncepciou Jaltsko-Potsdamský systém bolo potrebné najprv vyhlásiť za zastaranú relikviu doktríny mocenskej rovnováhy, a potom za medzisúčet zápasu dvoch rovnako odporných totalitných režimov: Západ bola nútený sa dočasne zmieriť s jedným z nich, aby najprv porazil druhý, a potom behom  pol storočia oslabovať a likvidovať bývalého spojenca.

V podstate svojej, práve takéto slová vyšli z úst prezidenta USA Georga Busha  na oslavách pozvania Litvy do NATO:  „Vedeli sme, že hranice, namaľované  diktátormi budú vygumované  a tieto hranice zmizli. Už nebude ani Mníchov, ani Jalta.“ Symptomatické je, že nielen v Rusku, ale aj na Západe, toto jeho vyjadrenie si radšej nevšimli, nekomentovali a dokonca, zdá sa, vynechali v záznamoch  „epochálneho“ prejavu. V tomto vyjadrení však spočíva kvintesencia atlantickej geopolitiky  v Starom svete behom celého 20.  storočia. Z úst amerického prezidenta formulácia „ani Mníchov, ani Jalta“ doslova znamená: „Východná Európa nebude odteraz sférou vplyvu Nemecka alebo  Ruska — bude sférou vplyvu USA.“

Nebudeme nasledovať politickú módu a porovnávať ciele iných členov antihitlerovskej koalície s cieľmi Hitlera. Je však ťažké sa zdržať komentára: Bushove slová sú výborným potvrdením očividného: všetko, čo sa nepodarilo Nemcom behom dvoch svetových vojen, úspešne realizovali Anglosasi na konci 20. storočia. Už ani nehovoriac o tom, že mapa rozšírenia NATO sa ako dve kvapky vody podobá na mapu pangermanistov z roku 1911, podľa ktorej cisárske  Nemecko smerovalo na východ, snívajúc o Ukrajine, Kaukaze, Pobaltí, kontrole nad Čiernym morom…

Mimoriadne  dôležitým, hoci nikdy nehovoreným nahlas  výsledkom Jalty a Postupimu bolo obnovenie reálneho prebratia  ZSSR  geopolitického areálu Ruského impéria spolu s novo nájdenou vojenskou silou a medzinárodným vplyvom. To zase určilo  nevyhnutnosť  "studeného" pôsobenia proti výsledkom víťazstva, ktoré obnovilo na  mieste Veľkého Ruska silu, schopnú zadržiavať mocenské túžby Západu. Dnes čoraz viac rastúci geopolitický nátlak pociťuje už nekomunistické Rusko.

Je príznačné,  že o 70 rokov neskôr prehodnocujú a preškrtávajú práve tie výsledky Jalty, ktoré boli priaznivé pre ZSSR —  tie, ktoré boli zaplatené obetavým bojom sovietskeho ľudu s hitlerovskou agresiou. О akej demokracii v Európe, o akej Európskej únii by hovorili dnes, ak by sa mnohé východoeurópske národy premenili na suroviny pre cudzí projekt, bez vlastného jazyka a kultúry?

 

Блог Михаила Задорнова: Великая Отечественная

Spochybňuje sa status Kaliningradskej oblasti a Kurilských ostrovov,  ale v žiadnom prípade nie zmeny v prospech Francúzska  taliansko-francúzskych hraníc alebo odovzdanie Dodekanskych ostrovov Grécku  (ku ktorému by nedošlo bez súhlasu ZSSR, hoci v Grécku Británia priviedla k moci bojovné antikomunistické sily). Návrat územia, ktoré naša krajina stratila behom revolúcie a zahraničnej intervencie sa vyhlasuje za agresiu a okupáciu a pripájanie k niektorým štátom území, ktoré  vôbec nikdy neboli ich súčasťou, vôbec nevyvoláva žiadne pochybnosti.

Zdroj:  http://dynacon.ru/content/articles/5706/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |