Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Angličtina na školách bude povinná - chelemendik.sk

 

Angličtina na školách bude povinná

2020-05-25  (01:17)

 - Angličtina na školách bude povinná

Angličtina na školách bude povinná, zrejme už od tretieho ročníka

TASR | 22. septembra 2010  17:43

Žiaci sa na základných školách budú učiť od septembra 2011 povinne anglický jazyk. Vláda schválila návrh novely školského zákona z dielne ministra školstva Eugena Jurzycu.

Zatiaľ nie je jasné, ktorý ročník začne s povinnou výučbou. Ako vyplynulo z dnešného vyjadrenia šéfa rezortu, táto povinnosť by sa mala týkať tretiakov. Pôvodný zámer počítal s prvákmi.

Novelu už minister vláde predkladal, neprešla však pre námietky KDH. Vznikla totiž diskusia o tom, či majú školy dostatok učiteľov cudzích jazykov. Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) po zasadnutí kabinetu ozrejmil, že Jurzyca na dnešnom rokovaní deklaroval, že rezort je pripravený po odbornej stránke garantovať kvalitnú výučbu angličtiny ako povinného jazyka.

Podľa schváleného návrhu tiež nedostanú žiaci základných a stredných škôl polročné vysvedčenia. Plnoletý žiak alebo rodičia budú môcť školu požiadať už len o výpis, ktorý však nebude verejnou listinou. Vysvedčenia budú žiaci držať v rukách až na konci školského roka, v posledný deň vyučovania.

Návrh rieši aj termíny školských prázdnin. Ministerstvo ich po novom zverejní na tri školské roky dopredu na svojej internetovej stránke. Urobí tak do 31. mája príslušného kalendárneho roka.

Ako ďalej vyplýva z materiálu, ministerstvo poskytne školám zdarma schválené učebnice, texty a pracovné zošity vrátane ich prepisov do Braillovho písma.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |