Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Anglickí chlapci - najčastejšie meno Mohamed - chelemendik.sk

 

Anglickí chlapci - najčastejšie meno Mohamed

2020-05-25  (01:15)

 - Anglickí chlapci  -  najčastejšie meno Mohamed

Anglickí chlapci dostali vlani najčastejšie meno Mohamed

29.10.2010


Minulý rok sa v Anglicku a vo Walese narodilo najviac Oliverov. Oficiálne štatistiky však obsahujú trik, vďaka ktorému toto meno vystúpilo na vrchol rebríčka popularity chlapčenských mien, kde po štrnástich rokoch vystriedalo Jacka. V skutočnosti sa najviac novonarodených chlapcov v dvoch zo štyroch hlavných častí Spojeného kráľovstva volá Mohamed.

"Popularita tohto mena je symbolická pre britskú rôznorodosť," citoval Daily Telegraph Justina Gesta z Harvardovej univerzity, ktorý sa zaoberá moslimami na Západe. "Tam, kde sme mali veľa Johnov a Jackov, máme teraz veľa Mohamedov," tvrdí akademik.

Z rebríčka, ktorý zverejnil Národný štatistický úrad, vyplýva, že rodičia pridelili meno Oliver 7 364 novorodencom. Mohammedov sa narodilo 3 300. Úrad však neberie do úvahy rôzne formy prepisu mena proroka islamu, a preto je oficiálne Mohamed na rebríčku nízko. Ak sa však spočítajú všetci Mohammedovia, Muhammadovia, Mohammadovia, Muhammedovia, Muhamedovia, Mohammodovia, Mahamedovia, Muhamadovia, Mahammedovia a Mohmmedovia, moslimské meno rebríčku s vyše 7 500 použitiami jasne kraľuje.

Aj po použití štatistického triku je Mohammed najpoužívanejším menom v regióne West Midlands okolo mesta Birmingham a štvrtým najpoužívanejším v Londýne.

Vo vyše 60-miliónovej Británii žije viac ako 2,5 milióna moslimov. Podľa expertov však rozmach Mohamedov v častiach Veľkej Británie neznamená, že by išlo o rozširovanie islamu. Ide skôr o nárast popularity prorokovho mena medzi samotnými moslimami. Za posledných desať rokov sa počet novonarodených Mohamedov zväčšil o vyše polovicu.

Medzi dievčatami si prvé dve priečky anglicko-waleského rebríčka z predchádzajúceho roku udržali Olivia a Ruby. Z tretieho miesta Chloe vytlačila o priečku nižšie Emily.

 
Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |